Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyennek látod Istent?

Ilyennek látod Istent?

Figyelt kérdés

Csak keresztények válaszoljanak, ateisták ne 😒 akik kitapasztalták már Isten szellemének a vezetését, ami olyan, mint egy személyes kapcsolat. Nagyon aprólékos, mindent szeretettel kísér, szereti a zöld zoknit és olyan, mint egy koala.

Ne a korom után kérdezgessetek, mivel csak így lehet kitudakolódni, hogy ugyan arról a személyről beszélünk e.



2022. aug. 22. 20:23
 1/9 A kérdező kommentje:
vagy ha nem is, így képzeled el? Vedd komolyan, "felebarát" 😊
2022. aug. 22. 20:25
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
HÁNY ÉVES VAGY??????
2022. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Sármos mint a fiatal Brad Pitt
2022. aug. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Testvérem. Én olyannak "látom", amilyen, illetve ennek a lényegileg végtelen apró mikrokozmoszát.

Isten végtelen, tökéletes, abszolútum. A minden "lét". Szerető anya, megértő testvér, pezsdítő barát, de nem.., ezek semmik ahhoz a csodáshoz, és végtelen imádathoz ahogy a lét felénk áramlik.

2022. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
azért nem akartam közhelyes dolgokat, hogy mindenható, hatalmas mert azokat mindenki írja. Azért szerettem volna valami személyéhez foghatót írni, hogy belelássak a dologba. Mivel személyes kapcsolat, belelátsz a karakterébe és következtethetsz onnan. A zöld zoknit csak azért írtam mivel valami elvontabbat akartam írni. A biblia állatokhoz hasonlítja a személyeket gyakran jelképként. A koala pont rá illik. De ha ez nem tetszik valakinek(ismétlem keresztényeknek) akkor írhat olyansmit is, mit következtetni lehet, de csak ő tud Istenről.
2022. aug. 22. 21:51
 6/9 A kérdező kommentje:
második, te meg olyan pedáns vagy, mint a középkorú Mr. Bean
2022. aug. 22. 21:55
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Nemrég egy természettudományos film nézése döbbentett meg nagyon ami a naprendszerről szólt. Ahogy grafikus modellel megrajzolták, hogy hogyan kering a hold a Föld körül. Mindig ugyanazzal az oldalával néz a Föld felé mivel annyi idő alatt fordul meg a saját tengelye körül mint amennyi idő alatt megkerüli a Földet. Ez annak a szimbóluma ahogy Krisztus gyönyörködik a jegyesében. Minden pillanatban rajta tartja a szemét. Persze ezt nem taglalta a film de én azonnal összekötöttem magamban ezzel a szimbólummal és sokszor eszembe is jut azóta. A naorendszerünkben a nap az Atyát szimbólizálja a hold pedig Krisztust. A hold a nap fényét veri vissza a Földre, mint ahogy Krisztus is Isten "dicsőségének visszatükröződése"(Zsidó 1:3). Ezzel a képpel talán jobban megfogható az az aprólékos karaktere a szeretetének mint egy koalával. Legalábbis számomra biztos.
2022. aug. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7-es, nagyon szép! Egy Weöres vers jutott eszembe:

"s a két arc : az Igaz és a Van

összefordul mámorosan,

mint a Nap meg a tenger

nézi egymást ragyogó szerelemmel."

[link]

2022. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dorkász06 ***** válasza:

Már én is gondolkodtam azon, hogy hogyan tudnám elképzelni Istent. A Biblia tanulmányozása során sokmindent megtudtam róla. Az egyik, hogy ő nem olyan létformában létezik, mint mi. Mivel mi hús- vér emberek vagyunk, ő viszont szellemi lény, ezért nehéz ezt nekünk elképzelni. Ezt Isten is jól tudta, emiatt a Bibliában sokszor ír olyan képeket, amik segítenek nekünk egy- egy tulajdonságát, vonását megismerni.

AZ egyik ilyenről beszél a Dániel 7: 9- ben:

"Ruhája fehér volt, mint a hó, és fején a haj, mint a tiszta gyapjú."

Ez a leírás előrehaladott korra és hatalmas bölcsességre utal, amiket az ősz hajhoz társítottak.

Ezen kívül viszont arról is beszél, hogy egészen közelről és egészen gyengéden bánik velünk.

"Lehajol, hogy széttekintsen égen és földön, és fölsegíti az alacsony sorút a porból. Fölemeli a szegényt a hamuból" (Zsoltárok 113: 6, 7)

Ezért nem alakult ki bennem egy konkrét kép róla. Megfigyelem a tulajdonságait, ami alapján szeretem őt.

Egy Bibliatanfolyam segít mindenkinek megismerni mindazt amit a Biblia tanit Isten tulajdonságairól és szándékairól. Ezt szeretném neked is felajánlani.

2022. szept. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!