Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az magyar egyházak rohamosan jelentéktelenednek el, a kormányunk mégis két kézzel szórja nekik a pénzt? Nem pont az ellenkezőjének kéne történnie?

Figyelt kérdés
Aktuális cikk: [link]

2017. jún. 11. 21:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Attól mert kevesebb a pap, nem feltétlen lesz kevesebb hívő. Látni kell, hogy a 90-es évek eleji divatkeresztények szépen kikoptak, de szerintem elég stabil jelenleg a hívők létszáma.


Egyébként pont olyan felekezetet linkeltél, akiknek nem szórják két kézzel a pénzt. Amit pedig adnak, azokat nemzetközi megállapodások rögzítik.

2017. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Attól mert kevesebb a pap, nem feltétlen lesz kevesebb hívő. Látni kell, hogy a 90-es évek eleji divatkeresztények szépen kikoptak, de szerintem elég stabil jelenleg a hívők létszáma. "


A hívők ugyan úgy öregszenek el. Menj el egy templomba és nézz szét. Ráadásul még ha igaz is lenne, hogy hívőből sok van (nincs), akkor is hosszú távon egyértelműen a csökkenne a számuk, ha nem lenne hová misére járni. Nem tudom hányan vállalnák be azt, hogy 2-3 faluval odébb járjanak.

2017. jún. 11. 22:22
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Szoktam járni, van némi elöregedés, de azért elég sok fiatalt is látni, mintha egyre többet. Pap pedig már így sincs minden faluban, nálunk pl. két falut lát el. Szóval nem a híveknek kell utazni.

Viszont csak azért miért kapjanak *most* kevesebb támogatást, mert sok az idős ember és szerinted 10 év múlva jóval kevesebb hívő lesz?

2017. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit cinikusan megjegyezném, hogy a mostani sok idős ember aki templomba jár se volt egész életében templomba járó, idős emberekből pedig lesz utánpótlás.

(De szerencsére családosokat is szoktam látni, nem csak időseket.)

2017. jún. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

én nem vágom ezeket anyira, de a hívők esetében nem látom az elöregedést, vagy az inaktivitást, katolikus haverjaimmal néha elmegyek templomba, ott azt látom hogy sokan vannak és kb leképezik a társadalmat


a papok meg tudtommal a cölibátus miatt nincsenek elegen, a görögkatolikusoknál pl ez nem probléma, meg a rómiaknál is van csomó hitoktató, annak ugye lehet családja


egyébként ez a "öregek járnak csak" szerintem full kamu, faterom meg a haverjai is mondják h már a 70-es években is ez a duma ment hogy már alig vannak meg h csak pár öreg jár, de 20-30 éven belül kb ki fog halni, csak azóta eltelt hát nem is olyan sokára 50 év, és még mindig ugyan azt mondják, hogy már csak öregek vannak és azok is kevesen, szerintem ezt elkedzte a Kádár rendszerben a propaganda és azóta is ezt ismételgetik az emberek ,közben meg nincs valóságalapja legalább is Pesten, ami amúgy már csak azért is vicces mert gyakran hallani hogy oké falun még sokan árnak mert ott ez ilyen szokás, meg közösség meg ilyenek, de városban már nincsenek, hát elég csak elmenni pesten egy templomba és látható hogy vannak, és nem csak az ilyen nagyok h mondjuk református katolikus meg ezek hanem ilyen kicsik is

2017. jún. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Tyler913 ***** válasza:
100%
Én református vagyok,nálunk a vidéki gyülekezetekben az elfogyás abszolút reális probléma. A kérdés az,hogy érted,illetve mire alapozod,hogy a kormány két kézzel szórja nekik a pénzt?
2017. jún. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ti nem olvastok újságokat?

[link]


[link]


Ezt a röhejes dumát meg hagyjuk, hogy a templomba járók a leképeződései a társadalomnak, ezt az se hiszi el aki leírja. Oké, hogy elöregedő társadalom vagyunk, de nem a lakosság 90%-a 70 éves öregember.

2017. jún. 12. 20:02
 8/16 A kérdező kommentje:
De akkor mondom másképp: az, hogy egyre kevesebb a pap (és aki van az is öreg), azt jelenti számomra, hogy ha vannak is fiatal vallásos emberek (mert nyilván vannak), annyira nem erős az elköteleződésük, hogy ezért bevállalnának egy ilyen komoly dolgot.
2017. jún. 12. 20:03
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Lényegében semmit sem tudunk meg a cikkekből, hogy kihez is kerül a pénz, de kérdésedben adott linkkel ráhúznád az egészet a katolikus Egyházra...
2017. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
de, elhiszem amit írok, mert hiszek a szememnek :D persze lehet hogy csak a "rossz templomokban" voltam
2017. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!