Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor találták ki a halottakér...

Mikor találták ki a halottakért való imádkozást? Illetve hol íról erről a Biblia?(sehol) De akkor mégis honnan jött az ötlet, hogy ennek bármi értelme lenne is?

Figyelt kérdés

2022. szept. 16. 11:57
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

10-es

Igazából nem tejesen a magánügyem.

Nem a saját igazamat szeretném bizonygatni, én csak az Igazságot keresem.

És hogy őszinte legyek, amíg a katolikus egyház tanításainak teljes mértékben alá vetettem magam, és igyekeztem asszerint gyakorolni a hitemet, nem igazán ment a dolog.

Nem sikerült rábukkannom Isten szeretetére.

Nem hagytam el mostanra sem a vallásomat, de már vannak fenntartásaim a katolikus egyház tanításaival kapcsolatosan. Én tehát személy szerint nem ebben a vallásban találtam rá Jézusra és nem ezáltal ismertem meg Isten szeretetét. Csak ennyit mondok.

Nem akarok ítéletet tartani a katolikus egyház fölött.

Csupán csak az igazat akarom. A teljes igazságot.

2022. szept. 16. 13:55
 12/49 anonim ***** válasza:
60%

A teljes igazságot majd csak Istennél tudod meg. Szerintem erről még Pál apostol is írt valamit. (Rész szerint van bennünk az ismeret, vagy ilyesmi, most nem fogom kikeresni).

Aki azt mondja neked, hogy ő tudja a teljes igazságot, az hazudik.

2022. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
42%
Sem a halottakért, sem a halottakhoz való imádkozás nem biblikus, a katolikusok mégis csinálják. Ugyanakkor lássuk be, hogy egyetlen felekezet sem létezik, amelyben nincsenek megkérdőjelezhető dogmák/gyakorlatok.
2022. szept. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kérdező, látom te is nagy Sola Sciptura hívó vagy. Mit mondasz arra, hogy a Szentírást is az Egyház rakta össze?
2022. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondja rá, hogy azokat az embereket a Szentlélek vezette.
2022. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
18%
Akkor is a Szentlélek vezette az Egyházat, amikor invesztitúra harcokban vett részt, keresztes hadjáratokat indított, zsidókat üldözött, pénzt csinált az üdvösség kérdéséből és gyakorolta az inkvizíciót? Csak úgy csendben kérdem...
2022. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 NTBS ***** válasza:
Nem tudom.
2022. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor is a Szentlélek vezette az Egyházat, amikor invesztitúra harcokban vett részt, keresztes hadjáratokat indított, zsidókat üldözött, pénzt csinált az üdvösség kérdéséből és gyakorolta az inkvizíciót? Csak úgy csendben kérdem..."

Azok a katolikusok voltak, akik elhagyták az igaz hitet.

(Nem vagyok se katolikus, se protestáns, de régebben voltam mindkettő, még olyan gyülekezetbe is jártam, amelyik szó szerint értelmezi a Bibliát, tehát 6 napos teremtés, ilyenek, szóval az érvelést ismerem.)

2022. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
52%

18

Az egyház beleegyezésével és/vagy kezdeményezésére történtek ezek a dolgok, tehát nem lehet kimondani, hogy a Katolikus Egyház, mint olyan tévedhetetlen.

2022. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:

"Csupán csak az igazat akarom. A teljes igazságot."

Azt nem fogod megkapni.

Az egyik felekezet ezt mondja, es valamire hivatkozik. A masik felekezet azt mondja es valami masra hivatkozik.

Nekem teljesen termeszetes, hogy egy halottamert imadkozom a halala utan. (De nem orokke, ahogy te sem imadkozol mar nagyapoert.)

Ebbol tenyleg felesleges olyan acsarkodast csapni, amit a katolikusok es a reformatusok csinalnak.

2022. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!