Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény templomban szabad...

Keresztény templomban szabad teljesen leborulni, illetve a földre ülni vallási célzattal?

Figyelt kérdés

A célom az önmegtagadás, az önmegtartóztatás, a bűnbánat, az önmegalázás és az egóm megtörése.


Arra gondoltam, hogy hasra borulok többször az oltár előtt és földet csókolok. Természetesen mindezt akkor amikor nincsenek mások ott rajtam kívül, mivel célom nem a magamutogatás és a farizeusokhoz hasonló hitfitogtatás, ami éppen a lelki, spirituális céljaim ellenkezőjét váltaná ki. Szintén nem mondjuk a szobrok előtt borulok le, hanem az oltár előtt, ami megszenteli az áldozatot, ami Isten dicsőségét és megbocsájtását szolgáltatja.


A földre ülést úgy képzeltem el, hogy nem a magas, büszkeséget, vágyakat nem törő, párnázott helyekre, illetve nem a padokba ülök, hanem le a földre törökülésbe, egyenes háttal, vagy hasonló testtartásba, esetleg nem ülök, hanem végig térdelek a hideg kövön, és onnét hallgatom a prédikációt.


Mondhatni egyfajta böjtként képzelem ezt el. Meg akarom tagadni magam, az egóm akarom vágni, és a mások iránti együttérzést szeretném magamban erősíteni. "Alacsonyabb" szintre kerülök azáltal a hajléktalanoknál, a szegényeknél is, akik állnak felettem a templom kapujánál, hogy a földre ülök, térdeplek, és előttük is meghajolok, előttük is tisztelgek.


Ezt meg szabad tenni? Nem illetlenség? Nem szeretnék semmilyen galibát okozni.



2022. okt. 6. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nemes hogy ilyen módon szeretnél böjtölni. Sokak örülnének,ha akkora hitük lenne hogy ilyen egyáltalán eszükbe jut.


Úgy gondolom, hogy a templomban ilyen ennek ellenére se mise előtt a leborulás, se a mise közben egyes részek padlón hallgatása nem megvalósítható. Én is néha végzek leborulást, de azt otthon teszem, ahol nem kell attól félnem hogy valaki rámnyit és csak az Istenre tudok figyelni. Hidd el, jobb ez így. Esetleg kitehetsz egy keresztet otthon, ami alatt leborulsz, de persze ez nem szükséges, ha téged zavar, tehát úgy érzed mintha a kereszten lévő ábránák mondanád az imádat. Van akinek ez segít, van akinek nem, te tudod hogy rád hogyan hat. Mindenesetre nem kell félni a kereszttől vagy a képektől, csak felelősséggel kell használni, és nem esel a bálványimádád bűnébe.


Attól hogy a templomban az általad leírtakat nem javasolt tenni, még elmehetsz a templomba imádkozni, mert mégiscsak szent hely és annál közelebb Jézushoz már csak akkor lehetsz, amikor magadhoz veszed a szentáldozásban. Tehát javasolt a templomban imádkozni. A több térdelés gond nélkül megoldható, én például szentségimádás alatt végig térdelek, és jobban szeretem mint ülni a Szentség jelenlétében. Persze van aki olvas közben, akkor persze jó ha ülsz, és ha kényelmetlen akkor is, mert elveszi a fókuszt.


És ez is egy fontos pont, amit még leírnék. Kövezeten térdelni nem egy vidám dolog, és akár percek alatt eljuthatsz oda, hogy akármennyire koncentrálsz, csak a fájdalmadra tudsz koncentrálni, elveszi a figyelmedet és szerintem így pont ellenkező hatást érsz el. Úgy böjtölj, hogy az Istenre irányítsa a fókuszt, máskülönben értelmetlen.


Sok sikert kívánok a böjthöz, imádkozok érted!

2022. okt. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Földre ne ülj keresztény templomban. Értem, hogy mire gondolsz, de tiszteletlen látszatot kelt.

Arcra borulni pedig csak a papok szoktak, de ők is csak a legkülönlegesebb alkalmakkor, szóval azt se tedd.

2022. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lucifer-666 ***** válasza:
30%
Igen. De csak színjáték. Segíts màsoknak, ha hasznosat szeretnél tenni. Kicsit kényelmetlenebb...
2022. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen ez jó ötlet. Szólni biztosan nem fognak érte, a templomok arra vannak hogy kifejezd a hited és a tiszteletedet Isten iránt. Egyébként példaértékű hívő vagy ezt fontos megemlitenem, sokan példát vehetnenek rólad.
2022. okt. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad “megtörni” az egódat. Csak kikell szépen türelmesen írtani azt ami negatív és erősíteni a jót. Legyen neked ez egy lecke. A szeretet ha egy lámpás lenne oda kell írányítanod mindenhová a fényét. Önmagad felé is. Ne legyél magaddal ilyen szigorú, ne legyél isten teremtésével ilyen szigorú. Az egód által fogalmazhatod meg isten szavait is erre a világra. Az egód által mosolyogtathatod meg a szenvedőt a humoroddal és még sorolhatnám.
2022. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez kulturális dolog, nem is igazán vallási.

Pl. nálunk az európai kultúrában törökülésben a földre ülni szerintem inkább tiszteletlenség, mint tisztelet.

A leborulás lehet a tisztelet jele, egyébként pl. a nagypénteki liturgia elején a pap is arcal földre borul. Ugyanígy a pap-és diakónus szentelésekkor is a szentelendők földre borulnak a Mindszentek-litániája alatt.

2022. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ melyik templomban. Ortodoxoknál simán. Máshol már problémásabb.
2022. okt. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz felfázni, akkor nem ajánlom.
2022. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!