Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek mi a véleménye az új...

Kinek mi a véleménye az új Jézus-Bibliáról?

Figyelt kérdés
Nekem ma reggel sikerült kicsit belelapozni és átfutni. Elsőre nagyon szimpatikus, a 2012-es ÚRK alapjaira épül és korrekt magyarázatokkal és kronológiával, komolyan elgondolkodtam, hogy mégis ezt használom majd a mindennapokban az eddig preferált RÚF 2014 helyett.

#bibliafordítás #ÚRK-2012 #Jézus-Biblia #Ezazanap #Bibliakiadás #Biblia használat
2022. júl. 24. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Még nem hallottam róla.....megint itt járt a názáreti, és új könyvet diktált?!?
2022. júl. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Te miről beszélsz?
2022. júl. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Újabb hamisítvány.

"A Biblia az Isten szava" a hit szerint.

A próféták ideje viszont régen lejárt, Isten és ember közti önjelölt közvetítők komolytalanok.

Nem az a próféta, aki annak hiszi, mondja, érezteti magát.

A Biblia nem filmforgatókönyv, ami átírható és aki azt teszi, új szerzőnek állíthassa be magát.

2022. júl. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem bibliat kell olvasni hanem adakozni kell minel tobbet arvaknak ozvegyeknek szegenyeknek ez az isten valodi akarata
2022. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2022. júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Majdnem, csak magyarul: [link]

Tegnap osztották az ez az a nap rendezvény résztvevőinek.

2022. júl. 24. 09:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel John Piper is közre működött, és ezek szerint a nevét is adta ehhez, hajlandó vagyok azt feltételezni, hogy ez nem egy olyan hiteltelen "szektás" Biblia mint mondjuk az Új világ fordítás vagy a Yahuah Biblia.

De mivel nem voltam a rendezvényen és nem kaptam ilyen Bibliát (a kérdés előtt nem is hallottam róla), így nyilván nem tudom leellenőrizni a kommentárokat illetve a lábjegyzeteket, sem össze hasonlítani ezt a fordítást azzal amelyik nekem van meg, emiatt nem is tudok véleményt nyilvánítani.

2022. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem olvasok ilyen szektás kiadványokat.
2022. júl. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!