Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ábrahámita vallásúak mit...

Az ábrahámita vallásúak mit gondolnak a mantrázásról?

Figyelt kérdés
Elvileg tényleg egészséges és energetizálja az embert.

2022. júl. 22. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, mit ertesz mantrazason.


A keresztenyeknel letezik a "Jezus ima", amely kulonosen az ortodoxoknal terjedt el, de mashol is hasznaljak:

"Uram, Jezus Krisztus, Isten fia, konyorulj rajtam, bunoson." (pl. Lukacs 18:13 alapjan, de ez tobbszor elhangzik az evangeliumokban)

Ezt lehet ismetelgetni 10x, 50x, 100x, ahanyszor akarod. Az ortodoxoknak van egy rozsafuzerhez hasonlo lancuk, amin szamoljak. Ez az imaforma az evangelikusoknal es az anglikanoknal is megvan, de nem annyira elterjedt.

De a romai katolikus rozsafuzer is lehet ilyen, ahol az udvozlegyet mantrazzak tulajdonkeppen.


Valahol hallottam, hogy ilyen ima-ismetelgeto gyongysor az iszlamban es a zsidoknal is van, de nem tudom, mit szamolnak rajta.

2022. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1+

Ja, igen, azt kerdezed, mit gondolnak rola.

En nem szoktam csinalni, de akik igen, vagyis amikor tanitjak, azt mondjak, hogy egyreszt elhallgattatja a fejedben az allandoan csacsogo hangot, pl. a szorongast. Es kepesse tesz arra, hogy valoban Istenre koncentralj. Masreszt, valamennyire lefoglalja az agyad, de nem teljesen, es olyankor jutnak eszedbe pl. masok, akikert imadkozol. Vagy: mint minden kotott imanal, tudsz ugy sokaig imadkozni, hogy nem kell szavakat keresned hozza. Illetve egyes apacak, szerzetesek azt mondjak, hogy ha 1-2 oran keresztul mondjak a Jezus imat, akkor egy ido utan ugy erzik, egyesultek Istennel.

2022. júl. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!