Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám androgün volt Éva teremté...

Ádám androgün volt Éva teremtése előtt?

Figyelt kérdés
Láttam sokan, azt az elképzelést vallják, hogy Ádám egy androgün lény volt. Akkor lett nő és férfi mikor Isten szétválasztotta. A zsidók is így gondolják mert számukra nem egyértelmű hogy az a szó borda. Lehet tényleg egy ilyen lmbtq, kétkezű, kétarcú,androgün lény volt Ádám?

2022. szept. 25. 18:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
10es inkább a sátánt szolgálod ilyen gondolatokkal...akkor azt mondod, hogy Ádám egy kétarcú négykezű négylábú, női és férfi nemiszervvel, 4 emlővel rendelkező sziámi iker volt?
2022. szept. 26. 17:10
 12/14 anonim ***** válasza:
23%

Ádám nem volt "androgün" azaz kétnemű személyiségű!!! Ez egy abberált kitaláció!!! Biztos az LMBTQ találta ki, ki más, de lehet, hogy a Disney aki szerződéseiben kikötötte és kötelezővé tette, hogy az általa forgalmazott filmek 50 %- os arányban kötelesek LMBTQ eseményeket tartalmaznia. Undorító!!!


Ádám férfi volt férfi jegyekkel és személyiséggel!!! Isten ezért teremtette meg számára a nőt!!! Ketten lesznek egy testé!!! Az Apa férfi az Anya nő a gyermekeinket meg hagyja békén az LMBTQ és ne fertőzze meg gusztustalan és természetellenes erkölcstelenséggel!!!! Ennyi!!!

2022. szept. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
34%

12-esnek zabszem szorulhatott a... fülkürtjébe, biztos azért gyűlölködik ennyit :D


egyébként érdekes elmélet, viszont tegyük hozzá azt is, hogy az európai patriarchális kultúrában a nők sokszor "második nemként" léteznek, illetve a női testre gyakran tekintettek úgy, hogy egy alulfejlett változata a férfitestnek, és ez magyarázza azt hogy az oldalbordából lett a nő. viszont a mai emberképpel, nőképpel ez az androgün-teória működőképesebb.

2022. szept. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13#: "12-esnek zabszem szorulhatott a... fülkürtjébe, biztos azért gyűlölködik ennyit :D"


Te valamit nagyon félreértelmezhettél, ugyanis egyáltalán nem gyűlölködtem! Hogy állíthatsz ilyet, ha nem írtam olyat és nem is ismersz engem???

2022. okt. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!