Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok isten hollétéről...

Mit gondoltok isten hollétéről, most a leírások nélkül, hogy képzelitek el istent?

Figyelt kérdés
Az is írhat aki nem vallásos.

2022. aug. 24. 09:47
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%

Hát az hogy mind egy helyre kerülünk.Kb úgy mondanám szépen.

Bár ha a kezdeti időt nézzük, azt írja a Biblia h kezdetben nem volt semmi.Vagyis a törvények egybe voltak fogva, ami ezt az egész egyet összetartotta.Aztán valahogy ez meglazult, és a törvények szétszóródtak.Megtörtént az ősi bumm .Most egy olyan folyamat van érvényben ,hogy a törvények megint kezdik összeszedni magukat, hogy az eredeti állapot összeálljon, egy időrendi sorrendben.Tehát szerintem kiszámítható az egész.

2022. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:
Szerintem ha isten valóságos akkor nem a képzeletben kell keresni.
2022. aug. 25. 12:43
 43/57 anonim ***** válasza:
100%

Hol írtam ,hogy képzelet?

Amúgy megint mondom, ne az én elméletemre támaszkodj.Sőt azt akarom ,hogy cáfold meg.Mert azzal ,hogy valamiből tényt csinálsz, megölöd a kíváncsiskodót...

Sose szabad tényként kezelned az ilyen vitákat.

2022. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:
Oké ja nem..de értsd félre, tudom hogy csak feltevéseket írsz te is, csak végigmegyünk rajta a jelenlegi ítélőképességünk mentén. Szerintem ha isten valóságos és mi benne vagyunk ő pedig bennünk, ahogy a biblia is írja, és ebben nagy az egyetértés amúgyis, akkor a tapasztalatunk része kell hogy legyen, csak épp nem vesszük észre, vagy nem látjuk a fától az erdőt? Ez jutott most eszembe.
2022. aug. 25. 13:16
 45/57 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Így is lehet mondani.

Tehát ezért fontos a cselekvés, mert tulajdonképpen bármit megvizsgálsz, a cselekvésekkel ,viselkedésekkel is elindítasz egy folyamatot.

Viszont az ,hogy te mit szeretnél, mi az álmod,miért élsz,mitől szenvedsz...ezt Isten nem érdekli,mert ez nem hatás a tervére.Csakis a cselekvés.

2022. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
100%

Ugye sokan kérdezik ,mi miért helyes és helytelen.

Az ,hogy pl. te szabad akarsz lenni( bármit jelent is ez), hanyag hozzáálással akár másokat séthetsz,amiből harag vagy konfliktusok születhetnek.És ez kihathat olyanokra is akiknek ehhez semmi közük, olyan hullámot indítva el.Így elindítva egy negatív mezőt.

2022. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%
De véleményem szerint ilyen a szeretet is.Ha szeretünk valakit, vágyunk rá, és abban a mezőben akarunk lenni, amiben ő is.Mert kellemes érzés, és biztonságot nyújt.De ehhez cselekvések kellenek.És akár ebből a cselekvésből egy gyerek születik.
2022. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

Isten létezéséről azt tudjuk, hogy öröktől fogva létezik. Ezt nem tudjuk felfogni. Azt is tudjuk, hogy örökké létezni is fog. Ezt Jobban el tudjuk képzelni, örökké él.


Egy szellemi létforma öntudattal! A tevékeny erejével (szent szellemnek is nevezik)visz véghez az akaratát. Nincs aki lefogná a kezét.😊


Nincs értelme az időt boncolgatni, nála nem számít. Abban a dimenzióban nincs, és értelme sem volna. Akiket oda teremtett, (Elsőként a fiát) szintén szellemek, a Biblia angyaloknak nevezi. Az ég -másik dimenzió- elképzelhetetlenül nagyobb kiterjedésű a saját "szellemi terében", mint a mi világegyetemünk. (Pedig ezt sem tudjuk mekkora.)


Nem csak szabad akarattal megáldott szellemi létformákkal osztja meg a létezés örömét, hanem fizikai teremtményekkel is. Megnyitotta a mi 3D v. egyetemünket,(Nyitsz egy szöveges fájlt, már kész is egy 2D mini v.egytm. Pakolod karakterekkel, fájlokkal, hivatkozásokkal...és tágul.) elképzelt különféle elemeket, majd létre is hozta. Megalkotta a bolygókat a rendszereikkel, tulajdonságaikkal, akcióikkal és reakcióikkal. Meghatározta törvényekkel, hogy mi hogyan működjön,reagáljon, elegyedjen, változzon, átalakuljon, stb.


Az embernél is egyetlen dolgot szabott meg, fogadj szót! De nem! Ádi és Évi, szándékosan nem fogadott szót, pedig a következményekkel is tisztában voltak, mivel tökéletes volt az elméjük, és testük. Tudták hogy a leszármazottaik betegek lesznek, és meg fognak halni. Főleg ahogy távolodnak a tökéletes genetikától. (Akkor nem volt gusztustalan ha a saját testvérével nemzett gyereket az ember, ez sokáig "divat" volt. Akkor még nem jöttek ki a genetikai torzulások, összeférhetetlenségek...)Tehát minél több idő telik el tőlük, minél több ember lesz a földön, annál több a mutáció, a betegségek, rövidül az élet idő, és végül a halál.


Egy jó édesapa, akinek sok gyereke van, egyedi viselkedéssel, IQ-val, képességekkel, stb. vel. De a legfontosabb, hogy mindenkit szabad akarattal áldott meg! Van egy kérése: mindig, mindenben fogadjanak szót a teremtményei. Ő mondja meg, hogyan kell ŐT imádni! Ezt le is íratta...


Az Ő gondolkodás módjával kell vizsgálni, az Ő szemszögéből a kéréseit. Ne a teremtmény döntse el, hogyan, miként fogad szót. Feltéve ha egyáltalán szót fogad. Mert hát ugye a szabad akarat... A rengeteg vágy elformázza a gondolkodás módot. --Majd én tudom, mi a jó nekem!--

Aztán mégsem az volt...😊 Száguldozok, mert jó nekem, aztán baleset és mások meghalnak. Jó a narkó nekem. Tudjuk hova vezethet...

Ha egységesen, egy akarattal imádják ŐT, vagyis szót fogadnak a teremtmények, akkor lesz igazi béke-biztonság. Örök élet a földön, fiatalon, unalom nélkül. A fia és az angyalok, évmilliárdok óta vele vannak. Meg van írva, hogy a Föld megteremtése előtt, már léteztek...

Mennyi mindent megtudhatnak Istentől az emberek! A szellem teremtményei még sem unatkoznak, nekik is mindnek fontos munkát adott, és fokozatosan oktatja őket. Újabbnál újabb ismeretet, feladatot kapnak, és hozzá a képességet és hatalmat, hogy el is tudják végezni! Mert szereti őket! Örömét leli azokban, akik közelednek hozzá, szeretné ha megismernék ŐT az emberi teremtményei.


Az eredeti szándéka az volt, hogy tökéletes eberek édenkerté építik a bolygót. De történt, hogy az egyik angyala elgondolkodott, hogy milyen lenne ha őt imádnák az emberek. Évát rávette, hogy egyen a gyümiből, ezzel engedetlenségét fejezte ki, kvázi aláírta a felmondását. Sajnos Ádámnak valsz. fontosabb volt az asszony, pedig őt nem csapta be Sátán. Nem tudta volna... De az asszony öle ugyebár... (Ha nem sikerül a Sátánnak/ördögnek, küldi a nőt.)


Sátán megvádolta Istent, hogy nincs joga uralkodni a teremtményein, mert a szabad akaratukkal -amit ő befolyásol- eldöntik, hogy mit, hogyan akarnak. Évának hazudott is, "nem haltok meg".

"Valóban azt mondta Isten?" Ezzel pedig olyannak állította be a Teremtőt, mint ha eltitkolna valami fontos igazságot. Évike, az "okos nő" hamikázott, és az urát is rávette. Ádám észnél lehetett volna, ő jobban ismerte Istent, hiszen öregebb, tapasztaltabb volt Évánál.


Jób esetében azzal vádolta meg az emberiséget Sátán, hogy csak azért szolgálja hűségesen Istent a ember, ameddig jó módban, egészségben, viszonylagos gondtalanságban él. De ha ezek nem adottak, egyből átkozza.


Ez a két vitakérdés merült fel. Ezért évezredeket adott Sátánnak, hogy bizonyítsa be, hogy az ő felügyelete alatt, jobb az embereknek. Hagy éljenek a saját szabályaik, törvényeik szerint. Nos, jó mindenkinek?

Mindenki boldog? Jó módú? Egészséges? Fiatal? Na és persze hosszú élete, vagy inkább örök élete van? Lehetséges! A tudósok régóta kutatják. Isten örök életre tervezett minket, de a két ős aktiválta a "tökéletlenséggé tevő szoftvert." Pedig figyelmeztetve voltak! Ne egyél róla, mert meghalsz! ŐŐŐ, de.


Tudjuk hogy Jézus mintát hagyott arra vonatkozóan, hogyan kell pontosan és tisztán imádni Istent. Megmondta, hogy milyen jelek lesznek a világban, -mindenütt egyszerre az összes- amikor be fog avatkozni az emberi történelembe. Mivel a meghatározott idő lejár! Utána helyre lesz állítva minden!

2022. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

"Isten létezéséről azt tudjuk, hogy öröktől fogva létezik. Ezt nem tudjuk felfogni. Azt is tudjuk, hogy örökké létezni is fog. Ezt Jobban el tudjuk képzelni, örökké él."


Mondom hogy én hogy látom.

Azért nem tudjuk felfogni, sem elképzelni, mert valami térben megjelenő entitásként képzeljük el, nem pedig azért mert kicsik vagyunk hozzá. Ami jelen van mindig azt nem is kell elképzelni, nincs szükség a korlátolt képzeletre, mert az valódi. Ez olyan mintha mindenáron el akarnék képzelni egy olyan dolgot ami előttem van, ahelyett hogy észrevenném hogy ott van elóttem, inkább képzelődök. Isten a tér ami körülvesz, és a térben megjelenő tárgyak is abból van. Mondok erre egy hasonlatot: tegyük fel a föld vagy a homok isten, azután építünk belőle egy homokvárat, vagy igazi várat, azután már várnak látjuk és hívjuk, de ezt már a képzeletünk adja hozzá, a képzeletet pedig a funkciója tartja fent, amit szintén mi határoztunk meg. A föld, és más bolygók is nem más mint tér, amely térnek tulajdonságokat maga a tudatos tér, vagyis isten teremtett, mintahogy ezt a teremtést, egy korlátoltabb szinten is tudja folytatni emberként, pl. épít egy várat, ez is teremtés.

A tér szó sem igaz istenre, jobban mondva a tér sem olyan amilyennek gondoljuk, mert a tér kifejezés azonnal értelmét veszti ha nem jelenik meg benne valami, tehát a öntudatosság marad az egyetlen ismérv ami kijelenthető istenről.

Nem úgy végtelen, hogy olyan nagy, vagy hogy öröktől fogva van, mert így tényleg érthetetlen volna. Úgy végtelen hogy abszolút, tehát nincs valamilyensége sem, mindössze tud az önön tulajdonságoktól mentes létezéséről, amiben az idő és tér nincs jelen. Az idő és tér akkor jön látszólagos létezésbe amikor a teremtés megtörténik, és megjelenő teremtett dolgok egymásutánisága, létrehozza a teret is és az időt is, ez a teremtés velejárója. Isten néz ki az emberből is, rajta kívül nincs más létező, a teremtett dolgok is ő, a létezéstudatod az ő létezéstudata, nem valami különálló dolog.

2022. aug. 27. 08:13
 50/57 A kérdező kommentje:

Ez a látásmód amikor nem adok hozzá elképzeléseket csak a tényleges tapasztalatainkat használom érvekként, nem tartalmaz képzeleteket, csak a jelen és mindenkori erre vonatkozó tapasztalatunk leírása. Ebből látható hogy a cím félrevezető volt, mert úgy szólt, hogy képzelitek el..

Pedig a legfontosabb kikötés amiben ténylegszigorúnak kéne lennünk önmagunkhoz, hogy ne úgy beszéljük istenről mint valami kisgyerek aki a fantáziájában kutakodik, sem pedig más fantáziáját ne képzelgessük be, vagy félreértelmezett dolgok leírásait se képzeljük be (pl. korán, jehovák, biblia meg ki tudja hány ezer egyéb leírás), mert ebbe a sok leírásba és képzeletbe bele lehet gebedni, vagy épp beleőrülni, amire láttam sajnos példát, hívő rendszres vidámvasárnap látogatónál, illetve a nagy részük folyamatosan kételyek között ölődik, a kisebb része meg nem veszi komolyan, csak a zene, de főleg a társaság miatt mennek, ezt be is vallják, hogy nem figyelnek oda amikor a pesti vidámvasárnapos ördögi figura, az ördöggel ijesztgeti őket. Ellenben mindig ott vannak a kedves ismerősök, nagy a terem, nagyon könnyű ismerkedni is.

Szóval nálam fontos kikötés a fantázia és képzelet kihagyása, ezeket weblapszerkesztésnél használom. Ha isten valós és állandó a jelenléte, akkor ott van minden pillanatban valósan, csak észre kell venni, nem pedig elképzelni, mert talán épp a képzelet takarja el.

2022. aug. 27. 08:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!