Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon miért terjedhetett el...

Vajon miért terjedhetett el mostanában, hogy kontextus nélkül kiragadott idézetekkel mémeken tesznek bibliai idézeteket kb közröhely tárgyává?

Figyelt kérdés

Pl ma facebookon egy népszerű általam kedvelt csoportban hatalmas felháborodást okozott Mózes 4. 31. 17. És 4. 31. 18. Mivel ezek a kontextus nélkül úgy tűnnek mindenkinek, mintha a biblia eszettlen gyilkolászásra szólítana fel...


De eleve ahhoz, hogy aki készíti ezeket a mémeket, elengedhetetlen, hogy az illető jól ismerje a bibliát, nade akkor hogy lehet célja ezekkel így lejáratni azt?

Egyszerűen nem fér a fejembe ez.



2022. aug. 4. 23:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
#20.-nál pont. És ezzel szerintem ki is beszéltük a témát. #19 voltam.
2022. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Hát ha így nézzük az újszövetséghez hasonló vallási könyv nem is nagyon fogunk találni.

Bármilyen népet vagy vallást fogunk kutatni, mind ontotta a vért, rabolt, gyilkolt.

Én csak Jézus tanítását helyeslem.

2022. aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
És azt hogy az elme ,vagy szellem kutatása magasabb szintű az anyagi világunkbál.Szerintem a szellem magasabb szintű az anyagnál.És véleményem szerint van is szellemi világ.
2022. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Prokopf ***** válasza:

Egy istenhivőtől a következőt kérdezném: istenfélő, vagy istenimádó vagy -e?

Szerintem egy hivőnek istent szeretnie kellene, nem pedig félnie. Adódik egy kérdés: lehet -e szeretni olyan valamit, amit nem értek? Ha a szeretetem valaki iránt kölcsönös, az illető miért nem teszi lehetővé, hogy megérthessem? Isten útjai valóban kifürkészhetetlenek? Miért is?

Ámen = Ámon?

Szerintem egy feltételesen létezővé tehető istent elsősorban megközelítésünk hibás volta miatt vagyunk a maga teljességében képtelenek megérteni.

2022. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Miért ne érthetnéd meg?
2022. aug. 7. 15:14
 26/29 anonim ***** válasza:
40%

20-21


az, hogy "eszetlen gyilkolások vannak az ószövetségben", nem jelenti azt, hogy a kereszténység eszetlen gyilkosságokra szólít fel

2022. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

#26


Szetintem inkább ne próbáld kimagyarázni.Egyetlen keresztény sem ítéli el az òszövetségi gyilkosságokat, hanem úgy gondolja, hogy JHVH parancsai szeretetteljesek, bölcsek, igazságosak.


Majd ha a kereszténység elismeri, hogy azok a parancsok, hadjáratok, amiket JHVH indított, igazságtalanok voltak, ahol olyan emberek is kaptak halálos ítéletet, akik nem érdemelték meg, illetve ártatlan gyerekek haltak meg, beszélhetünk arról, hogy mit is tanít a kereszténység.


Ne felejts el, hogy Jézus sem tagadta meg az Òszövetséget, hanem kiállt mellette, némi változtatással.

2022. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Melyik keresztény felekezet tanítja ma az eszetlen öldöklést?
2022. aug. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szovegertelmezesi kepessegei nincsenek, plane, ha atlagosnal nehezebb szovegrol van szo, es maximum csak ket, egymas utan leirt egyszeru mondatot tud ertelmezni. Plusz utalja a vallast. Ezen csak nagyon egyszeru emberek tudnak jol szorakozni, muveltebbeknek akkor is ciki az ilyesmi, ha ok sem rajonganak a keresztenysegert.
dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!