Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliai Isten milyen nemű...

A bibliai Isten milyen nemű szerintetek?

Figyelt kérdés
Ugye valaki szerint férfi, valaki szerint androgün, valaki szerint meg semmilyen. Ti mit gondoltok és milyen érvekkel támasztanátok alá a véleményetek?

2012. nov. 21. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincs neki neme. Mivel egy van belőle és nem szaporodik.

2. Nem e világból van és nem ember.

2012. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmilyen
2012. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jézus férfi volt, az Atya és a Szentlélek apai és anyagi tulajdonságokkal is bír, de testük nincs úgyhogy szerintem nekik nincs nemük. Ez a katolikus álláspont. A mormonok szerint az Atya férfiként jelent meg vallásuk alapítója előtt, úgyhogy gondolom ők férfinak tartják.
2012. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Flame87 válasza:
100%
Elvileg semleges nemű, mint az angyalok. Se nem férfi, se nem nő.
2012. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Oksa kedves első, de én elsősorban bibliai érvekre gondoltam. Másrészt a nemek léte nem feltétlenül a szaporodás szükségszerű következménye, hiszen létezik a természetben nem ivaros szaporodás is. Szóval akkor miért teremtett az Isten nemeket. És főleg az embernél kérdés ez, hiszen a saját hasonlatosságára teremtette az embert.
2012. nov. 21. 19:35
 6/14 A kérdező kommentje:

Jól van, de a Bibliában ugye az Adonáj (uram) szó hímnemű, Jézus Atyámnak szólítja. Meg amikor Ábrahám Mamré tölgyesében találkozik az Úrral, a sztori úgy kezdődik, hogy három férfit lát, akikről később kiderül, hogy az Isten és két angyal. Valamint Dániel és Ézsaiás is férfinek írják le látomásukban. Ez miért van?


Másrészt meg, ebben az igeszakaszban: "Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonnyá teremté őket." sok vallástörténész szerint egyértelműen magyarázza a mondat második fele miben teremti magához hasonlóvá az embert Isten. Mivel többesszámot használ a Biblia, és a héberben csak nagyon későn perzsa hatásra jelenik meg a királyi többes, a szöveg Istenre és az angyalokra utal. Tehát vagy egyszerre volt férfi és nő (tehát kétnemű) Isten (ez az elképzelés passzol a teremtéstörténet második részéhez, hiszen eredetileg az ember is tulajdonképpen kétnemű, az Édenkertben választja szét az Úr férfira és nőre az embert). Vagy úgy is magyarázhatjuk, hogy Istennek és az angyaloknak is volt külön nemük.


Szóval szerintem bibliai alapokon a nem nélküliség a legnehezebben védhető álláspont.

2012. nov. 21. 20:06
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja, írjatok nyugodtan véleményt, mindenkit felpontozok. :D
2012. nov. 21. 20:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Isten esetében értelmezhetetlen a nemiség kérdése. A nem a szaporodásban, fajfenntartásban való szerepet határozza meg, de Isten esetében ilyen nem történik. Istenre nem értelmezhető a nemiség, ahogyan mondjuk a hajszín sem.
2012. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Isten neve a héberben is azt jelenti, hogy "Aki Van". Tehát Ő maga a Létezés. Nem értelmezhető a nem szerint. Nemet nyilván mi emberek adtunk neki, mert ez annyira alap kategória, hogy enélkül nem tudunk elképzelni senkit.
2012. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:

A Biblia nem beszél Isten nemiségéről. Részemről örülök neki, hiszen a nemiség a teremtett biológia része, ha a teremtő magának nemet tulajdonítana, nem hinnék benne szerintem. Az ember teremtésében lehet talán kulcs. A Biblia a nőt segítőtársnak mondja. Ezért nevezi Ádámot embernek, Évát pedig asszonyembernek. De a lényeg ott van, hogy nemiség a fizika világában van. Szellemi világban nem látni.

Egy elgondolkodtató ige van csak erről, az 1Mózes 6-ban. Eszerint Isten fiai lejöttek az emberekhez, feleségül vettek nőket, gyerekeket csináltak nekik. Ezt nem értem, ahogy senki sem tudhatja, hogy itt kikről van szó, mindenesetre a Biblia Isten fiai közé sorolja a sátánt is.

De ez csak kitérő, lényeg, hogy Isten neméről nem esik szó sehol.

2012. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!