Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tulajdonképpen a Szentlélek...

Mi tulajdonképpen a Szentlélek káromlása?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben ismét terítékre került nálam ez a téma, mivel már korábban foglalkoztam vele elég sokat, de továbbra sem sikerült teljesen megértenem.

Igazából az nem hagy nyugodni, hogy sokaktól azt olvasom/olvastam, hogy a Szentlélek káromlása,amelyről Jézus beszél a Márk 3-ban, az egyenlő azzal, amit a Zsidókhoz írt levél 6. és 10. fejezete ír. Ugye ez utóbbi kettő egy bizonyos elesésről ír, amiből az ember soha többé nem tud már megtérni, hanem várja az ítéletet.

De számomra mégsem teljesen egyértelmű, hogy ez ugyanaz, mint amiről Jézus beszél.

Hiszen a Zsidókhoz írt levél egy folyamatos, szándékos vétkezésről ír, tehát egy folyamatról, ami eljuttathatja az embert abba az állapotba, ahonnan már nincs számára visszaút.

Persze amiről Jézus beszél az is lehet ilyesmi, de számomra elsőre az pl: úgy jött át, hogy Jézus egyetlen konkrét cselekedetről mondta azt, hogy ha valaki azt elköveti, akkor örökre vétkes marad.

Legalábbis számomra ez anno úgy tűnt. Persze most már azért átfogóbb Biblia ismeretemnek köszönhetően azért mélyebben belelátok úgymond a dolgokba, mint például akkor, amikor még frissen megtért ember voltam.

De még mindig nem világos számomra egy-két dolog ezzel kapcsolatban.



2022. szept. 26. 15:56
 1/1 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem érzel megbánást ha bűnt követtél el, azzal káromolod a Szentlelket.
2022. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!