Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon foglakoztat mostanában...

Nagyon foglakoztat mostanában a bűn, és a megbocsátás, mi a véleményetek, tudásotaok ezekben a kérdésekben?

Figyelt kérdés

Én is súlyos bűnt követtem el és nem tudom, Isten megbocsát-e.

De ott van az, hogy ha egy tömeggyilkos megbánja a bűnét annak megbocsátanak. De ha valaki öl, és közben védekezésből megölik, akkor nincs ideje megbánni a bűnét.

És egy iskolai lövöldöző mondjuk a pokolba jut, de akik őt mondjuk bántották, és akik milyatt ilyen lett, nem, mert ők sokkal kisebb bűnt követtek el. pedig lehet, hogy miattuk lett gyilkos.

Aztán ott vannak a gondolatok kérdései. Én például mostanában valkinek, ismerősnek a halálát kívánom. Tudom, hogy ez rossz, bánom is, de a gondolataimon, érzéseimen nem tudok változtatni. És mivan ha mostanában Putyin halálát kívánjuk?

És mi van azokkal, akik mondjuk tömeggyilkosokat öltek meg, ezzel megakadályozva a nagyobb katasztrófát?

És mivan ha valki azért ölt, mert csak így tudott a gyerekének enni adni, akár a harmadik világban? És őt védve azt érzi megtenné most is. Akik a holdomor idején kannibalizmusba estek, de csak így tudtak túlélni?

És mi van azzal, hogy Jézusnak előírtak szerint meg kellett halni a kereszten, és akik őt megölték, tulajdoképpen Isteni akarat szerint cselekedtek? Akár szabad akaratukból, akár nem. Hisz valakinek ezt meg kelett tenniük. Ők egyébként szabad akaratukból tették? Hiszen Jézus pl. már előre tudta, hogy Júdás elárulja. És mindenképp meg kelett hogy öljék. Ez engem arra enged következtetni, hogy nem biztos, hogy mindig van szabad akarat.

Nektek mi a véleményetek, gondolatotok, tudásotok errőL?



2022. júl. 15. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ha Isten nem akarna megbocsátani mindenkinek, akkor egy gondolattal megszűnne a világ, és minden és mindenki.

Szerintem minden bunre van bocsánat. Végülis ezért is végtelenül irgalmas az Isten akiben hiszek. Én nem akarok gyilkolni, távol áll tőlem de örülök hogy a gyilkosokra is megbocsátás vár ha megbanjak a bűnöket.

2022. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nohát Mózes megölt egy egyiptomit, mégis Isten őt szemelte ki hogy a tizparancsolatot átadja.


Voltak akik Antall József halálát akarták, voltak akik Orbánét és most Putyinét. Putyin meg Zelrnszkijét gondolom.


Óva intelek ettől, hogy bárkinek kívánd a halálát. Lehet hogy egy sokkal rosszabb tábornok lesz az utóda.Nincs értelme kívánni Istentől a jogot, hogy döntsön.


Aki nem kegyelmez, annak majd akkor sem kegyelmeznek, úgyhogy saját életedet is beleviszed ebbe a halál kívánalomba. Nem jó érzés, hogy majd nekünk sem kegyelmeznek. A világbírók pedig nem mi vagyunk.


Végül is két biztos van az életünkben. Születünk és meghalunk.


Ezek amin gondolkozol Istenre tartoznak. Ő ítél ezekben. Minden eset más és más, nem lehet általánosan ítélni ezekben a témákban.

2022. júl. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha megbántad, hogy elkövetted ezt a súlyos bűnt, akkor biztos lehetsz benne, hogy megbocsájt.

Ha nem bántad meg, vagy újra el akarsz követni valami hasonlót, na akkor nagyobb a baj.

2022. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Isten pontosan tudja,hogy bűnösök vagyunk, ott volt, mikor azzá vált az első ember. Rögtön intézkedett is, hogy majd legyen egy Megváltó, aki a nem szándékos bűneinket megbocsátja, Ő volt ugye Krisztus.

Itt olvashatsz ennek az isteni elrendezésnek a lnyegéről, amit a Biblia felvázol:

[link]


Istennél az indíték számít és az, hogy mit kezdünk a tökéletlenségünkkel, a bűneinkkel és a bűnös hajlamainkkal. Nem gondolkdhatunk úgy, mhogy majd Jézus váltsága miatt úgyis megbocsát nekem, tehát azt teszek, amit akarok. Ekkor visszaélnénk ezzel az ajéndékkal. Küzdeni kell saját magunkkal, a rossz indítékaink és helytelen vágyaink ellen, és ha már megtettünk valamit, amiről tudjuk, hogy rossz, akkor igyekezni kell, hogy tőlünk telhetően azt kijavítsuk, és hgy soha többé ne tegyük újra. Persze vissza fogunk esni, úgyhogy ez egy örök harc, de erről Pál is írt, hogy saját magában is felfedezi ezt a kettősséget:Róma 7:21.25

"Az én esetemben ezt a törvényt látom: Amikor azt akarom tenni, ami helyes, a rossz van bennem. Az az ember, aki legbelül vagyok, örömét leli Isten törvényében, de látok egy másik törvényt a testemben, amely az elmém törvényével hadakozik, és a testemben levő bűn törvényének a foglyaként vezet. Én nyomorult ember! Ki szabadít meg engem a testből, mely alá van vetve ennek a halálnak? Istennek jár a hála, amiért megszabadít Jézus Krisztus, a mi Urunk által! ..."

Isten keresi mindenkiben a jót és örül, ha megbocsáthat, de erre alapot keres , keresi a jóra való törekvést a szívben.

Hadd idézzek pár gondolatot egy Szentíráson alapuló cikkből:

" Isten meghatározott egy módot, ahogyan kereshetjük és elnyerhetjük a megbocsátását. El kell ismernünk a bűnünket, fel kell ismernünk, hogy ez Isten elleni vétség, maradéktalanul meg kell vallanunk azt, szívünk mélyéről fakadó szomorúságot kell éreznünk a helytelenség elkövetése miatt, és el kell határoznunk, hogy nem követjük el és nem gyakoroljuk többé (Zs 32:5; 51:4; 1Jn 1:8, 9; 2Ko 7:8–11). Meg kell tennünk minden tőlünk telhetőt annak érdekében, hogy jóvátegyük a helytelenséget vagy az okozott kárt (Mt 5:23, 24). Majd pedig imádkoznunk kell Istenhez, kérve, hogy Krisztus váltságáldozata révén bocsásson meg nekünk....Ezenkívül a keresztények számára követelmény, hogy bocsássák meg az ellenük elkövetett vétségeket, függetlenül attól, hogy hányszor érte őket sérelem (Lk 17:3, 4; Ef 4:32; Kol 3:13). Isten nem bocsát meg azoknak, akik nem hajlandók megbocsátani másoknak (Mt 6:14, 15)."

2022. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Szia,

Először is tisztázzuk: a megbocsátásra a megbocsátónak van elsősorban szüksége, mert ha ő nem teszi, akkor saját magát emészti meg azzal hogy nem enged. Abban tehát egészen biztos lehetsz hogy Isten már most megbocsátott. A kérdés az, hogy te megbocsátottál-e magadnak. El tudod-e engedni ezt a dolgot. Halála után minden ember a - bibliai értelemben vett “pokolra” jut, innen lesz a feltámadás az igazaknak az örök életre a gonoszoknak pedig az ítéletre.

Az, hogy Isten kinek bocsát meg, nem a mi tisztünk latolgatni. Minden reménységünk megvan arra, hogy irgalmas és szeretetteljes ítélet lesz. Mindazonáltal egy népszerű mondás szerint: “Amikor a Mennybe érkezem három csodával fogok ott szembesülni. Az első csoda az lesz, hogy sok olyan személyt látok majd ott, akikre nem számítottam, a második csoda az lesz, hogy lesznek olyanok, akikre számítottam, de nem lesznek ott; a harmadik, és egyben a legnagyobb csoda az lesz, ha én magam ott lehetek.”

JOHN NEWTON

Üdv. Péter

2022. aug. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik bűn. A megbocsájtás pedig a legprimitívebb réteg eszköze. Már az emberek sem bocsájtanak meg ha bölcsek, mert sose kerülnek olyan fejletlen tudatállapotba, hogy a megbocsjtásuk kelljen a másiknak, sőt tudják, hogy az egész működése egy nevetséges értelmetlenség, szóval nem is létezik. Nem tudsz te sem megbocsájtani. Ha azt hiszed igen, nem érted az elmédet, az elme működését.
2022. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem két fajta ember van.Az egyik tojik mindenre és pl. szennyezi a vizet.A másik meg megpróbál tenni valamit ,hogy a szennyvízből ne legyen.

Mindenki döntse el maga mit tart bűnnek vagy sem.

De ha egyre több olyan ember van aki tojik az egészre, az egyre nagyobb bajt fog okozni.

Korlátozott kis világunk is a korláton kívülre lépett, aminek az lesz az eredménye ,hogy egyre több bajt okozunk, és ebbe a kakiba mind benne leszünk.Ezalatt a gyerekeket értem, akik még nem tudnak semmit a világunk folyásáról.

Ezt is döntse el mindenki mi bűn.Mit szabad és mit nem.

Most volt egy vitám is a barátnőmmel és a lányával.Azt mondják a keresztények voltak a világ rosszai.Érdekes, már nem az egyház a főnök, még is még mindég háborúk ,meg elmebajok folyak a világba.Most akkor még is ki csinálja ezt?Vagy egyszer a keresztény a hibás, aztán az arab, holnap meg a kínai???

Nem, hanem az önző emberek.A politika, és mindazok akik nem akarnak változást.De hát mindenki higyje az amit bűnnek talál.

Én azt mondom ,a gyereket családnevelésre kell tanítani.A barátnőm azt mondja bulizzon.Vagyis nem a családalapítás a fontos ,hanem az élvezetek.Döntse el mindenki mit gondol bűnnek...

2022. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!