Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan mi az a szúfizmus?...

Pontosan mi az a szúfizmus? Azt tudom, hogy az Iszlámon belül egy irányzat de a szúfik miben másabbak, mint a siíták vagy a szunniták?

Figyelt kérdés

Pl.hallottam, hogy sok szúfi fogyaszt alkoholt és nem tartják a napi 5 imát. Nekem kicsit olyan mintha kedvükre válogatnák, hogy mit tartanak a Koránból és mit nem.


Válaszokat előre is köszönöm!



2022. júl. 10. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
2022. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is sikerült megtalálni a wikipédiát csak eléggé információ hiányos.
2022. júl. 10. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Ők a Korán és Szunna mellé más tanításokat is beemelnek/elfogadnak. Például ha jól tudom vannak köztük úgynevezett "mesterek" akiknek a szavára nagyon adnak.


Egyesek közülök gyötri a saját testét is.


Nem tartom jó dolognak amit tesznek, de mindaddig amíg vallják a tanúságtételt, és ennek megfelelően próbálnak élni én kész vagyok muszlimoknak tekinteni őket. És egyébként is azt hiszem van közöttük sokféle irányzat.


De azt gondolom hogy a helyes út az, ha igyekszünk követni a Próféta (béke legyen Vele) iránymutatását, példáját és nem pedig más intuíciókra hagyatkozunk. Mert Allah küldötte (béke legyen Vele) sem kért tőlünk ilyesmit, hanem sokkal inkább az ellenkezőjét.


Ha bármi igaz abból amit írtam, az Allahtól van. Minden ami rossz az tőlem vagy a sátántól.

2022. júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szúfi iszlám tulajdonképpen az "Iszlám miszticizmus". A muszlimok jelentős része eretnekségnek tekinti a szúfizmust. A szúfizmusban nagyobb a hangsúly a spiritualitáson. A Szúfi rendeket egy Murshid (Útmutató) vezeti, és ha ez a vezető már nincs fizikailag jelent (mert meghalt) utána is a rend spirituális vezetőjének tekintik, és a helyét valaki más veszi át aki a fizikai vezető, míg aki már meghalt az a spirituális vezető.


Ezeket a spirituális vezetőket Walinak is nevezik, ami annyit jelent barát, ezt úgy kell értelmezni, hogy ez a Wali közeli barátja Allahnak, és közelebbi kapcsolata van Allahhoz és Mohamed Prófétához.


A Murshidok és a Walik követőit Muridnak hívják, ami azt jelent kereső, és nagyon nagyra tartják a vezetőiket, annyira, hogy amikor egy Murshid meghal elmennek a sírjához tanácsot kérni tőle vagy csak a tiszteletüket tenni.


Amikor a szúfi tagok összegyűlnek a mecsetben arról beszélgetnek, hogy az iszlám vallás gyönyörű, az odaadás Allah iránt gyönyörű, és gyakorolják a Dhikrt. A Dhikr azt jelenti megemlítés vagy megemlékezés. Körbe ülnek, vagy körbe mennek és hangosan ismételgetnek szavakat vagy kifejezéseket például: Allah, Allah, Allah vagy la ilaha illa Allah (amit azt jelenti nincs isten csak Az Isten) vagy Allah bocsánatát kérik és ilyesmiket, gyakran énekelnek is.


A szúfik célja az eggyé vallás Allahhal, hogy megtöltsék a szívüket Allah szeretetével és az Allahnak való teljes behódolás (az iszlám szó azt jelenti behódolni). Egyesek olyan messzire mennek, hogy minden mást abba hagynak, bele értve munkát, elszegényednek és csak a hitüknek élnek, ezeket az embereket úgy hívják Dervish.

2022. júl. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2022. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!