Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért alakult az ki, hogy míg...

Miért alakult az ki, hogy míg a zsidók (és adventisták) a szombatot, addig a többi keresztények a vasárnapot tartják az Úr napjának?

Figyelt kérdés

2022. febr. 16. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Nana, nem mindenki tartja az Úr napjának a vasárnapot. Én pl. minden napot az úr napjának tartok. A különbség az, hoyg az adventisták helytelenül szombatoznak, mintegy az üdvösség feltételeként. Miből alakult ki? Zsidók Istentől kapták a szombatot, mint szövetségi jegy, az adventisták meg nem értik a kegyelem lényegét, ezért szombatoznak.

HA helyesen tartasz napot, az nem gond, de ez hálából legyen, ne pedig azért, mert ISten szemében jobb akarsz lenni.


14,5 Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve. [Kol. 2,16.]


14,6 A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek.


14,7 Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal önmagának: [2 Kor. 5,15.]


14,8 Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk. [2 Kor. 5,15. 1 Thess. 5,10.]

2022. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem arra vonatkozott ki tartja, ki nem. Én nem tartom egyiket sem, nem erről szól a kérdés, hanem, hogy miért van két külön nap ugyanarra a célra. A bibliai idézetek meg totál irrelevánsak a kérdés szempontjából.
2022. febr. 16. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Isten törvényt adott az izraelitáknak a sabbat (szombat) megtartásáról, a Mózesnek adott tíz parancsolat részeként (2Mózes 19:1). Így a sabbat megtartása az izraeliták életének szerves részévé vált (5Mózes 5:12) Ők csak az Ószövetséget fogadják el, a szombatot szentelik az Úrnak.


A keresztények egy új törvény, a 'Krisztus törvénye' alatt vannak (Galácia 6:2). A törvényszövetségnek - melyet Izrael kapott Mózesen keresztül -akkor lett vége, amikor Jézus a halálával betöltötte azt (Róma 10:4; Efézus 2:15). Ezzel a sabbat megtartásáról szóló parancsolat is érvényét vesztette. Pál kijelentette, hogy "fel lettünk oldva a Törvény alól" (Róma 7:6, 7)


A Római levél 14:5 szerint mindenki maga dönti el, hogy tart-e "pihenő" napot: "Van, aki különbséget tesz a napok közt, a másik meg minden napot jónak tart. Kövesse mindenki a maga meggyőződését" (Róma 14:5)


Hogy miért a vasárnapot tartják az Úr napjának a keresztények, azt nem tudom. Talán, mert általában elmondható, hogy az egyetlen, igazán pihenő napja a hétnek, amikor az emberek meg tudnak pihenni a heti feladataikból. Gondolom, az évszázadok során alakult ki így.

2022. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Pedig az egyes válaszoló megválaszolta a kérdést, kár volt beleállni. Lehet normálisan is válaszolni, ha nem érted, nem kell nagyképűnek lenni. Kérdezz inkább, ha nem világos.

Zsidók: Isten adta nekik

Adventisták: nem értik a kegyelmet és ragaszkodnak a cselekedethez.

Mindenki más: leírta az első válaszoló abszolút világosan, hogy van, aki minden napot az Úr napjának tart, igen helyesen, ezért hozta az igéket, amik bántották a szemed.

Vasárnap: Krisztus feltámadásának napja, elméletileg minden egyes vasárnap ezt ünnepeljük, a kegyelmet, az üdvösséget, a megváltást.


Szívesen.

2022. febr. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

@4. 1. vagyok, köszönöm, én is így látom, hogy válaszoltam a kérdésre. Köszi a kiegészítést is, én is egyetértek veled


"Én nem tartom egyiket sem, nem erről szól a kérdés, hanem, hogy miért van két külön nap ugyanarra a célra"

Pont az írtuk mindketten, hogy nem ugyanarra célra van. Adventisták a törvény cselekedetéből várják a megigazulást, megtisztulást, ami helytelen


Aki vasárnapot tart, az csak megemlékezik, de nem ezáltal akar üdvözülni, vagy jópontot szerezni Istennél.

2022. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4.5.Hsz!


Mivel támasztod alá azt a rágalmadat,hogy az adventisták a törvény cselekedeteitől várják az üdvösséget?


Olvasd el az adventista dogmákat,mielőtt tudatlanságodat hirdeted!

2023. szept. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Isten egyetlen napot áldott meg a hétből: a szombatot.


Sehol sem találsz a Bibliában példát arra,hogy Isten meggondolta volna magát,még a szent nap dolgában sem.


Természetesen,a szombat megszentelése,vagy a többi 9 parancsolat megtartása nem üdvözít, de akinek "üdvössége van" az követi Jézust, a szent napja megtartása tekintetében is!


Én tisztelem azokat is,akik pénteket,vagy vasárnapot szentelnek meg,csak azok NEM Krisztust,hanem emberi rendelkezéseket követnek.

2023. szept. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1-es:"Zsidók Istentől kapták a szombatot"

Eszerént Ádám zsidó volt...?

jan. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5.Hsz!


Tudatlanságodban butaságokat hordtál össze!


(Pl.Az adventista dogmák szerint az üdvösség EGYETLEN feltétele a Megváltó áldozatában való hit! NINCS ödvösség szerző cselekedet! Az üdvösség kegyelmi ajándék.)

jan. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!