Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ortodox keresztények...

Az Ortodox keresztények karizmatikusak? Pl. hisznek a nyelveken szólásban?

Figyelt kérdés

2022. aug. 16. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Az ortodoxok hisznek abban, hogy napjainkban is történnek csodák, de azt a showműsort, azt az ócska bohóckodást, amit keresztény címszó alatt művelnek bizonyos szekták, messzemenően elutasítják.

Ha a nyelveken szólást emelted ki, akkor például az ortodoxok elfogadják azt az igazi típusát, amit Páter apostol tett pünkösd napján, de nem a szektákban látható értelmetlen hablatyolást. Egyik isteni csoda, másik emberi bohózat.

2022. aug. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Csak nem egy ortodoxal van dolgom? :D

2022. aug. 16. 19:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ortodox, de kellően jól ismerem, szimpatikus felekezet számomra, ők is ősi, apostolok által alapított egyház.
2022. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor katolikus :D
2022. aug. 16. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt akár református vagy ateista is lehetek, nem túl releváns a kérdés szempontjából, mivel az ortodoxok nézőpontja érdekel ;)
2022. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Fontos számodra, hogy apostolok által alapított egyház legyen abból gondoltam.

De tény a kérdés szempontjából semmi jelentősége, nem is azért kérdeztem.

2022. aug. 16. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem nagyon...

Pl. ugy gondoljak, hogy mivel naluk papi ruhaban vannak a papok, nincs hangszer, csak csendes meditacio vagy liturgikus enekles, a padok hianya miatt jobban koncentralnak, leborulnak, liturgia elott bojtolnek, jobban atelik a misztikumot - nekik nincs szukseguk a punkosdista tipusu erzelmes tulfutottsegre (akiknel a pap ugy nez ki, mint barki, hangszerek, kenyelmes padok).

Ugy tudom, egyedul a roman ortodoxoknal van valamilyen karizmatikus mozgalom-fele, de hogy nyelveken szolas van-e, azt nem tudom.

2022. aug. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!