Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! A ramadán böjtöt...

Muszlimok! A ramadán böjtöt hogy szoktátok megoldani? Mikor alszotok?

Figyelt kérdés

Én keresztény vagyok, és nagyon nagy tiszteletben tartom a muszlim vallást, mint a kereszténység egyik testvérvallását, és mindig is érdekelt ez a dolog.


Manapság rengeteget kell dolgozni, ami általában nappal van. Nap közben pedig ilyenkor nem szabad enni, inni, dohányozni stb. Éjszaka van ilyenkor az élet a muszlim országokban is. Éjszaka meg nyilván ki kell aludni magát az embernek, hogy másnap oda tudjon figyelni a munkájára. Hogy szoktátok megoldani az étkezéseket? Mikor alszotok?



2022. júl. 23. 15:55
 1/3 Drakula ***** válasza:
100%

Korábban fekszűnk le.

Aztán a reggeli ima előtt felkelűnk, eszünk egy nagyott, meg várjuk hogy el induljon a reggeli ima idő pontja, meg csináljuk, aztán lefekszűnk is alszunk a reggeli ima idő pontjának végéig.

2022. júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Kétségtelenül nehéz teljesíteni a Ramadant munka mellett.


Kérdésedre az a válaszom, hogy éjszaka alszom,elvégzem a Maghrib (naplementei) imát. Megtöröm a böjtömet ha tehetem hideg tejjel és datolyával, ha éppen az nincs itthon akkor mással.


Ezután várok fél órát, utána étkezem, és bőségesen fogyasztok folyadékot.


Ezt követően megcsinálom az esti imát és alszom.


Ezt követően pedig úgy történik minden ahogyan az első válaszló muszlim testvérem már leírta.


Kérdésedre a válasz tehát: éjszaka aludni kell, mert munka mellett böjtölök.

2022. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlám más naptárat használ és nem fix időpontban van a Ramandán hanem minden évben kb 10 nappal korábban kezdődik, így van amikor télen van, máskor meg nyáron. Téli időszakban könnyebb mert délután 4 körül lemegy a nap de nyári időszakban úgy van ahogy előttem leírták.
2022. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!