Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért félek a bálványoktól,...

Miért félek a bálványoktól, különösen a kimondottan negatívaktól?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy nem a vallási témájú művészetről beszélek. Nincs semmi bajom egy egyszerű feszülettel, Buddha-szoborral, a frigyláda másolatainak küllemével, egy vallási eseményt rögzítő rajzzal, még a Zeusz-szobor is benne van a pakliban. Ezeket hivatalosan nem imádják a különböző vallások, a népi hit és vallás már más kérdés. De ha látok mondjuk egy Molochról, illetve hasonló bálványistenekről készült grafikát, szobrot, akár törzsi bálványt, gonosz bálványokat akkor akár szabályos félelemre, remegésre, akár sírásra is képes vagyok... Tényleg, mint valami kisgyerek... Van, hogy éjjeli lámpát kell gyújtanom.


Miért van ez? Nektek is van ilyen gondoltok?



2022. aug. 18. 19:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Sánta Muartetől is rémálmaim vannak.
2022. aug. 18. 19:19
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Minden bálványnak van szellemi háttere, méghozzá gonosz szellemi háttere. Engem minden ilyen szobortól, képtől elfog a gyomorgörcs. A Biblia egyértelműen kimondja, hogy ne imádjuk ezekkel a kézzel készített dolgokat, Isten megtiltotta ezt. A katolikusok a frigyládán levő kerubokkal szokták megvédeni a szentképek és szobrok használatát, de ez nonszensz. A kerubokhoz senki nem imádkozott, ők pedig egy kerámiajézusnak mormolják az imáikat. Úgyhogy nem vagy egedül.
2022. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Mert gondolom keresztényi nevelést kaptál és jól megtanítottak mendentől rettegni ami nem keresztényi.
2022. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3.

Miből gondolod, hogy nem vagyok mondjuk zsidó?


A bálványoktól egyszerűen rettegek. Egyszerűen a szemembe ég a Moloch előtt hajlongó papok képe, teljesen elégő gyerekek sikoja, és az orgiába torkolló mulatozás, amit közbe leműveltek...


Félek minden bálványtól, örülök, hogy mára eltűntek...

2022. aug. 18. 20:38
 5/5 A kérdező kommentje:

Amúgy egy rakat vallást felsoroltam, aminek még értékelem is a művészetét...


Az említett Santa Muarte kultusza is egy bal kéz ösvényét követő, népi keresztényként leírható szekta. Maga Santa Muarte alakja egyébként részben Szűz Mária, részben az azték halálistennő, főként pedig a népi babonák ól ered. A nép kreált magának egy ilyen figurát.

2022. aug. 18. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!