Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik a lépések hogy elkerüljük...

Mik a lépések hogy elkerüljük a bibliai kárhozatot ami rohamosan közeleg?

Figyelt kérdés
2022. szept. 19. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Első lépés és egyben legfontosabb lépés:


"Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre." (Jn 5,24)

2022. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Amen
2022. szept. 19. 14:42
 3/13 anonim ***** válasza:
1. Kezdj el gondolkodni
2022. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 oksa
2022. szept. 19. 15:21
 5/13 KZitus ***** válasza:
14%

Szia

Tanulni kell Krisztustól (4 evangélium), és alkalmazni a mindennapi életünkben.

Pl. a legfontosabb, amit minden kereszténynek tennie kell Krisztus szavai szerint, amit akkor mintegy 500 tanítványa jelenlétében mondott, az a Máté 28:18-20 verseiben vannak lejegyezve: "Jézus odament hozzájuk, és így szólt: „Isten nekem adott minden hatalmat az égben és a földön. Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

Figyeld meg, itt Krisztus azt ígéri ezt a munkát a világrendszer befejezéséig végezni kell, és ö közben támogatja az engedelmes tanítványait ebben. Aki nem végzi ezt a parancsát, hogyan nevezheti magát Krisztus alattvalójának, szolgájának?

Amikor tanulmányoztam a Bibliát, azt gondoltam, én soha nem leszek képes a tanítványképző munkára. De Krisztus, mint ígérte, végig támogatott, és most is támogat ebben. Ez egy örömteli munka, szolgálat.😊

2022. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5


" Aki nem végzi ezt a parancsát, hogyan nevezheti magát Krisztus alattvalójának, szolgájának?"


Bénák és fogyatékkal élők nem tudják cselekedni hisz nem képesek rá... most akkor ő velük mi lesz? elkárhoznak

2022. szept. 19. 18:21
 7/13 KZitus ***** válasza:
0%

Ismét szia

Isten szolgálata nem annyira az egészségünktől, inkább szívállapottól függ. A Teremtő minden tiszta szívű embernek azt a segítséget adja meg, amelyre szüksége van.

Itt van néhány példa, hogyan teszi ezt. Embereket használ fel:

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. szept. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KZitus ***** válasza:
0%

ez lemaradt.:

[link]

2022. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tekintve hogy mióta közeleg, ha 200 évig élsz is kereshetsz még mást ami miatt aggódj.
2022. szept. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

1. Hit

2. Keresztség

3. Bűnbánat és gyónás

4. Krisztus testének magunkhoz vétele

5. Állapotbeli kötelességeink teljesítése+ne legyen halálos bűnünk


Szeretet mindenek felett.

2022. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!