Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én így járhatok a templomba?

Én így járhatok a templomba?

Figyelt kérdés

Hiszek Istenben. Követni szeretném a Bibliát,és imádom(/ni akarom) a teremtőt illetve Jézust is a szívembe próbálom fogadni. Körülbelül egy éve lehet annak,hogy rájöttem: Isten létezik és szeret.

Ennek ellenére a hitem eléggé instabil,sokszor otthagytam Istent,de mindig visszataláltam hozzá. Most megint az instabil válság-időszakban vagyok. Rájöttem,hogy meg kell térnem,de most úgy igazán. Nemrég,talán tíz perce felvetettem magamban,hogy Isten házában fogok imádkozni ezért.

Igen,nem voltam templomban a felvilágosodásom óta,maximum turisztikai célból. Na itt van elásva a kutya! Nem vagyok megkeresztelve,sőt papíron nincs vallásom. (Nem is akarom hogy legyen,ugyanis a két főirányzat közül amiket ismerek,és az azon belüli fő ágak közül egyik sem fedi át teljesen az én hitemet. Pl. a szabad akaratban hiszek,de azt gondolom hogy a házasság felbontható ember által. Az első ellent mond a protestantizmusnak,a második a katolicizmusnak. A másik,hogy nem vagyok 18 éves,és a családom nem igazán valláspárti.)


Szóval:

-Papíron nem vagyok Keresztény.

-Nem vagyok felnőtt. (Ált isk. felső tagozat)

-A korom miatt is félek,hogyha bemegyek akkor az idősebb korosztály le fog nézni hogy ilyen fiatal vagyok (konkrétan gyerek)


Bemehetek így a templomba? Nem zavar majd ki a pap sem,ha megtudja hogy papíron nem vagyok vallásos?


(Elnézést kérek hogy ebbe a kategóriába írtam ki a kérdést,de reménykedem hogy itt nem túl sok vallásellenes fut bele a kérdésembe)



2022. febr. 24. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden egyházban van általános iskolai hittan.... Miért ne mehetnél?
2022. febr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Sőt, beszélgess egy pappal, sok minden tisztázódhat benned.
2022. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

"-Nem vagyok felnőtt. (Ált isk. felső tagozat)"

Nem regisztrálhatsz kezdjük ott.

Templomba pedig bárki bemehet. (főleg ha tud)

Ott is eltudják neked mondani hogy a hazugság bűn és vagy a kérdésed a kamu vagy pedig a korod volt az a regisztrációnál.

2022. febr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég sok fiatal jár templomba, vannak ifjúsági misék is, biztos nem néz ki emiatt senki.
2022. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sokkal kisebb koromban is jártam. Ha nem akarsz beszélgetni mise végén, akkor olyan helyre ülsz, ahol nincs senki. De amúgy sem nagyon szoktak az emberek mise után beszélgetni.
2022. febr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus templomban biztosan nem fog kihívni a pap és igazoltatni.
2022. febr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!