Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységnek mi a...

A kereszténységnek mi a véleménye a meditációs gyakorlatokrol?

Figyelt kérdés

Mivel ez alapvetően egy keleti dolog nem bűnös az egyház szemében?


Mivel a kereszténység isten megváltasabban hissz nincs szükség onismeretre és önálló lelki fejlodesre?


Vagy a kereszténység már sokkal befogadóbb a keleti vallások bolcsesegei iránt?



2022. szept. 22. 11:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

9# érdekes nézet.hogy az elettars az paraznasag?

Én fiatal vagyok 20 an éves a mai világban nekünk full természetes az hogy elettarskent élünk együtt és ha minden oké akor idővel meghazasodunk vagy szimplán csak így élünk mintha házasok lennénk de esküvő nélkül.


De pl ha életarsi kapcsolat van és van közös gyerek aki isten ajándéka vegulis akor az is paraznasag ?

2022. szept. 22. 22:52
 12/16 anonim ***** válasza:
9%
Hm...akkor lenne Isten ajándéka ha házasságon belül született volna. Régen elítélték az emberek ha valakinek házasságon kívül/házasság előtt született gyereke. Manapság már "divat"lett ez a fajta gondolkodás. Meg az együtt élés is az lett. Elfogadottá vált. De ez nem Isten akarata. És az is paráznaság. Mint például a samáriai asszonynak is 5férje volt és utána volt még egy ember akivel élt,de az nem a férje volt. Jézus tudta ezt és azért mondta neki h hívja a férjét őhozzá,mert kíváncsi volt hogy az asszony elmondja e neki az igazat. János 4:17-18
2022. szept. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12#Jó ez valóban rossz dolog .enis sokszor gondolkodok el ezzen hogy miért van annyi csonka család vagy válás mostanság.


Engem is otthagyott volt "élettarsam" gyerekünk se érdekelte.

Én úgy voltam vele minek házasság ha van gyerekünk.az igyis úgyis ugyan azzal jár gondoltam

Mivel vegulis a közös gyerek egy verszerzodes.


Úgy érzem mostanság semminek nincs igazán értéke se s házasságnak se a közös gyereknek gyerekeknek .

Csak az egyén számít és a személyes boldogsága semmi más.

2022. szept. 23. 00:54
 14/16 anonim ***** válasza:

Igen,úgy van ahogy írtad. A saját boldogságuk számít nekik. Szerintem ez nagyon önző dolog.

Manapság már az önközpontúság jellemzi az embereket. Csak az számít,hogy én mit akarok,nekem legyen jó,saját önző kívánságok/vágyak után mennek. Végülis boldogságot/szeretetet/elfogadást/béket/biztonságot keresnek csak hát nem megfelelő helyen.


Csak Istennél csendesül el lelkem, tőle kapok reménységet. Csak ő az én kősziklám és szabadítóm, erős váram, nem ingadozom. Istennél van segítségem és dicsőségem, erős sziklám és oltalmam az Isten. Bízzatok benne mindenkor, ti, népek, öntsétek ki előtte szíveteket, Isten a mi oltalmunk! (Szela.) Szólott egyszer az Isten, és ezt a két dolgot értettem meg: Istennél van az erő; nálad van, Uram, a szeretet. Te megfizetsz mindenkinek tettei szerint.

Zsoltárok 62:6‭-‬9‭, ‬12‭-‬13 RÚF


Szeret az Úr, azért nincs még végünk, mert nem fogyott el irgalma: minden reggel megújul. Nagy a te hűséged!

Jeremiás siralmai 3:22‭-‬23 RÚF


De lehet egy társban is keresni a szeretetet (házasságban,amit Isten megáld), de Isten szeretete (és a Vele való kapcsolat) mindennél fontosabb.


Szeretteim, szeressük egymást, mert a szeretet Istentől van, és aki szeret, az Istentől született, és ismeri Istent; aki pedig nem szeret, az nem ismerte meg Istent, mert Isten szeretet. Abban nyilvánult meg Isten irántunk való szeretete, hogy egyszülött Fiát küldte el Isten a világba, hogy éljünk őáltala. Ez a szeretet, és nem az, hogy mi szeretjük Istent, hanem az, hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul bűneinkért. Szeretteim, ha így szeretett minket Isten, akkor mi is tartozunk azzal, hogy szeressük egymást. Istent soha senki nem látta: ha szeretjük egymást, Isten lakik bennünk, és az ő szeretete lett teljessé bennünk.

1János 4:7‭-‬12 RÚF (és a folytatása)


Egy ember soha nem fogja betölteni azt az űrt a szívükben amit csak Isten tud. Hiába járkálnak ide-oda az emberek,egyik kapcsolatból ki másikba be,akkor sem tudják betölteni egymással azt az isten alakú űrt. Mondhatni kihasználják a másikat,házasságokat törnek,hűtlenek,önös érdekek vezérlik őket csak hogy egy kis boldogságot,szeretetet kapjanak. De sajnos nem Istennél keresik... De pl a házasságban is lehet valaki boldog,mert azt Isten megáldhatja ha Őt is beengedik abba. A hármas kötél nehezen szakad el.

2022. szept. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14# fura világot élünk az biztos .

Engem is volt élettarsam úgy hagyott ott hogy 2 éves lanyunktol csak úgy elkoltozott.

Ilyet egy kutya nem csinál a kölykevel. De itt ez is normális


Persze enis bűnös ember vagyok sok szempontból nem mentegeten magam.meg mégse vagyok keresztelve, de a bibliát elolvastam rengeteg bölcsesség van benne akarnék is hinni csak nehéz hinni a feltétlen jóban mikor oly sok gonosz van e földön.

A meditáció valamilyen szinten nekem egy időben segitet a haragtol és a gyűlölettol szabadulni tiszta elmét nyújt. De valami több is kéne az embernek

2022. szept. 24. 21:41
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen több kellene az embernek:Jézus Krisztus. Ő a megoldás. Fordulj hozzá! :)
2022. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!