Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy hihetnek egyesek abban,...

Hogy hihetnek egyesek abban, hogy a mai világot a Sátán irányítja, amikor Istennek összehasonlíthatatlanul nagyobb hatalma van, tehát igazából ő uralkodik?

Figyelt kérdés
Ez így logikus.
2015. okt. 13. 00:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
66%

Nem, mert Isten jo es megis gonoszsag van, tehat nyilvanvalo ki iranyit. A Biblia azt urja, hogy az egesz vilag a gonosz hatalmaban van.

Meg amikor Satan megkisertette Jezust, felajanlotta a vilag osszes kiralysagat. Mondta is, hogy az ove. Jezus nem cafolta meg pedig o latta a gondolatokat is.

2015. okt. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Tehát akkor azt állítod, hogy a Sátán erősebb Istennél?
2015. okt. 13. 01:08
 3/34 anonim ***** válasza:
80%
Majd ha egyik vagy másik dologra lesz bizonyíték, akkor lehet róla beszélni, addig ez olyan kinek az apukája erősebb vita.
2015. okt. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
55%
Hogy hihetnek egyesek abban, hoyg a mai világot isten irányítja, söt, hoyg EGYÀLTALÀN irányítja valaki?
2015. okt. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
0%
a kérdező helyett kiemelem én, mert szerintem fontos, ezek a bizonyos "egyesek" jehova tanúi, tehát a véleményük nem az autentikus keresztény vélemény, nem egy a sok vélemény közül, jehova tanúi nem keresztény felekezet, hanem egy nemkeresztény vallási szekta
2015. okt. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
42%

magyarországon van egy érdekes jelenség:


Ha van egy ingatlanod, és kiadod, de az albérlő nem költözik ki, csak hosszas lakáskiürítési per után lehet karhatalommal kirakatni.


melyik az erősebb jog? a tulajdonos joga, vagy pl egy illegálislakásfoglaló joga?


melyik az erősebb? nyílvánvaló, hogy a tulajdonos joga.


mégis, az illegális lakásfoglaló ékhet a házban akár 5 évig is...


Természetes, hogy a Teremtő nagyobb a teremtménynél.


azonban egy érdekes jogi helyzet alakult ki, aminek eredményeként EGY MEGHATÁROZOTT IDEIG sátán "e világrendszer istene", ahogy a biblia írja.


Jézus, amikor a 3. próbájánál sátán felajánlottaneki a világ összes királyságát, és hatalmát, nem vitatta, hogy azok sátánéi lettek volna...


van egy mondás, miszerint ha tudni akarod, ki milyen valójában, adj neki hatalmat.


nos, sátánról kiderült, milyen, hahatalmat kap.

2015. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
64%

Azt mondják, hogy Isten most hagyja a Sátánt uralkodni, hogy megmutassa neki, hogy nem fog tudni gonoszsággal uralkodni.

Szerintem viszont egy szerető és mindenható Isten egy percig sem hagyná, hogy egy alapvetően gonosz lény uralkodjon azok felett, akiket a legjobban szeret a világon.

2015. okt. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

"a kérdező helyett kiemelem én, mert szerintem fontos, ezek a bizonyos "egyesek" jehova tanúi, tehát a véleményük nem az autentikus keresztény vélemény, nem egy a sok vélemény közül, jehova tanúi nem keresztény felekezet, hanem egy nemkeresztény vallási szekta"

Nem szekta, bejegyzett vallás.

Egyébként a Bibliában le van írva, hogy a Sátán uralkodik, tehát ez a Biblia véleménye, lényegtelen, hogy egyes egyházak a Bibliától eltérő nézeteket vallanak.


2Korintusz 4:4. A kikben e világ istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe.


Máté 4: 8. Ismét vivé őt az ördög egy igen magas hegyre, és megmutatá néki a világ minden országát és azok dicsőségét,

9. És monda néki: Mindezeket néked adom, ha leborulva imádsz engem.


„az egész világ a gonosz hatalmában van” (1János 5:19).

2015. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy hihetnek egyesek abban, hoyg a mai világot isten irányítja, söt, hoyg EGYÀLTALÀN irányítja valaki?"

Pont a minap írta valaki, hogy hogy hihetjük el a Biblia ígéretét, miszerint az oroszlán is szalmát fog legelni. Szerinte egy ragadozó állatból nem lehet növényevő.

Erre írtam, hogy az evolúció szerint a tehénből lett a bálna. Na vajon melyik logikusabb?

2015. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
66%

"Erre írtam, hogy az evolúció szerint a tehénből lett a bálna."


Hát rosszul írtad, mert az evolúció szerint nem a tehénből lett a bálna. A tehén és a bálna fejlődési útja elágazott valamikor a régmúltban. Volt egy közös ősük, amely se nem tehén, se nem bálna nem volt, nem sok köze volt se a mai tehénhez, se a mai bálnához. Tehát hibás az a megfogalmazás, hogy a tehénből lett a bálna.

2015. okt. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!