Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az állatok lehetnek valásosak?

Az állatok lehetnek valásosak?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen vallásuak?

2022. júl. 14. 21:16
 31/95 anonim ***** válasza:
48%

#30: Már megint egy ember aki szalmabábot állít fel és azzal vitatkozik.


Ilyet ki mondott neked hogy az állatoknak kvázi szeretniük kell egymást hogy muszlimok legyenek ?

Ezeket te találod ki és ezzel vitatkozol.

2022. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondtad, hogy az állatok élete és viselkedése Allah dicsőségét hirdeti.

Igaz?

2022. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
96%
Az hogy egymásra támadnak ,az vagy a fajfentartás érdekében van , vagy az életbenmaradás érdekében, vagy a terület megvédése érdekében ami megint a fajfentartáshoz tartozik, vagy egy nőstény miatt van.Ezt megvizsgálhatjátok barmely élőlénynél.Bogarak ,csúszómászók,emlősök...
2022. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
48%

"Azt mondtad, hogy az állatok élete és viselkedése Allah dicsőségét hirdeti.


Igaz?"


Azt mondtam hogy ők a maguk módján dicsőitik Allahot. Például a madarak a repülésükkel.


Mivel nem fognak tudni velünk emberekkel felállni a péntek déli imára a mecsetben hogy Magasztos Allahot dicsőítsèk.


Ők ezt másként teszik meg, ahogyan képesek rá.


Ennyit mondtam.

2022. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:

És azt is ,hogy minden élőlény körében valami szinten úton módon a nőstény dominál.

Belértve ah embert is.Hogy egy példával szolgáljak ,mivel a nő választja meg a férfit akitől utódot akar ,így a férfinak kell "bizonyítania" feléje.

Ez egy olyan fojamatot tud elindítani ,hogy ha a nő egyre igényesebbé válik ,annál nagyobb nyomást gyakorol a férfiakra aminek elsősorban az lesz a vége ,hogy egyre erkölcstelenebbé válik mind a két nem, és egyre több magányos ember fog kitermelődni.

Vagyis ,ha most te egy tanyára akarsz menni élni, és csak a legalapabb életvitellel akarsz élni ,sokkal kissebb esélyed lesz arra ,hogy családot alapíts ,mert a mai nők efyre több igényt tartanak a luxusra.Így tulajdonképpen a gazdag emberek válogathatnak a nőkből, míg a szegényebb réteg nem sokat teketóriázhat...De ehhez köze van a rendszerben való együttélés is.A megosztottság, vagyonosodások, stb.

2022. júl. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
100%

"ők a maguk módján dicsőitik Allahot"

Na, akkor nézzük, hogy például mit tesz az oroszlán:

él valahol Afrikában egy tisztes oroszlánfalka: egy nagy, komoly hím, négy nőstény, és 6 kölyök.

Érkezik egy vagy két fiatalabb hím, és megölik a falkavezér hímet.

Utána megölik az összes kölykét, majd párosodnak az összes nősténnyel, és átveszik a régi hím helyét.

Ezekből szerinted melyik mutatja Allah dicsőségét?


Előfordulhat olyan is, hogy nem ölik meg a hímet. Csak átharapják a gerincét, ettől lebénul a két hátsó lába.

Utána vagy éhen hal - vagy ha szerencséje van, akkor egy arra járó bivalycsorda halálra tapossa.


De olyan is van, hogy sikerül elmenekülnie, vagy harc nélkül eleve elfut - sorsára hagyva a feleségeit és a gyerekeit. Akkor hamarosan éhen fog halni, mivel egyedül nem tud jól vadászni. A család meg boldogul nélküle, ahogy tud. Biztos nagyon jól meg tudnak harcolni a nőstények a vad hímekkel, amelyek négyszer erősebbek náluk.


Na, EZEK KÖZÜL melyik az, amelyik a legjobban bizonyítja a Kegyelmes Allah kegyelmét és dicsőségét?


Ezek ráadásul nem egyedi dolgok valahol a világ másik felén.

Például az egereknél ez teljesen hasonlóan működik, sőt: van egy olyan dolog is, hogy ha a terhes nőstény egér megérzi egy idegen hím szagát, azonnal elvetél. Mivel a hím úgyis rögtön megeszi a kölyköket.

Bár, ha valami komolyabb gond van, például költözni kéne, akkor az anya maga is megeszi előbb a kölykeit.

Szerinted ez is a kegyelmes Allah igazi dicsőségét jelképezi?


De az állatvilág tele van ilyen példával. Most csak néhányat hoztam.

2022. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
90%
Nem akarok beleszólni a vitába, de szerintem az Allah vita alapja arra érti a masik, hogy az Isten az életet így alakította ki.Tehát magában a természet folyamata az életre és halálra épül és nem a módjára ,hogy hogyan történik, ezért szent az Istennek az élet folyamata...gondolom én.
2022. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
92%
Tehát ,hogy az egyik hogy öli meg a masikat ,hogy életben maradjon az egyén ,vagy a faj ,valahol szerintem felesleges vita.Maga arról szól az egész ,hogy ez az ÉLETNEK nevetett valami folyamatosan folytatódjon.
2022. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
69%

#36:


Tulajdonképpen a kifogás amit felvetsz, ugyanaz amit az ateisták már milliószor felvetettek ezen a fórumon.


Ha Isten kegyelmes, könyörületes akkor a földi világ miért ennyire kegyetlen ? Ha Allah létezik, akkor miért van kegyetlenség a világban ?


Miért ölik egymást az állatok egyes esetekben, miért nem szeretik egymást folyamatosan ?


Én erre azt szoktam mondani, hogy sem a Korán sem a Szunna nem ígér olyat, hogy az evilág könnyű lesz. Éppen ellenkezőleg. Bizony itt nagyon kegyetlen dolgok történnek, és ez is egy próbatétel nekünk, hogy ilyen körülmények között is tudunk-e hinni Allahban.


"Na, EZEK KÖZÜL melyik az, amelyik a legjobban bizonyítja a Kegyelmes Allah kegyelmét és dicsőségét?"


Nem tudom, de én azt gondolom, hogy az hogy létezik az élet és a biológiai sokféleség ezek mind Allah dicsőségét jelképezik ! Így elsőre azt gondolom ezek is a Teremtő hatalmasságát tükrözik.


Allah sohasem ígérte, hogy nem lesz fájdalom, szenvedés és halál a Földön. Ezt a mondatot még olvasd el párszor, kulcsmondat szerintem.


#38.


Köszönöm, hogy hozzászólsz. Igen, az élet létezése önmagában Allah szeretetét tükrözi, még akkor is ha szörnyű dolgok is történnek itt. És ne felejtsük el, hogy a sátánok is munkálkodnak.


Valójában ez a vita az istenhívők és ateisták között általában lefolytatható, nem kell hozzá muszlimnak lenni, de én természetesen igyekszem az Iszlám szemszögéből válaszolni.

2022. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
74%

"sem a Korán sem a Szunna nem ígér olyat, hogy az evilág könnyű lesz"

Akkor sajnos Allah se nem kegyelmes, se nem könyörületes. Sőt: kifejezetten élvezi a pusztítást.

Ez van, nem kell szégyellni.

2022. júl. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!