Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valami értelmesebb ember...

Valami értelmesebb ember segítene össze egyeztetni az evolúció elméletet a teremtéssel? Aludni sem bírok míg nem kapok rá kielégítő választ?

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 10:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Mivel a teremtes nem tortent meg, igy folosleges osszeegyeztetni az evolucioval. De en hiaba vagyok ertelmes, ha te nem hiszed el, ugyis ertetlennek tartasz majd. Na mindegy.
2022. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
de megtötént,én hiszek benne és kértem,hogy a hozzá értők válaszoljanak
2022. okt. 8. 11:22
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Hát, szerintem hívű tudós emberek sokasága töri ezen a fejét, de nem sikerült még nekik megfejteni, úgyhogy kétlem, hogy pont itt lesz a válasz:D

De azért mondok pár lehetőséget, de túl komolyan ne vedd őket.

1. Isten evolúciós sorrendben teremtette a növényeket és állatokat, végül az emberét.

2. Nem szó szerint kell értelmezni a hét napot (főleg, ha figyelembe vesszük, hogy az első napokban nincs se Nap, se Föld, ami a nap értelmét adná), így hát tudományos álláspont idejével kell számolni, de Isten vezette rá pl a delfinek elődjeit, hogy menjenek vissza a vízbe.

3. Isten a genetikai kódokat hozta létre, a növények, állatok, emberek lehetőségeit, majd hagyta, hogy maguktól, a saját tempójukban, a megfelelő időben fejlődjenek ki a földön.

2022. okt. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell a Bibliát szó szerint értelmezni.
2022. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Egyszerű. Ha szó szerint értelmezed akkor nem lehet, így nincs értelme a kérdésnek. Ha nem értelmezed szó szerint akkor pedig nincs probléma.


De gyanítom te megint egy kamu hívő vagy aki csak megjátsza magát hogy provokálja az embereket.

2022. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
A Genesist is ugyanúgy emberek írták a maguk idejében, mint az összes többi könyvet. Isten nem mint író robotot használta őket, hanem megihlette őket, és ők az ő saját hiányos ismereteikkel elképzelték azt amit Isten megsúgott nekik. Isten megihlette az íróját, hogy ő teremtett mindent, ő pedig ezt a tényt elképzelte és papírra vetette. Örülj az evolúciós elméletnek, mert ezzel is közelebb kerültünk a tényleges mikéntjéhez a teremtésnek. De egyáltalán nem cáfolja, hogy lett volna teremtés.
2022. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#4 csak megérdeztem már az is baj?Ez járt a fejembe,te pedig ne itélkezz felettem,mert azt csak az úr teheti meg.további szép napot
2022. okt. 8. 12:46
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Persze. Isten megteremtette a világot úgy, hogy abban működjön az evolució.
2022. okt. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7%
Minden természettudományos elmélet megbízhatóságát az ellenőrizhetőség, a megismételhetőség adja. Az evolúciónál ezt nem tudjuk megtenni.
2022. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

#9

Már miért ne tudnánk?

2022. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!