Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon vagy egyéb más...

Magyarországon vagy egyéb más nem muszlim országokban hogyan oldják meg a muszlimok a napi 5 imát ha éppen akkor suliban vagy munkában vannak?

Figyelt kérdés
Pl. nekem suliban háromszor kéne imádkoznom ha felvenném az Iszlámot.

2022. okt. 2. 23:57
1 2
 1/12 Drakula ***** válasza:
60%
Össze vonják.
2022. okt. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rá mód hogy idejében elvégezzük az imát, később be lehet pótolni.
2022. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Egy szőnyeget bárhol le lehet teríteni, ha éppen van 10 perced.
2022. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Én egyetemista vagyok, és ha nem tudom elvégezni az imát, amikor kéne, akkor igyekszem minél hamarabb bepótolni, amikor már van rá lehetőségem. Nekem van olyan napom, amikor a Dhuhr nem sikerül, mert 4-kor érek haza, és már bőven átcsúszok Asr időbe. Most, hogy egyre rövidebbek a nappalok, sok csúszásom lesz sajnos.
2022. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#3, nálunk nincs erre hely, hogy elmehessek, a folyosó közepén meg nem fogok leborulni..
2022. okt. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1

a következő imaidőben kétszer annyi ideig imádkoznak?


#2

És ez mennyire elfogadott illetve ha átcsúszol egy másik imaidőbe akkor kétszer fogsz imádkozni vagy hogyan?


#4-5

Nekem is hasonló problémáim vannak.

2022. okt. 3. 17:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"És ez mennyire elfogadott illetve ha átcsúszol egy másik imaidőbe akkor kétszer fogsz imádkozni vagy hogyan?"


Akkor elfogadott ha nincs módod időben elvégezni. Először azt az imát kell elvégezned aminek az ideje van, utána pedig azt amivel elmaradtál.

2022. okt. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Drakula ***** válasza:
100%

"a következő imaidőben kétszer annyi ideig imádkoznak?"

Nem.

Hanem imádkozzák azt az imát amit kihagytak és azt aminek ép az ideje van.

Megszakitás nélkül.

2022. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

A napi 5 ima így épül fel

Fajr 2 rakat

Dhuhr 4 rakat

Asr 4 rakat

Maghrib 3 rakat

Isha 4 rakat (én 4+3 rakat imádkozom Hanafiként)

Ha valamelyik imát nem tudod elvégezni, mert átcsúszol a következő idejébe, akkor először elimádkozod ami elmaradt (a megfelelő rakat számmal), majd aztán azt, aminek épp az ideje van. Tehát ha már Maghrib idő van, de te még nem imádkoztál Asr-t, akkor először Asr 4 rakat, majd Maghrib 3 rakat.

2022. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

#4: „Most, hogy egyre rövidebbek a nappalok, sok csúszásom lesz sajnos.”


Azért kérdezd meg az iskolában, hátha rosszul tudod, hogy az év minden szakában egyforma hosszúságúak a napok: hozzávetőlegesen 24 órából állnak továbbra is.

2022. okt. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!