Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikus keresztelőre...

Evangélikus keresztelőre mennyi idő/hány alkalom a felkészítés a felnőtt keresztelőre?

Figyelt kérdés

2022. aug. 27. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, kb két év és a végén konfirmálás is lesz
2022. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy két év lenne, az inkább a katolikusoknál divat (de talán még ott is az egy év a jellemzőbb). Evangélikusok sok helyen nem ennyire szigorúak. Pár evangélikus gyülekezet honlapján azt olvastam, hogy 5 alkalmas a felkészítő, ami abból áll, hogy a lelkésszel átbeszéltek pár dolgot.

Én is felnőttként szeretnék az evangélikusoknál keresztelkedni, csak még nem mertem megtenni az első lépést, és elmenni oda...

2022. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdező és #2. hsz. Azóta tudtok erről bővebben? Vagy már meg is volt a keresztelő?
2023. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én igazából még mindig keresem az utam, jelenleg most mégis a katolikus egyházhoz érzem magam közelebb. De ott meg nagyon visszás nekem ez a heti szintű felkészítő 1 éven át...
2023. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4. Köszönöm szépen, hogy megírtad. Akkor most nem jársz felkészítésre? Én is szeretnék menni, de az az egy év tényleg sok. Jézus Krisztus korában nem úgy volt, hogy azonnal meg lehetett valakit keresztelni? Mert én például tiszta szívemből szeretnék megkeresztelkedni, de olyan állapotban van a testem, ami miatt nem tudnék egy évig járni egy ilyen felkészítésre. Van olyan, ahol azonnal megkeresztelnek?
2023. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Írok privátban :)
2023. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6. Jó! :)
2023. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!