Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bizonytalan vagyok a vallásomb...

Bizonytalan vagyok a vallásomban mit tegyek?

Figyelt kérdés
Református keresztény vagyok.Egy ideje viszont motoszkál bennem valami,mintha jobban vonzódnék az iszlám valláshoz.Utánaolvastam a dolgoknak és úgy érzem hogy talán nem is vagyok igazi keresztény hanem inkább muszlim.Honnan tudhatnám ezt biztosan? Hiszen a vallás nem egy olyan dolog amit csak úgy váltogatunk.Attól is nagyon félek hogy a környezetem mit szólna ehhez.Nyilván nem kürtölném szét mert minek de a közvetlen környezetemben azért nem lenne olyan egyszerű titkolni.Eléggé elveszettnek érzem most magam.Segítsetek mit tegyek?

2022. okt. 13. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Értelmetlen követni egy olyan vallást amiben nem hisszel.


Ha számodra az a hihető akkor kövesd azt. Gondolom nem csak úgy hisszel inkább abban hanem van oka. Ha valaki nem érti hogy miért váltasz a közbetlen környezetedben akkor meg tudod indokolni neki. Talán még ő is vált majd.


De megindokolni sem kötelező.

2022. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána a katolicizmusnak, mert sokban hasonlít. Mindössze letöltöd a Forintos Bence által fejlesztett Katolikus Egyház Katekizmusát és tematikusan utána tudsz olvasni a tanításainak egyes dolgokról, valamint tudom ajánlani a Katolikus Hitvédelem Kézikönyvét, ami szintén egy hihetetlenül jó mű és objektíven vizsgálja a katolikus hitet, sokszor más nézetekkel ütköztetve. Igazából a kifejezetten katolikus hit védelmével kapcsolatos része a könyv mindössze egy tizede, a többi mind összefoglalóan keresztény. Ezt mindenképpen tudom ajánlani, hihetetlen jó mű. Ezeket azért mondom, mert a vallás terén nem szabad szimpátia szerint keresni. A vallásban az igazságot kell keresni, különben nincs értelme. Az igazságot pedig úgy tudod megtalálni ha mindennek utána nézel, én pedig azt képviselem hogy ez a teljes Istentől önmagától kinyilatkoztatott végső igazság a katolikus egyház birtokában van és ha már ilyen könnyen utána lehet olvasni és ilyen részletes tudást ad mint ez a könyv és a katekizmus mindenképp érdemes utána olvasni
2022. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Persze tájékozódni kell többféle forrásból is mielőtt az ember meghoz egy ekkora döntést.Nyilván nem szimpátia alapján fogok dönteni hanem annál maradok vagy azt választom amelyik vallás igazságait elfogadom és őszintén elhiszem.Csak attól félek hogy mi van ha arra jövök rá teljes bizonyossággal hogy én az iszlámban hiszek hogy tudnám ezt elfogadtatni.Körülöttem mindenki keresztény a családban és nem túl nyitottak más dolgok iránt.
2022. okt. 13. 10:58
 4/18 KZitus ***** válasza:
17%

Szia

"Utánaolvastam a dolgoknak és úgy érzem hogy talán nem is vagyok igazi keresztény..." - mindjárt az jutott eszembe, vajon a keresztény hitedet, kételyeidet miért nem a Biblia olvasásából erősítetted meg? Mivel a Teremtőd ezen az egy jelyen szól hozzád, másik forrásból csak rombolni tudod a keresztény hitedet, mint a leírásod is bizonyítja. Bibliához fordulásra van szüksége minden embernek, ha erős hitre szeretne szert tenni, nincsen erre másik lehetőség. A többi leépíti az Istenbe vetett hitet, viszont lehet sok másik istent találni helyette.

Pál apostol írt erről a 2Korintusz 4:3, 4.

2022. okt. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

Hat, termeszetesen lehet vallast valtani, ha ezt erzed igaznak. Az a problema, hogy a keresztenysegbol iszlamra valtani kultura-valtas is, es ez elkerulhetetlenul elszigeteltseghez es meg nem ertettseghez vezet.

Ne alapozz sokat arra, hogy "motoszkál bennem valami,mintha jobban vonzódnék...". Nezz utana nagyon alaposan az iszlamnak, es ne csak elmeletben. Vedd fel a kapcsolatot mas Magyarorszagon elo muszlimokkal. Nagyon jol ismerd meg oket, az eletformajukat, es ok biztos adnak majd arra vonatkozoan is tanacsot, hogyan fogadtasd el a kornyezeteddel. Sot, legjobb lenne, ha el tudnal olyan orszagba utazni, ahol ez a fo vagy egyetlen vallas, pl. Pakisztanba, vagy a Kozel-Keletre, es ott tolts el hosszabb idot vallasi kozossegekben. Meg kell tanulnod arabul is, hogy a Korant olvashasd. En eveket szannek erre, mielott dontenek, es semmikeppen nem csinalnam egyedul.


Nagyon nehez lesz olyan kornyezetben kovetni, ahol ez a vallas idegen. Pl. a 40 napos bojthoz alkalmazkodni kell a csaladodnak, a munkahelyednek is - Pakisztanban ez konnyu, hiszen mindenki bojtol es ugy van berendezve az elet. Nem tudod az Eid-et rendesen megunnepelni, hiszen nem munkaszuneti nap (mintha mas orszagban elnel, es nem lenne munkaszuneti nap a karacsony).

Szoval nem tudom, hany eves vagy, de ehhez evek kellenek.

2022. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Egész pontosan mi miatt jutottál erre a következtetésre? Mennyi idős vagy?
2022. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

5+

"úgy érzem hogy talán nem is vagyok igazi keresztény hanem inkább muszlim.Honnan tudhatnám ezt biztosan?"


Jelenleg biztosan kereszteny vagy, es nem muszlim. Ez nem egy betegseg, ami lappang az emberben, vagy amire gyanakszik es "ugy erzi". Hanem tudatos dontes es identitas valtas kovetkezmenye lesz.

2022. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
7/7 Ezt egy kicsit degradálónak érzem.Én tanácsért jöttem erre az oldalra nem kioktatásért.Igen ez egy tudatos döntés de nem hinném hogy bárki is úgy váltana vallást hogy hétfőn még keresztény kedden meg már buddhista mert eldöntötte.
2022. okt. 13. 12:55
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként direkt nem írtam le se a nememet se a koromat mert egy ilyen kérdésnél nem hinném hogy mérvadó. Legyen elég annyi hogy 25+ vagyok,nem egy unatkozó tini.
2022. okt. 13. 12:58
 10/18 anonim válasza:
22%
Egyik sem létezik, az összes kitalált mese. Ha hinni akarsz akkor válasz azt ami jobban tetszik, nem lesz következménye.
2022. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!