Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az állatok lehetnek valásosak?

Az állatok lehetnek valásosak?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen vallásuak?

2022. júl. 14. 21:16
 21/95 anonim ***** válasza:
48%

„Bálám reggel felkelt, megnyergelte szamarát és elindult velük.

Ám Isten megharagudott, s azért az Úr angyala odaállt az útra, Bálám elé; ő a szamarán ült, s két szolga volt vele. Amikor a szamár meglátta, hogy ott áll az Úr angyala kivont karddal az úton, letért az útról és a mezőn haladt. Bálám erre megverte, hogy visszaterelje az útra. Ekkor az angyal két szőlőkerítés között egy szűk ösvényre állt. Amikor a szamár meglátta, a falhoz szorult, s odaszorította utasa lábát. Erre ő ismét megverte. Ekkor azonban az angyal egy olyan szűk helyre ment, ahol sem jobbra, sem balra nem lehetett kitérni, s eléje állt. Amikor a szamár meglátta az ott álló angyalt, lefeküdt Bálám alatt. Erre az megharagudott és még jobban csapdosta oldalát botjával.

Ekkor megnyitotta az Úr a szamár száját, s az így szólt: »Mit vétettem neked? Miért versz meg engem most már harmadszor?« Azt felelte Bálám: »Mert megérdemelted, s játékot űztél velem. Bárcsak lenne kardom, hogy megölhetnélek!« Azt mondta a szamár: »Nem én vagyok-e állatod, amelyre mindig ülni szoktál mind e mai napig? Mondd, tettem-e valaha ilyesmit veled?« Bálám azt felelte: »Sohasem.«

Ugyanekkor megnyitotta az Úr Bálám szemét, úgyhogy meglátta az angyalt, amint ott állt kivont karddal az úton; erre leborult előtte arccal a földre. Azt mondta neki az angyal: »Miért vered meg már harmadszor szamaradat? Én jöttem, hogy feltartóztassalak, mert utad gonosz, s ellenem van, s ha szamarad le nem tért volna az útról, hogy kitérjen, amikor feltartóztattam, téged öltelek volna meg, ő pedig élne.«“


Szám 22:22-33


Ez alapján nekem úgy tűnik, hogy az állatok előbb felismerik Isten szándékát, mint az ember. Talán éppen azért, mert együgyűek, nincs bennük csalárdság.

2022. júl. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
48%

#21:


Rendben ez alapján elfogadom, hogy a Biblia is tartalmaz utalást arra nézve, hogy az állatok érzékelik Istent.

2022. júl. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 Drakula ***** válasza:
91%
Nem azt mondtam hogy nem ezt csinálják, hanem azt hogy nem tudatosan.
2022. júl. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
48%

#23: Szerintem érzékelik Allahot. Nem mondom ez "tudatos".


'Allahnál lesz gyülekezésük" nekik is ahogy idéztem korábban. Viszont nekik ha jól tudom, nincs szabad akaratuk, így nem is próbatétel céljából vannak itt mint az emberek.


Lehetséges hogy valamelyik Khutbán is szó volt erről.

2022. júl. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
48%
Az emberek úgy végzik az istenszolgálatot hogy imádkoznak, böjtölnek stb. Az állatok ezt a maguk tevékenységével teszik.
2022. júl. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
89%
Valahol szeri tem azok,mert ha megnézed kialatít minden élőlény egy kulturát amibe él, és nem változtat rajta.Vagy nem gyilkolászik heccből.Szóval van egy erkölcsi kódexük az élőlényeknek is.
2022. júl. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
22%

"Ha két állat találkozik egymással, akkor sokszor az az első gondolatuk, hogyan lehetne a másikat megölni."


Amennyiben fajtársakról van szó ez abszolút nem így van.

A cél érdekében erőszakosak, és gyakran megelégednek a másik. elkergetésével.

Megszerezni az élelmet a területet a státuszt ez a céljuk, egyáltalán nem megölni a másikat.

2022. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
95%

Mondom: SOKSZOR.

Valóban nem mindig, de alapból ez az általános, fajtársak között IS.

Még egyszer: NEM állnak neki azonnal gyilkolni - DE ez az első gondolatuk! Csak aztán rájönnek, hogy ez veszélyes lenne, és keresnek más megoldást.

A világ nem olyan tökéletes, amilyennek te szeretnéd látni.

2022. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
22%

"NEM állnak neki azonnal gyilkolni - DE ez az első gondolatuk! Csak aztán rájönnek, hogy ez veszélyes lenne, és keresnek más megoldást."


Ez egyszerűen nem igaz. Menekülő társukat, vagy földre kényszerített társukat sem ölik meg amikor már nem lenne "veszélyes".


Biológiai szempontból is hülyeséget beszélsz. Részemről ennyi.

2022. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
95%

"földre kényszerített társukat sem ölik meg"

Ez is változó.

Tényleg van olyan helyzet és van olyan faj, ahol nem ölik meg - máshol viszont megölik, ha nem tud elmenekülni.

A te szempontodból mindegy, mert ha csak egyetlen ilyen faj lenne, már az SEM Allah dicsőségét hirdetné.

De sok van.

Úgyhogy te beszélsz hülyeséget, és van egy olyan gyanúm is, hogy szándékosan, tehát nem mondasz igazat.


Ja, és például ahhoz mit szólsz, amikor újraházasodásnál a hím megöli, vagy meg is eszi a fiatal kölyköket?

2022. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!