Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok isten hollétéről...

Mit gondoltok isten hollétéről, most a leírások nélkül, hogy képzelitek el istent?

Figyelt kérdés
Az is írhat aki nem vallásos.

2022. aug. 24. 09:47
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis adva van minden ahogy ,hogy minden törvény egy bizonyos idő után összetalálkozik, és kibontakozhat.
2022. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%
Tehát vicces ,de nem kell rájönnünk se, kutatnunk se, akkor is meg fog történni.:)
2022. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
#18-20 na ja, sokmindent írnak a bibliában, annál is többet más és más ilyen kategóriájú vallásos könyvekben pl. "korán" meg nem tudom. Most ezeket itt mellőzni fogjuk javarészt.
2022. aug. 25. 10:24
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Igazat megvallva, szerintem ott van elcseszve az egész, hogy ugye megtagadjuk Isten létezését.Valahol ezt megértem.Kissé érdekes.

De ezt a folyamatot ami zajlik az univerzumban, mint emberek ,meg tudjuk e akadájozni?Vagyis bele tudunk e köpni Isten levesébe?

Mert véleményem szerint ,ha a törvények elrendeltek, márpedig ha mindent megvizsgálsz, törvényszerűen zajlik le, és adva van tér ,idő, anyag, erőhatas, minden ,ahhoz ,hogy ezek a törvények, időszerűen összetalálkozzanak.Ezzel ütemszerűen beteljesítve Isten tervét.Bármi is az...

2022. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

21-22 Tehát úgy gondolod úgyis az lesz ami lenni akar, végül a gravitáció győz, mindegy mennyit elmélkedünk rajta? Vagyis majd megtudjuk mi az isten, most fölösleges elmélkedni rajta?


Vagy mire érted ezt a mondatot?


"Tehát vicces ,de nem kell rájönnünk se, kutatnunk se, akkor is meg fog történni."


Mi fog megtörténni? Az hogy rájövünk? Mire? Rájönni arra hogy mi vagy ki isten? Megtudjuk mikor meghal a testünk? Előbb nem tudhatom meg, ha akarom?

2022. aug. 25. 10:34
 26/57 anonim ***** válasza:
100%
Sőt ugyen azt mondják Istennek nem kell se tér se idő se anyag, mivel mindentudó.Ezzel én is egyet értek.Valószínű nem érzékeli az időt se a teret ,se az anyagot,sőt szerintem a sorsunkkal sem törődik, hogy szenvedünk e vagy sem.Viszont a tervéhez ezek elengedhetetlen kellékek, hogy az energia és az anyag ujra egymásba zuhanjon, és lenyugodjon minden.De ez csak az én fikcióm...Erről nem vitáznék.
2022. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értettem hogy nem kell kutatnunk ahhoz ,sem fejlődnünk ,mert akkor is megtörténik ,ha mi nem akarjuk, vagy tenni akarunk ellene.
2022. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:
#24 Itt arra célzol hogy ha megfigyeled isten jelenlétét, azt látod hogy elfogadó a világ problémáit tekintve?
2022. aug. 25. 10:40
 29/57 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted ,hogy elfogadó?
2022. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az ,hogy akkor is megtörténik ,ha mi nem ajarjuk annyit jelent, hogy Istennek nem számítunk.Nekünk van szükségünk Istenre.
2022. aug. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!