Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gnosztikus keresztény...

A gnosztikus keresztény világkèp hogyan festi le Jèzus szemèlyèt?Miben tèr el a hagyományos keresztèny világkèptől?Szerintetek melyik oldal "véleménye" közelít inkább a valóságra?(vagy egyik sem)

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 12:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Abban biztosan, hogy Jézus egy magasabb szellemi szintről (egy evolúciós szintről felettünk) leszületett lélek volt, aki csak azért jött le, hogy átadjon egy új filozófiát és vallási utat az emberiségnek, kiigazítva a félresiklott korábbit.
2022. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De a kereszténység szerint nem ezt tette?Leszületett hogy egy új útmutatást adjon az embereknek(filozófiai és vallási tekintetben)
2022. jún. 23. 12:38
 3/19 anonim ***** válasza:
42%
A kereszténység szerint Isten fia volt -ami mindannyiunkra igaz- de olyan értelemben, hogy "ilyen eddig sosem volt, és csak a miénk ilyen, mindenkinél jobb és különb, ezért csak mi vagyunk az igazi vallás".
2022. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Eddig ilyen sosem volt":D

Azért elég sok olyan "istenember" volt(Jézus előtt),akit gyakorlatilag ugyanezekkel a jellemvonásokkal voltak felvértezve.

2022. jún. 23. 12:55
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Tudom, de a kereszténység kicsit olyan mintha ezt nem tudná.

Ezért van hogy "szűzen fogant".

2022. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

Én úgy tudom, hogy nincs egységes gnosztikus kép Jézusról, ahány hülye, annyi különbözőt talált ki.


A valósághoz nyilván a keresztény álláspont a közelebbi, mivel szemtanúk beszámolóján alapszik, ellentétben a gnosztikus fantazmagóriákkal. Ha a keresztény nézetről leveszed a természetfeletti elemeket, akkor megkapod a történelmi Jézust. Ezt a gnosztikus nézettel nem tudod megtenni, mert szinte semmit se kapnál. Lásd első hozzászóló hülyeségeit, valószínűleg ő maga se érti, hogy mit ír, mint "magasabb szellemi/evolúciós szint". Nettó baromság.

2022. jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Gnoszticizmus szerint e világ teremtője gonosz, egy demiurgosz. Jézus nem tanított ilyet, hogy a világ teremtője gonosz. Gnoszticizmus szerint Jézus nem halt meg a kereszten, az csak egy látszat test volt. Gn. szerint az anyagi világ eleve rossz, s bizonyos nem mindenki számára nyitott, titkos tudás (gnózis) ismeretében lehetséges megszabadulni az anyagi világból és jutni a tiszta szellemi világba. Ker. szerint az anyagi világ nem eleve rossz.

Gn. szerint a Krisztusság egy tudatállapot, nem egy személy. Ker. szerint Jézus a Krisztus.

2022. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%

#7 vagyok, a keresztény álláspontot gondolom igaznak, a gnosztikusok csak beolvasztották a saját, korábban létezett filozófiájukba Jézust, és a maguk speciális tanai szerint értelmezték. A legkorábbi és leghitelesebb evangéliumok nem gnosztikusak.

Jézus ószövetségi próféciákat teljesített be, ezzel hitelesítve az Ószövetséget, akinek Istenéről a gnosztikusok azt mondják, a demiurgosz.

(Nem vallom a plenáris inspiráció, azaz minden szó Isten szava a Bibliában tanítást, de az Ószövetséget Jézus sem tagadta meg)

2022. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ha Krisztus az ószövetségi prófèciát teljesítette be akkor miért nem tett eleget annak a profèciának amely szerint a messiás felszabadítja a zsidó népet a római elnyomás alól?(Nem sértésnek szántam)
2022. jún. 23. 14:28
 10/19 anonim ***** válasza:
34%

#9

Idéznéd nekem ezt a próféciát az Ószövetségből?

2022. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!