Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az egyház szerint az...

Ha az egyház szerint az önkielégítés bűn, akkor az egyéb testet kielégítő dolgok azok e? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés
Pl evés, ivás, ürítés, sport, stb..

2017. jún. 14. 13:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, te is tudod, hogy az evés-ivás nem ez a kategória.


Egyébként nem halálos bűn, de valóban nem ajánlott, mivel a szexualitásnak a keresztény hit szerint nem öncélúnak, hanem a házastárs felé irányulónak, kölcsönös szereteten alapulónak kell lennie.


Egyébként azért is rosszak a példáid, mivel az evés-ivásra szükséged van az életben maradáshoz, és ha eszel-iszol ürítesz is, de a szexet tudja nélkülözni az ember, tekintve, hogy nem ösztönlények vagyunk. ☺☺

2017. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
42%

Jegyezd meg egy életre barátom:

Egyház dogmáiban, szabályaiban logikát keresni nem érdemes. És itt teljesen mindegy, melyikről beszélünk.

2017. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
# 1 De szerintem ugyan az a kategória. Minden ember pubertás kora óta ön kielégít, aki vallási okokból már nem, az is csinálta valaha. Ugyan úgy hiányérzetet okoz, mint az éhség és kielégületlenséget a legtöbb embernél. Szerintem megszüntetni sem lehet a vágyat, mert amelyik embernek van szexualitása, abban be is indul. Max elnyomni lehet tudatosan úgy, hogy szenvedsz mellette.
2017. jún. 14. 15:39
 4/28 A kérdező kommentje:
Az életben maradáshoz a szexre van a legnagyobb szükség szerintem. A házasságon belüli szex is örömszerzésre való és arra, hogy kielégülj, de ha valaki nem csinálja, boldogtalan ember lesz. Most akkor évekig ne csinálja? Nem értem minek tiltani, ha nincs olyan ember, aki életében nem csinálta még? Szerintem a római papok is csinálják.
2017. jún. 14. 15:42
 5/28 A kérdező kommentje:
És férfi vagyok. Jött egy privát, nem tudom mit szeretne.
2017. jún. 14. 15:50
 6/28 Ozcar ***** válasza:

Nem ugyanaz a kategória, mert az evés-ivás a létfenntartáshoz szükséges tevékenységek, nem bűn. Az önkielégítés az a paráznasághoz tartozó bűnkategória. Azt hiszik sokan, hogy az egy természetes létszükséglet, de nem az. Maga a fajfenntartáshoz szükséges szexuális élet sem tartalmazhat akármilyen elemeket, mert annak is tisztának kell lennie, mindenféle perverziótól mentesnek.


Egyébként, ha belegondolsz, enni sem lehetett akármit a zsidóknak, mert voltak a kóser ételek. Ha nem kóser ételt ettek, az bűn volt. Ma már a vér kivételével elvileg mindent lehet enni. De nekem ne higgyen senki, értelmezze inkább a bibliából.

2017. jún. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Minden le van írva a bibliában. Ülj le, keresd ki, és a legjobb tudásod szerint értelmezd. Garantálom hogy megtalálsz benne minden választ. Az egyház is a Bibliát veszi alapul.

A szexuális kapcsolatot Isten a házasságba "teremtette", leginkább utódnemzés céljából...

A paraznalkodás az bűn, az evés nem számít annak.

Es nem, ismétlem NEM LÉTFONTOSSÁGÚ dolog. Ne haragudj de ez egy nagy hülyeség. Nem halsz bele abba ha nem szeretnetel, viszont abba igen ha nem iszol es nem eszel.

Létfontosságú az ami életben tart, amitől élsz.

En erősen kétlem hogy teged a szexualitás tartana életben..

Ez egy ajándék amit Istentől kaptunk mi emberek.

2017. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

A rk. vallás halálos bűnök közé sorolja.

Ezt annak írtam válaszul, aki azt írta, hogy bűn, de nem halálos bűn.

2017. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

"Az életben maradáshoz a szexre van a legnagyobb szükség szerintem."

Most vallástól függetlenül, ugye ezt te sem gondoltad komolyan? :D

2017. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Na álljon meg a menet, valaki mondta, hogy a szexuális kapcsolat célja a keresztényseg szerint főként a gyereknemzés, de ez nem igaz, úgyhogy hülyeségeket ne terjesszünk már.
2017. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!