Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy bibliai igerész értelmezés...

Egy bibliai igerész értelmezésével kapcsolatban kérdeznek. Hogyan kell értelmezni ezt az igerészt?

Figyelt kérdés

Pontosabban több részről kérdeznék, egészen konkrétan a Rómaiakhoz írt levél 14. fejezetével kapcsolatosan.

"1A hitben erőtlent pedig fogadjátok be, de ne azért, hogy nézeteit bírálgassátok. 2Az egyik azt hiszi, hogy mindent ehet, az erőtlen pedig zöldségfélét eszik. 3Aki eszik, ne vesse meg azt, aki nem eszik, aki pedig nem eszik, ne ítélje meg azt, aki eszik, hiszen Isten befogadta őt."

illetve

"23Akinek viszont kétségei vannak, amikor eszik, máris megítéltetett, mivel nem hitből teszi. Mert mindaz, ami nem hitből van, bűn."


Ez az igerész engem az utóbbi időben eléggé sokat foglalkoztatott és bizony erősen vádolt is engem, ami az illeti. Emiatt az igerész miatt az utóbbi időben eléggé aggályosan viszonyultam az evéshez és sokszor emiatt böjtöltem, mert egyszerűen vádolt a lelkiismeretem és nem akartam enni, mert féltem, hogy vétkezem.

Vajon helyesen értelmeztem ezt a részt?

Valóban erről van szó, hogy ha kételyeim vannak az evést illetően, akkor inkább jobb nem enni, mert vétkezem?



#Biblia #evés #Róma14
2022. okt. 22. 17:13
 1/4 Lucifer-666 ***** válasza:

"aki pedig nem eszik, ne ítélje meg azt, aki eszik".


Röviden, nem az a fontos, hogy eszel vagy sem. Jó étvágyat!

2022. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:

Szia

Jól írta Lucifer. Jó étvágyat!

Azokban a napokban, amikor Pál apostol a rómaiaknak írta a levelét, a levágott állatokat vagy a piacokon árusított húsokat sok esetben bálványnak mutatták be, hogy mintegy megszenteljék a húst az azt megevő imádók számára. Ez természetesen nem volt hatással magára a húsra. A bálvány valójában nem volt semmi. De azoknak, akik nem voltak teljesen tisztában e helyes nézettel, lelkiismeretfurdalásuk volt, amikor húst ettek, attól való félelmükben, hogy ez pogány szertartással állhat kapcsolatban. 1Korintusz 8:4–7

"A bálványoknak felajánlott ételek evéséről tudjuk, hogy a bálvány az égvilágon semmit sem jelent, és hogy csak egy Isten van. Mert még ha vannak is úgynevezett istenek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok „isten” és sok „úr”, számunkra valójában egy Isten van, az Atya, akitől van minden, mi pedig őérte vagyunk, és egy Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, mi pedig őáltala vagyunk. Ám nem mindenki tudja ezt. Amikor némelyek, akik korábban bálványimádók voltak, olyat esznek, amit bálványáldozatnak tartanak, akkor a lelkiismeretük, mivel gyenge, beszennyeződik."

Ezért az apostol így figyelmeztet:

„Az egyik embernek van hite, hogy mindent megegyen (mindent, ami élelem, ide tartozik a piacon vásárolt hús is) de az az ember, aki gyenge, zöldséget eszik [hogy ne egyen — még tudatlanul se — húst, amelyet „szennyezett”-nek tekint a pogány gyakorlat miatt].” — Róma 14:2.

Ugyan ez az alapelv igaz ma is az ételekre. Inkább az egészséges-nem egészséges ételek a gond ma.

2022. okt. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt egy gyilkos írta. Hallgatsz a gyilkosokra? Követed őket? Van egy csomó mostanság is, velük élőben is beszélgethetsz, vagy messengeren.
2022. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem simán az evésről van szó, hanem konkrét dolgok evéséről, mint a hús. Ugyanis a gyülekezetben, akiknek Pál írt, voltak olyan emberek, akik elítélték azokat, akik húst is ettek. Erre mondta azt, hogy ne ítélgessék egymást ebben a dologban. Viszont aki úgy gondolja magában, hogy a hús megevése bűn, és mégis megeszi azt, az bűnt követ el, hiszen nem a hite szerint cselekszik. Tehát ez a rész arra vonatkozik, hogyha azt gondolod egy konkrét ételről, hogy azt nem szabad megenni, akkor azt ne edd meg, nem pedig simán az evésről beszél.
2022. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!