Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádámnak és Évának miért van...

Segitseg kérdése:

Ádámnak és Évának miért van köldöke a freskókon/festményeken?

Figyelt kérdés
Érdekes, nem gondolom, hogy szükségük lett volna rá

2022. szept. 28. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Mert bármilyen hihetetlen: a festők modellekkel dolgoznak/dolgoztak és róluk festették a műalkotás szereplőit.

A mű mondanivalója meg amúgy sem, hogy valójában volt-e nekik köldökük vagy sem. Egészen más egy festmény célja.

2022. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Ádámnak és Évának volt-e köldöke témáról komolyan vitatkoztak teológusok. Megegyezés a XVII. században született, és volt az eredmény, hogy nem volt.

A reneszánsz festők még nyugodtan festhettek nekik köldököt.

2022. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Én karmokat meg úszóhártyákat rajzoltam volna a kezükre...
2022. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ...Laci ***** válasza:

Először is, ők nem felnőttként és tökéletesnek lehettek megteremtve. Mert ha igen, akkor elvárható lehetett volna, hogy ne essenek bűnbe. Tőkéletesen nem esik bűnbe senki. De bűnbeestek, ami azt jelenti, hogy növekedés, fejlődés állapotában voltak.


Vajon milyen fiatalon kezdődhetett a fejlődésük? Adja magát a válasz, hogy csecsemőkorban. Akkor pedig az a válasz a kérdésre, hogy volt volt köldöke az első emberpárnak.


Jogos lenne ebben az esetben a kérdés, hogy milyen élőlények voltak a "szüleik"? Emberek? Akkor nem Ádám és Éva lenne az első emberpár. Igen, ez igaz, de szerintem Isten adta az örök életet jelentő lelket Ádámnak és Évának és attól a pillanattól jött létre az emberiség.

2022. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Logikus hogy volt küldökük, ha Évát nem úgy teremtette volna Isten, hogy ne lett volna köldök, mivel táplálta volna a Káin és Ábel fiúknak magzatát?


Ádám már fogas kérdés mert lehet neki nem volt, de szerintem Isten teremtette azt hogy nekik legyen köldökük, hogy minden ember örökölhesse a köldököt.

2022. okt. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy méhen belül a gyerekeknek legyen köldökzsinórjuk, nem kellett, hogy köldöke legyen az anyának. Legalábbis szerintem.
2022. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!