Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám androgün volt Éva teremté...

Ádám androgün volt Éva teremtése előtt?

Figyelt kérdés
Láttam sokan, azt az elképzelést vallják, hogy Ádám egy androgün lény volt. Akkor lett nő és férfi mikor Isten szétválasztotta. A zsidók is így gondolják mert számukra nem egyértelmű hogy az a szó borda. Lehet tényleg egy ilyen lmbtq, kétkezű, kétarcú,androgün lény volt Ádám?

2022. szept. 25. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Érdekes interpretáció...
2022. szept. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Zsidó rabbik a talmudban és a midrásban írtak ilyeneket
2022. szept. 25. 18:18
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Egy biztos, ha most lenne Netflixes sorozat a Teremtésből, akkor Ádám meleg lenne éva meg a fekete felesége.
2022. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
:)
2022. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 KZitus ***** válasza:
0%

szia

Ádám ilyen volt Éva megteremtése előtt. Ez igazán egyértelmű: "És ekkor Jehova Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő emberré. Jehova Isten ezután egy kertet hozott létre Édenben+, keleten, és odahelyezte az embert, akit megformált." 1Mózes 2:7,8

Minden teremtési nap után ezt érezte: "Isten ezek után megnézett mindent, amit alkotott, és mindaz nagyon jó volt." 1Mózes 1:31

Minden amit teremtett, létrehozott tökéletes volt, így Ádám is.

A Biblia írásait meghamísító rabbikat, írástudókat tudod hogyan jellemezte Krisztus?

2022. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
[link] itt írják de platón is ilyeneket írt
2022. szept. 25. 18:55
 7/14 A kérdező kommentje:
5 ös azt hogy érted hogy ilyen volt Éva előtt? Akkor androgün vagy nem?
2022. szept. 25. 18:57
 8/14 A kérdező kommentje:

[link]


Platón írása

2022. szept. 25. 19:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Isten Ádámból teremtette meg Évát, nincs szó semmi különválasztásról. Az meg hogy a talmudból szedték az sokmindent elmond arról a sátánista könyvről, maradtak volna csak a Tóránál most talán elismernék a megváltójukat.
2022. szept. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Igen, szerintem valószínűsíthető. A Biblia sehol nem írja, hogy Ádám (vagy sumerül Ad-da) eredetileg férfi volt. Éppen ellenkezőleg, azt jelenti, hogy ember, amiben benne van a férfi és a nő is. Ezenkívül Istennek sincs nemisége, az embert pedig saját képmására teremtette, szóval eredetileg nem kizárt, hogy az ember is semleges nemű/kétnemű volt. Ezután Isten az emberből megteremtette a nőt, vagyis kivette az emberből a nőt, a nőiességet, ezáltal "meghagyta" a férfit, vagyis őt is ekkor teremtette.


Ugyanakkor van olyan elmélet is, miszerint Isten eleve két személyt, egy férfit és egy nőt teremtett ugyanazon anyagból, egyenrangúnak. Ez az asszony volt Lilit, aki aztán fellázad Ádám ellen. Szerintem ez nem igazán biblikus, sokkal inkább a főként zsidó szóbeli hagyományokhoz kötődik. Én ezt fenntartásokkal kezelem, hisz nincs benne a Bibliában, sőt, a Biblia a fentiek alapján még csak nem is utal rá.


Egyébként keresztény vagyok.

2022. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!