Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok!Miből gondoljátok,ho...

Muszlimok!Miből gondoljátok,hogy Mohamed hatalmasabb proféta mint Jézus hiszen Jézus jósolta meg mohamed eljövetelét és nem fordítva?

Figyelt kérdés
Jézusnak még nemi vágyai sem voltak,hisz Istennek nem lehetek ilyesmi vágyai,szóval ha már csak ebböl indulunk ki akkor már közelebb áll Istenhez mert mint tudjuk mohamednek voltak

2022. okt. 8. 12:08
 1/9 Lucifer-666 ***** válasza:
62%
A csodálatos Allah (áldassék az ő szent neve), elküldte nagyszerű és igaz prófétáját Mohamedet (békesség vele), hogy tanúbizonyságot tegyen az Iszlámról. Jézus is megmondta, hogy lesznek, akik nála nagyobb dolgokat cselekszenek. (Jn 14,12).
2022. okt. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1 Nem tudom mi járt a fejedben amikor ezt az idézetet leírtad.

Bizony, bizony, mondom nektek: Aki hisz bennem, ugyanazokat a tetteket viszi végbe, amelyeket én végbevittem, sőt még nagyobbakat is végbevisz, mert az Atyához megyek,

Jn 14,12

Talán hisztek Jézus Istenfiúságában? Ez új lenne.

2022. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit számít az hogy ki kit jósolt meg? Az nem árulkodik arról hogy ki volt a nagyobb próféta.


Vagy akkor aki megjósolta Jézust az nagyobb próféta volt nála?


Eleve mi alapján mondod meg hogy ki volt a nagyobb?

2022. okt. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Én már I.e. 3354-ben megjósoltam mind Jézust, mind Mohamedet úgyhogy én vagyok a legnagyobb próféta.
2022. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Drakula ***** válasza:

"Jézusnak még nemi vágyai sem voltak,hisz Istennek nem lehetek ilyesmi vágyai,szóval ha már csak ebböl indulunk ki akkor már közelebb áll Istenhez mert mint tudjuk mohamednek voltak"

A mi hitűnk szerint jézus ember volt, szoval az hogy istennek nem lehettek ilyen vágyai nem ok arra hogy ugy gondoljuk hogy jézusnak nem voltak.


"hiszen Jézus jósolta meg mohamed eljövetelét és nem fordítva?"

Nem az időrendi sorrend alapján rakjuk fel a fontossági sorrendet. Ilyen alapon Sámuel fontosabb mint jézus.


Egyébként...

Mi azért tartjuk fontosabbnak Mohamed prófétát mert őt tudjuk követni. Hitűnk szerint a többi próféta (köztük jézus) tanitásait meg rontották néhol kicsit, néhol nagyon. Másoké már nincs meg.

2022. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 elfogadjátok hogy Jézus nagy próféta volt, de azt amit mondott nem veszitek komolyan. Van négy evangélium, amiből az egyikben van egy mondat, amire rehúzzátok hogy Jézus megjövendölte Mohamedet, miközben egyrészt már az a szövegrész sem arról szól, de máshol meg elmondja hogy nem lesz több próféta, mivel minden eddigi prófécia őt jövendölte meg és ő mindezeknek megfelelve a kereszthalálával megváltott minket és megnyitotta a Mennyország kapuját, S önmagában utat mutatott oda. Értelme sincs több prófétának vagy megváltónak. Tehát a kérdésem az, hogy hogyan egyeszteted össze azt Jézus nagy próféta volt és hogy nem fogadjátok el amit mondott és tett?
2022. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Drakula ***** válasza:

6-os.

1. Nos arra az egy jóslatra a többiek szokták, én nem foglalkozom az ilyesmivel. Is azt is azért mert annak egy változata benne van a koránban.(Szerintük)


2. A hitűnk szerint a 4 evangéliumot nem jézus mondta hanem különbőző hallomásokat gyüjtöttek össze bennük jézusrol olyanok akik a tanitványának hivták magukat, és olyanok akik nem (pl. Pál, Lukács) és ezeknek késöbbi (és fennmaradt) másolataiba bele hamisitottak szándékosan/véletlenűl ami miatt nem elfogadható.

2022. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%

Jézust 187-szer említi a Korán, Mohamedet pedig csak 5-ször.

Mohamed maga is imádkozott bűnbocsánatért Allahhoz (al-Bukhari 1870, 19:2) viszont Jézus bűntelen volt (Surah 19:19).

Akkor ki volt a nagyobb próféta?

2022. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott az indokolja is, ha nem azzal csak azt mutatja be, hogy összesen nincs két darab agysejtje.
2022. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!