Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az igaz hogy aki bűnös, de...

Feketeruhasember kérdése:

Az igaz hogy aki bűnös, de tudja magáról hogy az, az közelebb van a megváltáshoz?

Figyelt kérdés

Ahhoz képest, mint aki olyan értelemben nem bűnös de viszont borzasztóan kihúzza magát és fenn hordja az orrát.

És büszke magára hogy ő micsoda példás életet él.


Ehelyett valójában közelebb állnak Istenhez azok akik bűnösök, de tudják magukról hogy azok. Mert ők már közelebb vannak a földhöz és közelebb vannak ahhoz hogy megbánják a bűneiket.


Isten az alázatot szereti, a szerénységet és a folyamatos ön vizsgálatot, soha nem lehetünk benne elég biztosan hogy jók vagyunk e. Ilyesforman nem az lesz Istennek feltétlen kedvesebb aki minden vasárnap templomba jár és minden vallási szertartást ismer. Én úgy tudom Istennek mindegy hogy templomban vagyunk e vagy akárhol a világon ő mindenhol egyformán lát és hall mindent és mindenkit. A templom az embereknek egy segítség hogy megteremtse azt a lékkört ahol valakiknek könnyebb Istenre gondolni.



2022. júl. 30. 20:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Szia,

"Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyeknek országa. Boldogok, akik sírnak, mert ők megvigasztaltatnak. Boldogok a szelídek, mert ők örökségül bírják a földet. Boldogok, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot, mert ők megelégíttetnek. Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmasságot nyernek. Boldogok, akiknek szívük tiszta, mert ők az Istent meglátják. Boldogok a békességre igyekezők, mert ők az Isten fiainak mondatnak. Boldogok, akik háborúságot szenvednek az igazságért, mert övék a mennyeknek országa...Menjetek be a szoros kapun! Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a veszedelemre visz, és sokan vannak, akik azon járnak. Mert szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt. Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok! Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajon a tövisről szednek-é szőlőt vagy a bojtorjánról fügét? Ekképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt, romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt. Minden fa, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik, és tűzre vettetik. Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket. Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába, hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők! Valaki azért hallja éntőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, aki a kősziklára építette az ő házát. És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba, de nem dőlt össze, mert a kősziklára építtetett. És valaki hallja éntőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, aki a fövényre építette házát. És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba, és összeomlott, és nagy lett annak romlása. És lőn, mikor elvégezte Jézus e beszédeket, álmélkodik vala a sokaság az ő tanításán, mert úgy tanítja vala őket, mint akinek hatalma van, és nem úgy, mint az írástudók." (Máté evangéliuma, hegyi beszéd)

"Két ember ment fel a templomba imádkozni: az egyik farizeus, a másik vámszedő. A farizeus megállt, és így imádkozott magában: Istenem, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember: rabló, gonosz, parázna, vagy mint ez a vámszedő is. Böjtölök kétszer egy héten, tizedet adok mindenből, amit szerzek. A vámszedő pedig távol állva, még szemét sem akarta az égre emelni, hanem a mellét verve így szólt: Istenem, légy irgalmas nekem, bűnösnek! Mondom nektek, ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert aki felmagasztalja magát, megaláztatik, aki pedig megalázza magát, felmagasztaltatik." (Lukács 18:10-14)

Üdv. Péter

2022. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. júl. 31. 09:30
 3/25 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Arra milyen tanitasok vannak ha valaki minden tükörbe belenéz ami mellett elmegy?
2022. júl. 31. 09:36
 4/25 A kérdező kommentje:
És azért nézi mert nem biztos benne hogy másnak megfelel
2022. júl. 31. 09:39
 5/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

A bibliai időkben még nem használtak a mai értelemben vett tükröt, az ókori keleten használt első tükrök voltaképpen ezüstből, rézből, majd bronzból készült, fényesre csiszolt lemezek voltak. Hamar oxidálódtak és fokozatosan elhomályosodtak. Ezért mondja a Biblia, hogy “most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, amint én is megismertettem.” (I.Kor. 13:12)

Jób könyve is acéltükörről beszél, amelyikhez az eget hasonlítja. Jakab apostol írja, hogy “ha valaki csak hallgatója az igének, de nem cselekszi, olyan, mint az az ember, aki a tükörben nézi meg az arcát. Megnézi ugyan magát, de elmegy, és nyomban el is felejti, hogy milyen volt. De aki a szabadság tökéletes törvényébe tekint bele, és megmarad mellette, úgyhogy nem feledékeny hallgatója, hanem tevékeny megvalósítója: azt boldoggá teszi cselekedete.” (Jakab 1:23-25).

A valódi kérdés tehát az, hogy mi a célja az embernek a tükörbe nézéssel.

Üdv. Péter

2022. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Szia,

A megfelelési kényszer elsősorban személyiségtípus kérdése véleményem szerint. Ez tanulható, fejleszthető, ajánlom figyelmedbe: [link]

Üdv. Péter

2022. júl. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nekem az sz:5 m:7 k:6 f:5


Vagyis a melankolikus a legtöbb. De a többi is majdnem annyi. Ez azt jelenti hogy kevert személyiség típus vagyok?

2022. júl. 31. 10:28
 8/25 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező,

Mindenki kevert személyiség, és igen, a melankolikus természete különösen finom és érzékeny, ebből is adódhat a megfelelni vágyás. Érdemes egy kis önismeretet gyakorolnod, ez csak egy gyors teszt volt, sokat tanulhatsz az erősségeidről amik segítenek majd az emberi kapcsolatokban. Olvasd el ezt is, csak 29 oldal: [link]

Üdv. Péter

2022. júl. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
#1 értelmi sérültek elkárhoznak vagy üdvözülnek? beliálfiai üdvözülnek vagy elkárhoznak?
2022. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es,

Olyan kérdést tettél fel, amire egyetlen ember sem tud válaszolni, tekintettel arra, hogy az Úr Jézus Krisztus szavai szerint még az “Atya” sem “ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta” (Jn. 5:22).

Azt pedig egyértelmű az evangéliumok alapján, hogy Krisztus hogyan ítél. Nem látszatra, nem is bemondásra, hanem igaz ítélettel az embert nézve a cselekedetei mögött. Így minden reménységünk megvan arra, hogy irgalmas és szeretetteljes ítélet lesz. Mindazonáltal egy népszerű mondás szerint: “Amikor a Mennybe érkezem három csodával fogok ott szembesülni. Az első csoda az lesz, hogy sok olyan személyt látok majd ott, akikre nem számítottam, a második csoda az lesz, hogy lesznek olyanok, akikre számítottam, de nem lesznek ott; a harmadik, és egyben a legnagyobb csoda az lesz, ha én magam ott lehetek.”

JOHN NEWTON

Üdv. Péter

2022. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!