Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szeretném felvenni az...

Ha szeretném felvenni az Iszlám vallást, miket kell megtennem érte?

Figyelt kérdés
Biztos nem mondhatom azt, hogy most csak úgy én muszlim leszek... Mit kell csinálni?

2022. szept. 10. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy mecsetbe, keress egy imámot, majd ő elmond neked mindent.
2022. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Drakula ***** válasza:
100%
Mondd el a sahadát más muszlim elött, a többiek majd el magyarázzák.
2022. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

De tulajdonképpen igenis mondhatod azt hogy: "csak úgy én muszlim leszek"


Ahogy a 2-es válaszoló is írta őszintén, tiszta szívből el kell mondanod a Shahadát arabul. Ezt meg kell ismételned a muszlimok előtt.


Magasztos Allahnak ugyan elég ha csak Neki elmondod hangosan, de hogy mások számára is elfogadott legyen ezért a közösségben is el kell mondanod.

Vagy még ünnepélyesebb ha első alkalommal is a mecsetben mondod el.


Ennyit kell tenned hogy muszlim légy. A későbbiekben viszont tartanod kell az Iszlám 5 pillérét. A legfontosabb a napi ötszöri ima.

2022. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


[3.]

Ha nem probléma, szeretnék még egy kérdést feltenni;

Hogyan tudjátok tartani magatokat a napi 5 imához? Mert megnéztem, hogy milyen időkben szokott lenni, és egyszer felkeltek éjszaka egy imára, utána visszafekszetek aludni, vagy ez hogyan megy?

2022. szept. 10. 14:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam lefeküdni az Isa (esti) imáig.


De egyébként persze azt is lehet hogy addig alszol, és felkelsz az imához.


A ima a legalapvetőbb kapcsolat közted és Allah között.

A muszlim akkor van a legközelebb Allahhoz amikor leborul előtte.


A shahada elmondása előtt ajánlott ghuszlt (teljes mosakodást) végezni és utána elmondani a hitvallást amivel muszlimmá is válsz :)

Ezt elfelejtettem mondani az előbb.


[link]

2022. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Na meg ott van a körülmetélés is, amikor a kukacod fazonra nyírják.
2022. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a férjem előtt, vele ismételve mondtam el a Shahadat és utána végeztem Ghuslt. A Shahadaval elfogadod azt, hogy egy Isten van és Mohamed volt az utolsó próféta.
2022. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Erre elég egyszerűen rá lehet keresni, kérdező: [link]


Igaz, itt KÉT muszlim tanút ír minimális kritériumként, a 7-es viszont csak egy (a férje) előtt mondta el a Shahadát.


Ezzel együtt érdemes átgondolni, hogy érted-e, hogy milyen vallást veszel fel, meggyőződéssel tudod-e mondani, amit mondasz, hiszed-e igazán.


Nem másért mondom, de a vallás elhagyása viszont már óriási bűn az iszlámban, amiért egyes irányzatok akár meg is ölik a hitehagyót (nagyobb bűn a szemükben mint fel se venni az iszlámot - nem felvenni ugyanis egy passzív dolog, de elhagyni már Isten elleni lázadás, azaz ridda, visszafordulás)!

2022. szept. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Drakula ***** válasza:
100%

"Nem másért mondom, de a vallás elhagyása viszont már óriási bűn az iszlámban, amiért egyes irányzatok akár meg is ölik a hitehagyót "

Tényleg vannak ilyen tökkelütöttek, de nem magyar orszégon fog találkozni.

2022. szept. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9-es, nyilván, nem is feltételeztem. Csak érzékeltetni akartam, milyen súlyos bűnnek tekintik. Nálunk nem ölné meg senki valszeg, de mély megvetéssel, esetleg verbális zaklatással, gondolom, itt is találkozhat...
2022. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!