Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Népszámláláson reformátusnak...

Népszámláláson reformátusnak vagy felekezeten kívülinek számítok?

Figyelt kérdés

Persze nekem kell dönteni, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Hagyomány szintjén keresztyén vagyok, meg vagyok keresztelve, konfirmáltam is. A keresztyén etikát jónak is tartom, de őszintén szólva mély Istenhitem nincs. Felnőttként a kapcsolatom a református egyházzal keresztelőkön / esküvőkön / temetéseken, néha ünnepeken (karácsony, húsvét) van csak . Szüleim fizetnek egyházfenntartói járulékot, én nem, és nem is szeretnék. Az 1%-omat viszont nekik adtam.


2022. szept. 2. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem gyakorlod a vallást, és eszedbe se jut az egész vagy nem is érzel erre késztetést, akkor szerintem ne mondd magad reformátusnak, hanem válaszd a felekezeten kívülit.
2022. szept. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Attól még az vagy. Nem tagadtad meg őket.

Ja, és ez nem kerül pénzbe.

2022. szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is mondd magadat nyugodtan reformátusnak. Nem az kérdés, hogy milyen rendszeresen gyakorlod a hitedet.

De persze, ahogy érzed. Az ismerőseim legtöbbje ennél a kérdésnél bemondja azt, amire meg van keresztelve. Akkor is, ha évek óta nem volt templomban.

2022. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezd meg, hogy van-e olyan lehetőség, hogy vallását nem gyakorló kultúrkeresztény. Jobb ötletem nincs.
2022. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem megkereszteltek, mert az volt szokás és jártam hittanra is, de nem gyakorlok semmilyen vallást, nem járok templomba. Magával a hit alapjával nincs bajom, de az egyházi dogmákat nevetségesnek tartom és nem kérek belőle.


Eddig megszokásból katolikusnak vallottam magam, de amennyire nyomatják ez a vállald a vallásod bátran dolgot az egyházak, meggyőztek, hogy nem kéne magam vallásosnak nevezni, mivel nem vagyok az és nem kérek a téves címkézésből.


Azon még töröm a fejem, hogy felekezeten kívülinek vagy inkább ateistának valljam magam. Nem tudom eldönteni, hogy melyik jellemez jobban, de abban biztos vagyok, hogy vallás egyik sem illik rám.

2022. szept. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"melyik jellemez jobban"

Pedig nagyon egyszerű: van istenhited, vagy nincs?

Csak ezen múlik.

2022. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ha a református közösséghez tartozónak érzed magad,akkor írd azt. Ha nem,akkor felekezetenkívülinek.

De ha problémát okoz az eldöntése, akkor meg is tagadhatod a választ erre a kérdésre...

2022. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 x0 ***** válasza:
91%
Azt írtad nem hiszel Istenben. Akkor nem vagy református, minek hazudnád magad annak? Úgyse fizetnek érte. Ha nem akarod megmondani, hogy nem hiszel benne, akkor ne válaszolj, ne hamisítsd meg a népszavazás eredményét. Október 1-16. között a weben is ki lehet tölteni, kell hozzá ügyfélkapu vagy más. Ekkor a kérdező és a veled együtt lakók se tudják meg. Mivel nem jársz templomba, ezt úgyis tudják rólad, lehet hogy nem is lenne baj ha megtudnák hogy ateista vagy. Meg is beszélheted velük, hogy közülük is, aki nem hisz Istenben, vallja magát ateistának. Döbbenet, hogy itt néhány hozzászóló a népszavazás eredményének meghamisítására buzdít. Ha nem hiszel Istenben, nem vagy református, így nem tartozol közéjük - akkor se ha megkereszteltek, nem az számít. Ha konfirmáltál, de már nem hiszel, vagy már a konfirmáláskor se hittél, arra szintén ugyanezek: nem az számít, hanem hogy a kérdőív kitöltésekor nem hiszel.
2022. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Ateista egyébként nem vagyok, inkább agnosztikusnak mondanám magamat.
2022. szept. 5. 13:56
 10/10 x0 ***** válasza:
83%
Azt is nevezik úgy hogy agnosztikus ateista, illetve gyenge ateista. Amit te értesz ateista alatt azt erős ateistának nevezik, az nem vagy. Az ateista azt jelenti hogy valaki nem hiszi el hogy Isten létezik. Az mindegy, hogy számára mennyire valószínű hogy Isten létezik. Úgy emlékszem 10-12 éve valami olyan lehetőség volt hogy "ateista / agnosztikus", én is azt jelöltem be, "semmilyen természetfeletti lényben se hívő" az talán nem volt: se Istenben, se szellemekben, stb. Hozzám ez illett volna legjobban.
2022. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!