Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a mormonokról?

Mit gondoltok a mormonokról?

Figyelt kérdés

2022. aug. 4. 19:44
1 2 3 4 5
 1/42 hollófernyiges ***** válasza:
77%
Szerintem Magyarországon legtöbben a South Parkból ismerik a mormonokat.
2022. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Ez valahol szomorú. Bár én meg pont abból nem ismerem.
2022. aug. 4. 21:01
 3/42 anonim ***** válasza:
73%
Miért szomorú? Teljesen jól bemutatja a mormon vallást. Nyilván vannak benne South Parkra jellemző túlzások, de a lényeg rendben.
2022. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Fogalmad sem lehet a mormon vallásról és emberekről.
2022. aug. 4. 21:07
 5/42 anonim ***** válasza:
80%
Az emberekről nem sok, a mormon vallásról azért van fogalmam és kellően ismerem. A nagyobb (ál)keresztény szektának alaposabban utána néztem, szóval kicsit mellé lőttél.
2022. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Álkeresztény? Na ezért nincs fogalmad róla.
2022. aug. 4. 21:28
 7/42 Drakula ***** válasza:
100%
Olyanok mint ez a szkita jézus banda, itt magyarországon.
2022. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
80%

#6

Ha nem éppen egy mormon eltérítő vagy,, akkor valószínűleg neked nincs róla sok fogalmad.

Az álkeresztény egy teológiában általánosan használt, nem pejoratív jelző azokra a felekezetekre, vallásokra, szektákra, akik bár Krisztusra hivatkoznak, de alapvetően közük sincs az eredeti keresztény tanokhoz. Na most a mormonok történetesen ilyenek. Nem csak a legalapvetőbb tanításokat tagadják, de még csak nem is monoteisták.

S még az áltudományos történelemhamisításukról nem is beszéltünk, az is megérne pár szót.

2022. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Én mormon vagyok.
2022. aug. 4. 21:44
 10/42 anonim ***** válasza:
81%
Nem lep meg, ettől függetlenül áll, amit írtam. Igazából nincs még egy olyan vallás, ami ilyen egyszerűen kritizálható lenne, hiszen szembe megy minden keresztény tanítással, szembe megy minden tudományos, történelmi ismerettel. Sőt "szent" könyvei még irodalmi szempontból is botrányosan gyengék, mintha 6. osztályos butácska Lorenzó írta volna. Talán olyan vallásokkal lehet egy szinten említeni, mint a Jedi vallás.
2022. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!