Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A manicheizmus szerint lehetek...

A manicheizmus szerint lehetek büszke, helyezhetem magam mások, bűnösök, mocskosak felé? Lenézhetek másokat?

Figyelt kérdés

Tudom magamról, hogy a Fényesség Királya büszke rám, ezért én is büszke vagyok magamra. Én nem vagyok olyan sötét, mocskos, mint a bűnös emberek. Én jobb vagyok a prostituáltaknál és a mészárosoknál. Jobb vagyok a bűnözőknél. Én magam sokkal magasabb szintre helyezem, mint mondjuk egy gyilkost. Megvetem és utálom azokat, akik bűnözők vagy bűnösek. Úgy sem bocsájtok meg a bűnözőknek, hogy nem engem ért miattuk sérelem, mert tudom, hogy gyűlöletet érdemelnek a tettük miatt. Ez a büntetésük. Mi jobbak vagyunk náluk, ezért jutalmat érdemlünk.


Ha a manicheus próféták és isteni megtestesülések tanításait, Mózest, Buddhát, Lao-ce-t, Zarathusztrát, Mánít, valamint a többi prófétát, illetve Jézust, a Fény Királyának megtestesült személyét követem, lehet ilyen szemléletem?


Lehetek lenéző és büszke azokkal szemben, akik megérdemlik?


A szintén igaz emberekkel szemben, olyanokkal szemben, mint én, nem vagyok lenéző, de a bűnökben élők felett ítéletet mondok, hiszen a Sötétség Birodalma örökké kísérteni fog rajtuk, míg mi bekerülünk a megvilágosultak helyére, a fényes Isten országában. A hitemet nyilvánosan is mutogatom, figyelek, hogy a szavaimban mindig a hitem szerint éljek, a megfelelő utat járjam. Tudom, hogy a tudás birtokában vagyok.



2022. júl. 5. 19:30
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
#17 Akkor áruld el, honnan veszed? Forrás? Mi alapján gondolod, hogy ők ezt tanították? Melyik szentkönyv, fejezet, és igevers?
2022. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!