Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vasárnap a hetedik nap?...

A vasárnap a hetedik nap? Vagy a szombat?

Figyelt kérdés
Mert a biblia a szombatot írja hetedik napnak. Isten a szombat napját ("az ÚR napja") szentelte meg.

#"az ÚR napja"
2022. aug. 22. 21:05
1 2 3 4
 31/38 munyamunya ***** válasza:
0%

29es,

Tényleg nem érted, hogy az ő "sabbat" szavuk nem a mi munkaszüneti hétvégénkkel azonos? Vagy csak nem akarod érteni.

2022. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 szp72 ***** válasza:
82%

@ "Rendben, megértettem, szóval a "három nap, három éjjel" egyenlő két nappal."


Én elég jó voltam matekból, de neked úgy látom gondjaid lehettek az összeadással. Tegyük fel, hogy a 3 nap és 3 éjjel valóban szigorúan 3x24órát jelent, akkor ha Jézust csütörtök este helyezték a sírba, akkor vasárnap estig ott kellett lennie, de már hajnalban üres volt a sír. Sehogy se jön ki ez a három teljes nap.


Nekem mindenesetre ez a szólás magyarázat tetszik. Jézus három napot érintően volt a sírban folyamatosan megszakítás nélkül.

2022. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,

Lukács evangéliuma leírja pontosan mi történt: “Az ünnepi előkészület napja volt, és hamarosan kezdődött a szombat. Elkísérték őt az asszonyok, akik együtt jöttek Jézussal Galileából, és megnézték a sírboltot meg azt is, hogyan helyezték el Jézus testét. Azután visszatértek, illatszereket és drága keneteket készítettek. Szombaton azonban pihentek a parancsolat szerint. A hét első napján pedig kora hajnalban elmentek a sírhoz, és magukkal vitték az elkészített illatszereket. A követ a sírbolt elől elhengerítve találták.” (Luk. 23:54-24:2)

Nem ír több napról…

Üdv. Péter

2022. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 munyamunya ***** válasza:
0%

szp72,

De vajon a csütörtök (ami amúgy nem egy bibliailag valid megnevezés, de most a kísérlet kedvéért használjuk) estéje az mikor van? Mármint az ókori zsidóság szempontja szerint. Én úgy tudom, hogy a napokat naplementétől számították, azaz - megintcsak - eltérően a mi modern felfogásunktól, a csütörtöki nap a szerdai naplementével kezdődött. Tehát: csüt. éjjel és nappal, péntek éjjel és nappal, szombat éjjel és nappal - ez igy három teljes nap. Mivel az asszonyok a hét első napján még sötétben, vagyis hajnal előtt mentek a sírhoz, ami akkorra már üres volt, nyilvánvaló, hogy a Felkentet a szombat nappali szakaszának végeztével, sötétedéskor támasztotta fel az Isten.

2022. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

"szombat nappali szakaszának végeztével, sötétedéskor támasztotta fel az Isten"

Ez a saját véleményed vagy a Biblia is írja valahol?

2022. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 szp72 ***** válasza:
82%

@ "a csütörtöki nap a szerdai naplementével kezdődött. Tehát: csüt. éjjel és nappal, péntek éjjel és nappal, szombat éjjel és nappal - ez igy három teljes nap."


Ez egyre jobb lesz. Tehát Jézust a mi felfogásunk szerinti szerda este helyezték a sírba. S akkor az asszonyok nem is kettő, hanem három teljes napot töltöttek szombati pihenéssel? Vajon akkor miért nem intézték el a kenetet pénteken, amikor nem volt se pászka szombat se szombat szombat?

2022. aug. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 munyamunya ***** válasza:
0%

szp72,

Mivel a "páska szombat" valójában egy 7 napos ünnepi időszak (a kovásztalan kenyerek) kezdete, amelyen mindenfelől felzarándokló családok, rokonok, szállást és ellátást igénylő vendégek vettek részt. Az ünnep első napja pihenőnap, utána tudtak az asszonyok a ház és a vendégek körüli dolgokhoz látni, plusz jött a heti szombat, amire szintén elő kellett készülni. A heti péntekjükbe így valószínűleg csak annyi fért bele, hogy megvették és előkésztítették a keneteket (ahogy idézték fentebb Lukácstól, plusz Márk 16:1 is mondja). Végül, mikor a heti sabbat is elmúlt, a hét első napján mentek a sírhoz.

2022. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 szp72 ***** válasza:
100%

Értelek. Az asszonyok sütöttek főztek, a szeretett mesterük meg hagy büdösödjön, a negyednapos hullának ugyanis már szaga van. (Jn 11,39). A megkenésnek éppen az volt az értelme, hogy a büdösödést késleltetése, hogy a holttest egy-két napig még látogatható legyen, amolyan elbúcsúzási ceremónia.


A Biblia világosan állítja, hogy Jézus harmadnapon támadt fel, méghozzá vasárnap, s te magad bizonyítottad Hoseas próféta könyvéből, hogy a harmadnap az jelenti, hogy két nap múlva. Szerintem ezen nincs mit vitatkozni.


Azt persze értem, hogy "a három nap és három éjjel" jézusi mondás ennek ellentmondani látszik, de számomra mindenesetre megnyugtató magyarázat, hogy ez csak egy szólás. Miért ne lehetnének a Bibliában szólások? Nekem legalábbis ez logikusabb, mint a te nyakatekert erőltetett értelmezésed.


Minden jót! Az Úr legyen veled!

2022. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!