Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református legyek vagy evangél...

Református legyek vagy evangélikus?

Figyelt kérdés

Más nem jöhet szóba, már alaposan tájékozódtam (5-7 éve) biztosan mondom.


Szerintetek melyik a biblikusabb illetve mit gondoltok a kettős predestinációról?


Válaszokat előre is köszönöm!



2022. júl. 30. 21:32
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
93%
evangélikus
2022. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem épp eléggé különböző a két vallás ahhoz, hogy idővel el tudd donteni. Azt válaszd majd, amelyiket közelebb érzed magadhoz és akkor, amikor már biztos vagy magadban. Ha ehhez még időre van szükséged, akkor még várj!
2022. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok megkeresztelve és semmi ehhez hasonló keresztény "életvitelt" nem folytatok pedig az fontos a megfelelő hit élet érdekében. Nem szeretném már tovább halasztani.
2022. júl. 30. 21:59
 4/50 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm a válaszokat!


Kedves első válaszoló!

Miért az evangélikust ajánlod?

2022. júl. 30. 22:00
 5/50 anonim ***** válasza:
22%
Katolikus.
2022. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:

biblikusabbnak tartom


(a kettős p-t egyébként nem kötelezően vallja a ref. egyház sem)

2022. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
82%

De időlegesen is eljárhatsz egyik vagy másik gyülekezetbe, akár felváltva is, amíg tisztába jössz magaddal. Szerintem az ilyet nem lehet siettetni, akkor nem lesz az igazi, csak ha tiszta szívvel, meggyőződésből dontesz.

Én protestansrol váltottam protestansra, nem tudatosan, ismerősök miatt elkezdtem járni a másodikba, aztán egyszercsak úgy éreztem, megerkeztem, ide tartozom.

2022. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

#5

A legtöbb katolikus tud szöveget értelmezni úgyhogy kérlek ne a katolikusokat nézzétek hülyének hanem ezt a válaszolót.


#6

Én úgy tudom, hogy azaz egyik főtanításuk. Vagy ezt jelentené, hogy valaki 5 pontos kálvinista-e?


#7

Elég fiatal vagyok még ami azt illeti és nem hiszem, hogy jó szemmel néznék azt, hogy egyik helyről rohanok a másikba.

Pontosan honnan, hova mentél ha szabad kérdeznem?

2022. júl. 30. 22:21
 9/50 anonim válasza:
Megkerdezhetem, ha eddig nem voltál megkeresztelve, miert dontottel mellette? Mármint, higy egyáltalán felveszel barmilyen vallast ( kivancsisagbol kerdem csak)
2022. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon hooooooooossszú történet de szívesen válaszolok
2022. júl. 30. 22:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!