Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az érzelmeinkre hallgatni...

Az érzelmeinkre hallgatni kell a Biblia szerint vagy nem?

Figyelt kérdés

Ismerek olyan keresztényeket, akik tudatosan elfojtják magukban a negatív érzelmeik kifejezését. Mondván, hogy az érzelmek rossz tanácsadók, és a tettek számítananak. Pl. az aggodalmukat, elkeseredettségüket, ellenszenvület valakivel kapcsolatban, sajnálatukat. Nekem ez álságos viselkedésnek tűnik, ugyanis tudom mit gondol. Ehhez még hozzá társul egyfajta gőg, hogy nem mondja ki, nem mutatja közvetlen mit érez, büszke rá, hogy ő uralkodik az érzésein.

A legrosszabb, hogy nincs együttérzés bennük. Csak tudálékos felszínes okoskodás, mintha segítőkészséggel kiváltható lenne amegértés és az együttérzés.



2022. aug. 8. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Más az elfojtás ès más a szabadulás. Ha valamit csak elfojtasz magadban az újra és újra a felszínre fog törni. Egyre erősebben. Legyen ez egy érzés vagy egy bűn. Ebből viszont csak képmutatás származik. Én speciel pont ebben buktak el. Nekem elegem két a saját képmutatásomból. De hiszem hogy vannak akik valódi szabadulást kaphatnak. Talàn egyszer èn is, mielőtt a kegyelmi idő lejár. És az hamarosan lejár.
2022. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Buktam
2022. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az őszinteség híve vagyok, ha az mást nem sért. Van aki büszkeségből nem mutatja ki a gyengeségeit, keresztények arra hivatkoznak sokszor, hogy "mindenre van erőm az Úrban". Ez szép célkitűzés, de nem mentség a képmutatásra, álságos viselkedésre. Attól hogy nem mondja ki hogy fáradt, még látom rajta, és én aki kimondom, nem vagyok ettől kevésbé hithű.
2022. aug. 8. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:
A döntéshozatalban nem, a kapcsolatok terén igen.
2022. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok olyan eset van amikor az érzelmek bűnbe visznek.


Logikusan és értelmesen el kell döntened hogy mikor halgatsz rájuk és mikor nem.

2022. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem jó elfojtani a negatív érzelmeket. Szabad haragudni, ha adott a másik rá okot, csak nem kell nagyon hosszú ideig benne ragadni, mert az már téged rombol. Az őszinteség fontos.
2022. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A biblia szerint nem elsősorban nem az érzelmekre kell hallgatni, sőt sokszor hanem a lelkiismeretre.
2022. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!