Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten létezik, és ő (vagy...

Ha Isten létezik, és ő (vagy ő) kinyilatkoztatta magát, vajon az Istenben hívők valóban elfogadnák Istent Istennek?

Figyelt kérdés

2022. okt. 1. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
A keresztények szerint Jézus Isten volt. Elfogadták Istennek. Persze nem mindenki, pl. a Jehova tanúi nem.
2022. okt. 2. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Még valami: ha úgy értendő a kérdés, hogy Isten létezik-e, és kinyilatkoztatta volna-e magát, akkor az istenhívők (hinduizmus, kereszténység, wicca stb... ) részéről az lenne a kérdés, hogy elfogadják-e azt, hogy a vallásuk hamis, hiszen Isten tőlük független. Egy részük szerintem igen, de másik részük az egész jelenséget valami globális megtévesztésnek hinné, és maradna a vallásában.


#1 voltam.

2022. okt. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"és ő (vagy ő) "

Felteszem lemaradt egy "k".


"kinyilatkoztatta magát, vajon az Istenben hívők valóban elfogadnák Istent Istennek?"

Már mint ha kinyilatkoztatná?


Ez attól is függ szerintem hogy milyen istenről beszélünk és mi a szándéka.

Ha például olyan hatalommal rendelkezik mint a Bibliában szereplő istenség akkor megvan a hatalma és tudása is hogy mindenkinek külön-külön mutasson olyan dolgot amitől elfogja hinni hogy valóban ő az isten.


De ha valamilyen kisebb hatalmú istenségről van szó akkor az lenne szerintem is mint a 2. válaszban. Egy része az embereknek megtérne, egy másik része pedig maradna a sajátjánál ilyen vagy olyan indokkal.

2022. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát így nem.

A kérdező nem tudja normálisan, magyar nyelven megfogalmazni a kérdését, aki pedig jól megfogalmazza, azt lepontozzák.

Ahhoz az istenhez, aki csak erre képes, NEM térnék meg.

2022. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es.

Ha nem érted a kérdést, az a te bajod. Válaszoljál olyan kérdésre, amit képes vagy értelmezni.

2022. okt. 2. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Jól gondolom, hogy te a szeretet vallását vallod?

2022. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4es mentségére szól hogy nem könnyű értelmezni.


Leírhatnád rendesen is hogy mit akartál.

2022. okt. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os. Nem mondanám magamat vallásos embernek.

7-es. A kérdést több féle képen is lehet értelmezni.


Magát a kérdést, nem is én kérdezem. Egy weboldalon találtam, ami nem vallásos oldal. Tele van olyan kérdésekkel, amire nem létezik egyértelmű válasz, vagy sokan nem is képesek értelmezni, magát a kérdést. Ha valaki képes is értelmezni, akkor is többféle képen lehet.

Csak kíváncsiságból raktam ki a kérdést, hogy ki tudja értelmezni és milyen módon.

Lehet értelmezni, csak nem olyan könnyű.

2022. okt. 2. 15:00
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Itt most egy nyelvtanilag pontatlan kérdésről van szó. Azért nehéz az értelmezése mert ilyen hibákkal a kérdés értelmetlen.


Maximum a mire gondolt a költő módon lehetne értelmezni de ehhez az kéne hogy a hibák a véletlen művei legyenek. Mivel szándékosak ezért erre gondolt a költő és így értelmetlen a kérdés.

2022. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!