Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi szükség van a bálványokra?...

Mi szükség van a bálványokra? De komolyan?

Figyelt kérdés

Ha valaki ékszereket és díszeket tart magának azt meg tudom érteni, hiszen szépek! Sok ember pedig szereti a szépet, szeret szép lenni, szereti megkülönböztetni magát (ami normális: amíg nem azt akarja kifejezni, hogy a másik kevesebbet ér nála + amíg nem emeli az ékszert a belső értékek fölé).


Rengeteg oka lehet annak, hogy valaki ékszereket hord. De vajon normális érzelmileg kötődni hozzájuk vagy álomvilágot alkotni köréjük?


Nem féltékenységből írom. Nekem is volt ékszerem (természetesen nem kereszt). Hála Istennek mára mindet elhagytam és szabadabbnak is érzem magam miatta.


Szerintem borzasztó az objektofília...(max a boltoknak jön jól...)

Ennél már csak egy rosszabb dolog van. A szent tárgyak és ereklyék. Kiráz tőlük a hideg.

Érhető, hogy sokan szerencsét akarnak, emlékként tekintenek bizonyos tárgyakra (s érzelmileg kötődnek hozzájuk).

De ezek csak tárgyak! Ne emeljük őket az igazi értékek fölé!


Borzasztó, hogy vannak emberek akik azt hiszik, hogy Istennek szertartások, hagyományok vagy, tárgyak imádata és tisztelete számít!


Félreértés ne essék, nem a katolikus testvéreimnek akarok neki ugrani (mert náluk is vannak érdekes dolog)

Tudom, hogy a legtöbben nem a tárgyat imádják és el tudnák engedni azt, ha szükséges.


De komolyan ezen a oldalon is olvastam már olyan megnyilvánulást, amiből nekem nem az jött le, hogy az érdekelte volna az illetőt, hogy mi a fontos Istennek.

Olyan mintha néhány ember teljesen bigottan az okkult erőknek élni. És ez taszít az ereklyékben is. Az a szent, okkult energia. Fel áll tőle a hátamon a szőr...



2013. szept. 28. 14:00
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Nekem nem ez a sok szemét lesz a szent.

Én akkor látom Istent és szentséget, amikor látom, hogy két ismerősöm (két testvér) mennyire szereti egymást.

Ekkor érzem Istent....

2013. szept. 28. 14:04
 2/21 anonim ***** válasza:
Az emberek általában azt állítják tiszteletük tárgyába amit ez a jelkép képvisel. Vannak emberek akiknek szükségük van, kézzelfogható anyagi dolgokra ahhoz hogy közelebb kerüljenek olyan dolgokhoz amiket nem tudnak érzékelni. És amíg ezzel, közelebb tudnak kerülni Istenhez, addig nincs ember akinek joga van emiatt elítélni őket.
2013. szept. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem ítélek el senkit, de tényleg csak akkor segít Isten, ha végig nyalom egy Mária szobor lábát?
2013. szept. 28. 14:12
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem kell végignyalni semmilyen szobrot. Én ugyan nem használok semmilyen jelképet imákhoz, de elég ránéznem ezekre a jelképekre és érzem a pozitív energiát amit közvetítenek. És vannak akik a jelképekben való elmélyedéssel közelebb kerülnek az Isteni energiákhoz. Szóval a kérdésedre válaszolva, igen ez segít nekik.
2013. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy isteni energia?

Megszabadulnak a bűntől? Jó cselekedetre lesznek ösztönözve?

Elmúlik a problémájuk? Kevésbé lesznek egoisták?


Vagy valami okkult erő beléjük hatol?

2013. szept. 28. 14:19
 6/21 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a vizuális típusoknak jó ha látnak valamit.

Lehet feltörnek az emlékek is....


De ha belevernék egy Mária szoborba egy baltával, akkor szerintem nem azért vernének meg, mert Mária ellen dühöt fejeztem ki, hanem mert eltört a szobor. (és nem az ára zavarná őket).


Ha véletlen eltörnék egy ereklyéket, csak akkor lenne jogos leszidni, ha nem tudom kifizetni. De megéri?

2013. szept. 28. 14:23
 7/21 anonim ***** válasza:

Azért vernének meg, mert széttörted a Mária szobrot ami egyfajta szent tisztaságot testesít meg nekik.

Igen megszabadulnak a bűntől, jó cselekedetre ösztönzi őket, elmúlik a problémájuk és kevésbé lesznek egoisták.

Ez Isteni energia, és a hite által megtisztulnak.

Nem várhatod el hogy olyan emberek akik nem képesek rá, azok eszközök nélkül mélyüljenek el a hitben. Hiába teszik össze a kezüket és térdepelnek csukott szemmel magukba fordulva ha közbe nem élik át, és nem éreznek semmit.

Ez csak képmutatás lenne, és még csak rossz is a számukra.

Ugyanazt érzik ezek az emberek, mint te egy ima után.

2013. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ott vannak a hajéktalonok, ha látvány kell nekik a jóra való cselekedethez.

Ha segítség, akkor meg a többi ember....


Jól van. Értelek...

De számomra furcsa, hogy valaki hisz Istenben és azt hiszi, hogy a tárgyakkal vagy hagyományok felborításával bajok lesznek, mint valami babona...

2013. szept. 28. 14:40
 9/21 A kérdező kommentje:
Többet ér egy keresztény ölelés és egy ima...
2013. szept. 28. 14:41
 10/21 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy furcsa. Csak próbáld meg átgondolni, hogy minden ember teljesen más, így más és más formája felel meg nekik az Istentiszteletnek. És amit Isten igazán értékel, az az őszinte közeledés felé, és az őszinte szándék a helyes életvitelre.
2013. szept. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!