Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor a melegek parádéznak,...

Amikor a melegek parádéznak, akkor tisztában vannak azzal, hogy sok millió keresztény ember jóérzésébe gázolnak bele, és lábbal tiporják a szentírást?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 08:18
1 2
 1/14 yuda ***** válasza:
92%

Én magam is keresztény vagyok-de szerintem ilyenkor csak élnek a demokratikus jogaikkal és eszükbe sem jut a kereszténység.-Tudod,szabad vallásgyakorlat van,hinni sem kötelező-elmúltak szerencsére az inkvizíció és keresztes háborús idők-már nem térünk vissza a sötét középkorba,hogy irtsuk a pogányokat-nem szabad senkit kényszeríteni-és ezekben sok jó is van.


Emlékezz,ha olvastál valaha is bibliát-hogy Jézus soha nem kényszerített senkit semmire-mert Isten személyiségéből fakad,hogy tiszteletben tartja a máshogy vélekedőket-ezt hívják szabad akaratnak-és ezzel lehet élni és visszaélni-de a lényeg,hogy mindenki szabadon választhasson. A jutalom ,vagy büntetés természetesen nem fog elmaradni senkinél,ha ezen aggódsz,de ez már más kérdés.

2008. dec. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
2008. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
79%

Szia,

Emberek írta mű a Szentírás, és mint ilyen, módosult itt ott az évezredek során, annak függvényében, hogy kinek mi volt a jó.

Tény, hogy a nem legszuperebb dolog a parádézásuk, de emberi joguk, alkotmányban le van írva stb. A biblia törvényei már nem az elsődleges törvények. Mo. 90% eretneknek minősíthető, máglyára velünk?


Amúgy a világ történelmében számos olyan eltűnt vallás van, amik ugyan polieisták voltak, de, a férfiak közti nemi kapcsolatot elfogadták, egyedül a nőket büntették.

Amúgy szerinted a Vatikánban hány valóban szűz atyát találsz? Ki így, ki úgy de... Az ember gyarló.


Amúgy van olyan meleg ismerősöm aki vallásos annak ellenére, hogy nem tud nővel lenni... Első áldozott, bérmált, és évente egyszer meggyónja hogy még mindig meleg... Erre mit lépsz?

2008. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem pont a Szentírás miatt, de én sem nézem jószemmel a felvonulásukat. Nincs bajom velük, ha nekik jó és boldogok a kapcsolatukban legyenek melegek. Csak ne akarjanak "megtéríteni". Ha valaki nemtetszését fejezi ki, akkor meg fel vannak háborodva.
2008. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
A melegeket nem Isten teremtette?
2008. dec. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

"A melegeket nem Isten teremtette?"

De, csak annak az Istennek a Bibliája így kezdődik: "Kezdetben vala Ádám és Béla" :)

2008. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!

Attól, hogy meleg valaki még kedves lehet Isten szemében, de ebbe nem akarok belebonyolódni, csak röviden:"Hit által üdvözül az ember"

Egyébként nem az a baj, hogy a melegek felvonulnak, hanem az, hogy a keresztények ezt rossz szemmel nézik, vagyis: elítélik őket ezért.

"Ne ítélj, hogy ne ítéltess!"- gondolom, Te tudod, kinek a szavai ezek.

2008. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem leszarják a szentírást... igazuk van...
2008. dec. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A kérdést a következő okból ettem fel:


A melegek szerint az emberek többsége kirekeszti őket, de ők figyelembe veszik-e más mélyen hívő ember vallási meggyőződését amikor felvonulásokat rendeznek és melegházasságokat szeretnének?

2008. dec. 24. 10:05
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Melegnek lenni nem vallás. A vallási meggyőződést is figyelembe veszik, ugyanis nem hallottam mér meleg térítőkről. Valószinüleg a bigottsággal nem tudnak mit kezdeni...
2008. dec. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!