Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy az Istenen...

Lehetséges, hogy az Istenen kívül létezhetnek más istenségek is, azonban ők összehasonlíthatatlanok magával az Örökkévalóval?

Figyelt kérdés

Mózes, amikor a fáraó elé járult, majd a földre vetette a botját, majd az kígyóvá változott, akkor az egyiptomi mágusok (és feltehetőleg papok) is leejtették a botjukat, amelyek szintén kígyóvá váltak, azonban Mózes kígyója megfojtotta a többi kígyót, amelyeket a mágusok, nyilván az egyiptomi istenek segítségével "csináltak".


A zsidók is eredetileg monolátriában gondolkoztak, ahogy az Aton-kultusz követői is, ami tulajdonképpen egy kezdetleges, ősi monoteizmus. A lényege az, hogy nincs kizárva több isten létezése, azonban azokkal nem kell foglalkozni, tilos őket imádni, illetve tisztelni, mivel ha léteznek is, nem olyan hatalmasok mint az Örökkévaló Isten.


Most akkor hogy kellene nekünk értelmezni? Lehetséges, hogy van több isten is, viszont az AZ ISTEN a leghatalmasabb, az imádatra, tiszteletre méltó, legyőzhetetlen?



2022. szept. 10. 19:57
1 2
 1/17 Drakula ***** válasza:
100%
Nézd keresztény hit szerint, az ördogtöl volt hatalmuk.
2022. szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Van Isten, vannak angyalok, és vannak bukott angyalok, más néven ördögök.
2022. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

"Idegen istenek, vagy bálványaik előtt meg ne hajolj, s őket ne imádd, mert én, az Örökkévaló, a te Istened, féltékenyen szerető Isten vagyok! Akik ebben vétkeznek, azok gyűlölnek engem, s ezért megbüntetem őket. Sőt leszármazottjaikat is megbüntetem a harmadik és a negyedik nemzedékig"


Ezek szerint vannak mások is! Isten csak nem hazudik!

2022. szept. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Vannak többistenhitű vallások, mint pl egyiptomiaknál, görögöknél....
2022. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A politeizmus és monoteizmus között nem az istenek számában van a különbség.
2022. szept. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csak az a különbség...monoteizmus: egyistenhit, egyetlen Istenség elismerése és tisztelete, mindazoknak a lényeknek egyidejű tagadásával, akiket a többistenhit (politeizmus) tisztel...

Szóval árnyaltabb...

2022. szept. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#3

Ez más vallásokra utal.

2022. szept. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De akkor azok nem istenek. Legfeljebb tévesen isteneknek gondoltak az emberek olyan entitásokat, amelyek nem azok. Mondjuk az angyalokat, vagy a bukott angyalokat, vagy mindkettőt.
2022. szept. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 munyamunya ***** válasza:
"Mert ha vannak is úgynevezett istenek akár az égben, akár a földön, a minthogy van sok isten és sok úr; Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitől van a mindenség, mi is ő benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, a ki által van a mindenség, mi is ő általa." (1Kor.8:5-6)
2022. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az ördögök nagyon szívesen kiadják magukat isteneknek, és örülnek annak, hogy az emberek imádják őket.
2022. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!