Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ábrahámita vallásúak! Mi a...

Ábrahámita vallásúak! Mi a véleményetek erről az "elméletről"?

Figyelt kérdés

[link]


Az ebben a videóban vázolt "elméletről" lenne szó. Megpróbálom röviden összefoglalni.


Meghal a muszlim,a keresztény és az ateista. Felmennek Istenhez aki megkérdezi a muszlimt és a keresztényt, hogy valamelyikük vállalná-e az ateista sorsát. Végül nem vállalja egyik se és az ateistát elküldi a mennybe.

Utána a muszlimt és a keresztényt 1 órán át kérdezgeti, hogy komolyan úgy gondolják-e, hogy csupán a vallásuk miatt kiérdemlik mennyországot és egy ateista csupán csak azért mert ateista megérdemli az örök szenvedést.

Aztán megmondom őszintén annyira én sem értem a story-t a lényeg, hogy valószínűleg a kárhozatba küldte őket amiért hittek egy olyan Istenbe aki csak azért kárhozatra küld embereket mert nem hisznek benne.

Kicsit erős de elgondolkodtató.


Tisztelt ábrahámita vallásúak!

Mit gondoltok erről az "elméletről"?



2022. aug. 11. 02:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

A hitetlenség a Bibliában az engedetlenség szinonimája.

Aki engedetlen az azért az mert megtéretlen a szive a konokság miatt. A kemény megtéretlen szivű emberek Isten haragja alatt maradnak.

2022. aug. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Isti22 ***** válasza:
50%

Nem láttam a videót, de a hit az alapja mindennek. Csak attól természetesen még senki nem fog mennybe menni, mert kereszténynek vallja magát, az ateista jócselekedetei azonban hit nélkül csak üres formaságok.


Végső soron egy rendes keresztény tudja, hogy nem lehet eléggé "kiérdemelni" a jutalmat, minden az istene akaratán múlik.

2022. aug. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

Én sem láttam a videót.

Köszi hogy össze foglaltad.


Szerintem ha az ateista nem megy pokolra azért hogy nem hisz akkor a másik sem mehetne pokolra azért mert másban hisz.

Ez szerintem kis logikai hiba volt benne.


A másik részével egyetértek hogy

Ateista is lehet jó ember és hogy nem lenne igazságos pokolra küldeni valakit csak azért mert nem hit vagy másban hit.

2022. aug. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
3%

Lenne pár kérdésem:

Tetszet a legutóbbi Marvel film?

Ha nem tetszet akkor megérdemelnéd azt hogy pokolba kerülj?


Ha nem érdemli meg valaki a poklot a véleménye miatt egy filmről akkor miért érdemelné meg a véleménye miatt egy könyvről vagy bármi másról?


Nem lehet véleménye az embernek? Vagy csak akkor lehet ha az egyezik a fönökével?

2022. aug. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%

Szia,

Nem néztem meg a videót, mert ha jól láttam nem magyarul van.

A lényeg: ilyen kérdést az Isten biztosan nem fog feltenni, ugyanis azok sorsa akik a mennybe kerülnek már eldől mielőtt feltámadnának:

“Nem szeretnénk, testvéreink, ha tudatlanok lennétek az elhunytak felől, és szomorkodnátok, mint a többiek, akiknek nincs reménységük. Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadt, az is bizonyos, hogy Isten az elhunytakat is előhozza Jézus által, vele együtt. Azt pedig az Úr igéjével mondjuk nektek, hogy mi, akik élünk, és megmaradunk az Úr eljöveteléig, nem fogjuk megelőzni az elhunytakat. Mert amint felhangzik a riadó hangja, az arkangyal szava és az Isten harsonája, maga az Úr fog alászállni a mennyből, és először feltámadnak a Krisztusban elhunytak, azután mi, akik élünk, és megmaradunk, velük együtt elragadtatunk felhőkön az Úr fogadására a levegőbe, és így mindenkor az Úrral leszünk. Vigasztaljátok tehát egymást ezekkel az igékkel!” (I.Thessz. 4:13-18)

“A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás. Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak, hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ővele ezer esztendeig.”

(Jelenések 20:5-6).

Üdv. Péter

2022. aug. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

Ha már sikerült lepontoznod

a 4-es válaszom akkor vehetnéd a fáradtságot és leírhatnád mi volt vele a bajod.

2022. aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%
Nem néztem meg a videót de röviden így tudnék válaszolni. Az iszlám szerint hit és jócselekedet kell ahhoz hogy valaki a Mennybe juthasson. Egy ateista esetében a hit kapásból nem teljesül mivel tagadja Isten létezését. A jócselekedetek is jórészt nem teljesülnek mivel Isten határozza meg mi jó és mi rossz de egy ateista ezt nem veszi figyelembe.
2022. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Sokat azért ne gondolkodj rajt, mert nettó hülyeség. A Biblia, ami szerintünk Isten szava, teljesen egyértelműen tanítja, hogy üdvözülni csak a hit által lehet. (és katolikusként kihangsúlyozzuk hogy az igaz hitet pedig a cselekedetek mutatják meg.) Két lehetőség van tehát számunkra: vagy a Biblia nem Isten szava, egy hamis Istenben hiszünk és elkárhozunk, vagy Isten szava szerint éltünk, az Ő kegyelmében bíztunk és így üdvözít minket.
2022. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%

"A Biblia, ami szerintünk Isten szava, teljesen egyértelműen tanítja, hogy üdvözülni csak a hit által lehet. "


Te ebben nem látsz semmilyen problémát?


Halálod után is teljesen megérted majd hogy azért mész pokolra mert a reformátust követed az ortodox helyet? (Csak random mondtam 2-t)

2022. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
6%

#8

Igazából a katolikus tanítás szerint üdvözülni egyedül Isten kegyelméből, hit és cselekedetek által lehet, ha utóbbi időben nem változott. Az általad írt solo fide egy protestáns téveszme.

Ezen felül a katolikus tanítás reményét fejezi ki azok üdvössége iránt is, akik nem voltak az Egyház tagjai, nem hittek Krisztusban, nem hittek Istenben sem, de jóravaló életet éltek.

2022. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!