Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádámnak volt fitymája mikor...

Ádámnak volt fitymája mikor teremtették?

Figyelt kérdés
A zsidók levágják a fitymájukat, valami okból. De miért teszik ezt? Olyat is olvastam, hogy az a test tökéletlen része. De akkor Isten miért teremtette?

2022. júl. 7. 18:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
20%
#9 hivhatod akármilyen ritusnak de ez Istennek tetszett , látom nem olvastad a bibliát mert ószövetségben áldozati oltárokat is csináltak Istennek amin feláldoztak különféle állati test részeket és azt Isten jóizüen megette
2022. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
33%

#11: Ha egy vallás megköveteli a nemiszerv csonkítást mert a dogma szerint ez istenüknek tetsző tett, akkor az legitimálja a dolgot?


Az aztékok véráldozatot mutattak be az istenüknek mert ők meg úgy tartották az ő istenüknek az tetszik. Ez legitimálja akkor hogy rituálisan kivágd valakiből a még dobogó szívét?

2022. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy mindenféle csonkítás összeegyezhetetlen a normalitással. Egyedül egészségügyi okokból van rendben. De az hogy kislányokat és kisfiúkat csonkítanak meg mert azt mondta valami isten
2022. júl. 7. 21:30
 14/23 tgt ***** válasza:
87%
A kislányok körülmetélése nincs benne a Bibliában, a zsidók nem is csinálták soha.
2022. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 munyamunya ***** válasza:
72%

Az Örökkévaló rendelése ez, ahogyan már írták, amit a szövetség jeleként és hite pecsétjeként kapott Ábrahám. Ő és a fiai voltak az elsők, akik ezt ilyen módon viselték. Ádám nyilván rendelkezett fitymával, különben a leszármazottainak nem lett volna, és így maga ez a rendelkezés is értelmetlen lenne.

Mivel Ábrahámból sok nemzet származott, ezért nem kizárólag a "zsidók" (bármit is értsen ez alatt a kérdező) gyakorolják ezt, hanem elsősorban a teljes Izrael (mind a 12 törzs, nem pedig egyedül Júda=zsidók), valamint számos testvérnép (Ismáel leszármazottai).

Mint minden parancsolat az Istennél, ez is többrétegű: hasznos a testnek, ebben a földi életben; hasznos az engedelmesség gyakorlása révén a belső embernek; és jelképezi azt a változást, ami a megtérést követően zajlik a szellemünkben, hogy levetkőzzük a külső, haszontalan rétegeinket, és így a legintimebb, legérzékenyebb részünket érinti meg Isten szelleme által a mi Urunk, férjünk, a Felkent Jahosua, hogy megvalósulhasson az egyház és a Főpap egysége, megtörténhessen a menyegző.

2022. júl. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
88%
#15 amen igazad van. sajnos nekem még nem sikerült körülmetélkezni de majd egyszer valamikor talán sikerul
2022. júl. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 munyamunya ***** válasza:
100%

16-os

Ha egészségügyileg szükségét érzed, vagy kvázi fogadásként szeretnéd ezt felajánlani Istennek, akkor szerintem tedd, amit jónak látsz. Törvényként a nem ábrahámita népekre ez nem vonatkozik, teherként nem jó magadra venni.

2022. júl. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
munyamunya, majdnem nyomtam zöldet, de a "Felkent Jahosua" miatt mégsem. Ugye tudod, hogy mi, zsidók nem fogadjuk el, hogy bárki, aki eddig élt (és meghalt) "A Felkent" (= HaMosiah (a Messiás)) lett volna. Egyebek mellett (bölcseink szerint) a Messiás nem hal meg. Tehát, aki már meghalt, nem lehetett a Messiás.
2022. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

16-os, igaz, a körülmetélés nem zsidóknál a betérés utolsó aktusa, azután már csak a mikve (rituális fürdõ, pontosabban alámerülés követkazik.

17-es "eherként nem jó magadra venn", teherk´nt valóban nem, csakhogy nem teher. Kaliforniában, úgy tudom, szólni kell, ha a szülõk nem akaják (pl mert zsidók és nekik csak a vallási metszõ megfelelõ). Amúgy a gyk-n olvastam több csajtól, hogy szerinte. neki jobb a körülmetélt.

2022. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 munyamunya ***** válasza:
100%

18-as,

Igen, tudom. És?

2022. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!