Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok miért vetik meg a...

Balasa Bence kérdése:

A muszlimok miért vetik meg a kutyát?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy Mohamed fiatal korában a nomád beduinok közt élt, ennek a sivatagi népnek viszont fontos volt a kutya a vadászatok során.


Akkor hogy tenyésztették ki az arab agár nevű kutyafajtát?



2022. júl. 15. 11:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
70%

A kutyát őrző-védő, illetve terelő célra tarthatnak a muszlimok amennyiben be szeretnék tartani az erre vonatkozó hadithokat. Bár amennyiben tehetik ajánlatos nem tartani kutyát.


Amennyiben muszlim tart kutyát akkor azt nem szabad a lakásban tartani, és a nyálára mindenképpen ügyelni kell.


Egyébként az Iszlám MINDEN állat számára megfelelő bánásmódot ír elő, szükségleteiket ki kell elégíteni, indokolatlanul nem szabad nekik fájdalmat okozni.

Az iszlám teljes mértékben állat- és természetbarát vallás, a kutyákat azonban inkább tekinti haszonállatoknak mintsem házikedvencnek.


Egyébként nekem is volt kutyám, méghozzá fekete újfundlandi keverék és imádtam. Pedig muszlim vagyok. Most csak cicáim vannak :D

2022. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:

Tehát ez nem egy olyan törvény, amit kötelező betartani.


"Amennyiben muszlim tart kutyát akkor azt nem szabad a lakásban tartani, és a nyálára mindenképpen ügyelni kell."


"a kutyákat azonban inkább tekinti haszonállatoknak mintsem házikedvencnek."



A felső sorba viszont kicsit beleszólnék: "az iszlám teljes mértékben állat- és természetbarát vallás"


Hát Egyiptomban, Kairóban nem ezt láttam, ahol a sivatagba hordták ki a szemetet.



DE válaszoltál a kérdésemre, nagyon köszönöm.

2022. júl. 15. 13:06
 3/76 anonim ***** válasza:
56%

#2: A világon 2 milliárd muszlim él. Biztosan sokan gonoszul bánnak az állataikkal. Ezt őszintén sajnálom. Nem cselekszenek helyesen. És nem az Iszlámnak megfelelően.


Alapvetően az hogy elhagyod egyes hadithok betartását lehet hogy rossz dolog, de talán történhet az alkalmazkodás érdekében.


Például a Szunna szerint minden férfinak ökölnyi hosszúságú szakállt kell növeszteni. Nos az enyém sem ilyen hosszú, és sok más muszlimnak sem.


Allah könyörüljön mindannyiunkon.

2022. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
63%

"Például a Szunna szerint minden férfinak ökölnyi hosszúságú szakállt kell növeszteni."


Az mihez kezdjen akinek nem is nő meg akkorára, akkor sem, ha akarná? 😅

2022. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
70%

#4:


Semmit. Ha valamire nem vagy képes az sohasem kötelező az Iszlámban. Ha valaki sajnos képtelen böjtölni egészségi okokból az nem böjtöl ennyi az egész.

2022. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
20%
A kutya a zsidók szerint is tisztátalan állat, hogy miért, az jó kérdés...
2022. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
90%

#6

De csak olyan értelemben, hogy nem ehetik, nem gondolják, hogy valami dzsinn megtestesülése lenne.

2022. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
45%

#7: Szándékosan ferdítesz. Lehet ilyen, de nem feltétlenül és nyílván elvétve.


Az állatok inkább képesek lehetnek észlelni a dzsinneket.

2022. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
54%

7


Én a Fordult szív c. könyvben olvastam, hogy a szarvasgombát azért nem ették meg, mert azt vagy disznókkal vagy kutyákkal kapartatták az emberek, és mindkettő tisztátalan állat. Tehát nem csak, hogy nem ették meg, de azt az ételt sem ették meg, amihez hozzáért a kutya.

2022. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
88%
Nem is írtam, hogy mind az lenne. Amúgy a vicces az, hogy a Korán nem is ír semmi hasonlóról, csak Mohamed után akár pár évszázaddal később írt hadíszok, amiknek annyi köze van Mohamedhez, mint a Harry Potter regényeknek.
2022. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!