Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A manicheizmus szerint lehetek...

A manicheizmus szerint lehetek büszke, helyezhetem magam mások, bűnösök, mocskosak felé? Lenézhetek másokat?

Figyelt kérdés

Tudom magamról, hogy a Fényesség Királya büszke rám, ezért én is büszke vagyok magamra. Én nem vagyok olyan sötét, mocskos, mint a bűnös emberek. Én jobb vagyok a prostituáltaknál és a mészárosoknál. Jobb vagyok a bűnözőknél. Én magam sokkal magasabb szintre helyezem, mint mondjuk egy gyilkost. Megvetem és utálom azokat, akik bűnözők vagy bűnösek. Úgy sem bocsájtok meg a bűnözőknek, hogy nem engem ért miattuk sérelem, mert tudom, hogy gyűlöletet érdemelnek a tettük miatt. Ez a büntetésük. Mi jobbak vagyunk náluk, ezért jutalmat érdemlünk.


Ha a manicheus próféták és isteni megtestesülések tanításait, Mózest, Buddhát, Lao-ce-t, Zarathusztrát, Mánít, valamint a többi prófétát, illetve Jézust, a Fény Királyának megtestesült személyét követem, lehet ilyen szemléletem?


Lehetek lenéző és büszke azokkal szemben, akik megérdemlik?


A szintén igaz emberekkel szemben, olyanokkal szemben, mint én, nem vagyok lenéző, de a bűnökben élők felett ítéletet mondok, hiszen a Sötétség Birodalma örökké kísérteni fog rajtuk, míg mi bekerülünk a megvilágosultak helyére, a fényes Isten országában. A hitemet nyilvánosan is mutogatom, figyelek, hogy a szavaimban mindig a hitem szerint éljek, a megfelelő utat járjam. Tudom, hogy a tudás birtokában vagyok.



2022. júl. 5. 19:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Csak logikusan. Én is lenézlek most, mint valaki aki egy aktuális dologban fejlettebb, mint akire lenéz. De te is egyenlő vagy, létezel, tapasztalsz. Még ha az emberi személyiségünk közt is vannak ezek a nagy spektrumok.
2022. júl. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

11es vagyok.

Na te egy brutális istenkáromló vagy. Valóban büszkék rád fentről valahogyan, de egyáltalán nem úgy, ahogy elképzeled. Gyűlöletet tudatosan élteted.., szerinted mennyire lehet rád büszke anyánk?

2022. júl. 6. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, hogy mondhatod, hogy te a prófétákat és Jézust követed, amikor felette olyasmiket közöltél, ami szembe megy azzal, amit ők hirdettek?

Mání önmagát többek között Jézus Krisztus apostolának is nevezte. Na és mit tanított Jézus? Hogy még annak sincs joga fennhordani az orrát, és gőgösnek lenni, aki bűntelen, mert az gőgösség már magában bűn.


"Tudom magamról, hogy a Fényesség Királya büszke rám, ezért én is büszke vagyok magamra. Én nem vagyok olyan sötét, mocskos, mint a bűnös emberek. Én jobb vagyok a prostituáltaknál és a mészárosoknál. Jobb vagyok a bűnözőknél. Én magam sokkal magasabb szintre helyezem, mint mondjuk egy gyilkost. Megvetem és utálom azokat, akik bűnözők vagy bűnösek."


Hát nem ugyan ezt gondolták a farizeusok is? Ahogy te, ugyan úgy "tudta" magáról egy farizeus is, hogy Adonai büszke rá, ahogy azt is "tudta" magáról, hogy ő nem olyan sötét, mocskos, mint a bűnös emberek akik nem tartják meg Isten parancsolatait. Ő is "tudta" magáról, hogy jobb a prostituáltaknál és a gyilkosoknál meg a bűnözőknél. És mégis megintette a farizeusokat Jézus, az akit a Fény Királyának megtestesült személyének mondasz.


"A hitemet nyilvánosan is mutogatom, figyelek, hogy a szavaimban mindig a hitem szerint éljek, a megfelelő utat járjam."


Nekem úgy tűnik, hogy nem figyeltél eléggé.

Vigyázzatok, hogy alamizsnátokat ne osztogassátok az emberek előtt, hogy lássanak titeket; mert különben nem lesz jutalmatok a ti mennyei Atyátoknál. Azért mikor alamizsnát osztogatsz, ne kürtöltess magad előtt, ahogy a képmutatók tesznek a zsinagógákban és az utcákon, hogy az emberektől dícséretet nyerjenek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat. (Máté 6:1-2)


"Tudom, hogy a tudás birtokában vagyok."


Hát akkor hogy nem tudod, hogy Isten utálja a gőgöt?

Ha jön a kevélység, jön a szégyen is, a szerénységgel pedig bölcsesség jár együtt. (Példabeszédek 11:2)

Az embernek kevélysége megalázza őt; az alázatos pedig tisztességet nyer. (Példabeszédek 29:23)

"Isten a kevélyeknek ellenáll, az alázatosoknak pedig kegyelmét adja". (Jakab 4:6)

2022. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

#13.

Viszont Buddha, Zarathusztra, Mózes, illetve Lao-ce, a legnagyobb próféták előtte arról tanítottak, hogy a bűnöst vessem meg, hiszen magasabb rangú vagyok felette. A próféták szavait, én úgy értelmezem, hogy a bűnöst nem megérteni, hanem megalázni, gyűlölni kell. Buddha is gyűlölte a mészárosokat, valamint prostituáltakat. Amikor valaki az életére akart törni, akkor bár megbocsátott neki, de ugyanakkor belülről biztosan gyűlölte, mivel én sem tudnám elképzelni, hogy valaki ne gyűlölné azt, aki előtte meg akarta őt ölni. Zarathusztra és Mózes szintén a büszkeségre tanított.

2022. júl. 6. 13:13
 15/21 A kérdező kommentje:
Jézus tanai pedig nem lehetnek ellentétesek az őt megelőző prófétáékkal, hiszen Jézus isteni megtestesülés volt, a prófétákat pedig maga Isten, vagyis a Fény küldte.
2022. júl. 6. 13:14
 16/21 anonim ***** válasza:
#14 Mózes sem tanított ilyet.
2022. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Akkor a többi tanított ilyet, Mózest, meg Jézust leszámítva. Buddha, Zarathusztra, Lao-ce stb.
2022. júl. 7. 17:14
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem, ok sem tanitottak ilyeneket.
2022. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ne mondd már, hogy a saját magam által kiválasztott vallást nem ismerem!
2022. júl. 7. 18:53
 20/21 anonim ***** válasza:
Pedig ugy tunik...
2022. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!